Mimoděložní těhotenství nepravidelná menstruace

3.3.20 13:54

Mimodelozni těhotenství nepravidelná menstruace

Zdravím mám takový dotaz, dělala jsem si těhotenský test a na něm slabý duch. Koupila jsem si digitální na něm se mi ukázalo 1-2 podle poslední menstruace mi tvrdí že už bych měla být v 8 týdnu (menstruace byla první týden v lednu). Což já měla menstruaci hrozně nepravidelnou třeba dva měsíce nic. Všude mě posílají že mám mimodelozni a straší že není na ult nic vidět. Kdyby test ukazoval dobře tak přeci na 4 týdnu nic vidět není ne? Když jsem byla na prohlídce zjistil mi hnědý výtok, ale bolesti žádné nemám.. Myslíte si že to fakt mimodelozni je? Jsem těhotná poprvé a hotová z doktorů, že každý říká něco jiného.. Predem děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1397
3.3.20 14:00

Kolik jsi měla hodnoty HCG z krve???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.3.20 14:02

@Pajik 76 brali mi včera odpoledne a hodnota byla 142

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1397
3.3.20 14:06

@PetraVyoral
Je dobré mít minimálně dvě hodnoty HCG. Pokud mají podezření na mimoděložní a nevidí nic na UZ a nemáš bolesti, sleduje se jak hladina HCG klesá. Buďto to odejde „vstřebá se“ samo (to se stalo mě) nebo to neodumře a musí se odstranit laparoskopicky.
Tak hodnota je malá. Kdy Tě odbírali, kdy zjistili to HCG 142???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.3.20 14:08

@Pajik 76 brali mi to včera to jsem si dělala i ten test. V pátek mám přijít znova jestli to stoupá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
128
3.3.20 14:11
@PetraVyoral píše:
Zdravím mám takový dotaz, dělala jsem si těhotenský test a na něm slabý duch. Koupila jsem si digitální na něm se mi ukázalo 1-2 podle poslední menstruace mi tvrdí že už bych měla být v 8 týdnu (menstruace byla první týden v lednu). Což já měla menstruaci hrozně nepravidelnou třeba dva měsíce nic. Všude mě posílají že mám mimodelozni a straší že není na ult nic vidět. Kdyby test ukazoval dobře tak přeci na 4 týdnu nic vidět není ne? Když jsem byla na prohlídce zjistil mi hnědý výtok, ale bolesti žádné nemám.. Myslíte si že to fakt mimodelozni je? Jsem těhotná poprvé a hotová z doktorů, že každý říká něco jiného.. Predem děkuji

Jestli se neví kdy byla ovulace a MS máš nepravidelnou, tak buď zatím v klidu. Při hodnotě HCG 142 nemůže být na UZ nic vidět, to je až tak od 500 na lepším UZ, jinak od 1000. Měli by ti udělat odběr hcg po dvouch dnech a hodnota by se měla cca zdvojnásobit. Ať zbytečně neplaší. Špinění taky nemusí nic znamenat :roll: Zítra předpokládám že jdeš na odběr, uvidíš podle výsledku, jinak bych šla UZ až příští týden. Přeji ti ať to dobře dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.3.20 14:14

@Jaaanča děkuji taky si práve myslím že je na všechno moc brzy. Na krev jdu v pátek prý mám přijít nalačno kdyby náhodou.. Nechápu proč takhle plasi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1397
3.3.20 14:18
@PetraVyoral píše:
@Pajik 76 brali mi to včera to jsem si dělala i ten test. V pátek mám přijít znova jestli to stoupá.

No, přesně jak píše Jaaanča.

Rozhodne ta příští hodnota HCG.

Za mě tedy, je to HCG hrozně nízké. Odpovídá to tomu 1-2 týdnu po oplodnění cca. Ty hodnoty jsou sice hooodně variabilní, Já měla třeba 20 dní po ovulaci 2000HCG někdo zřeba 450. ALe 142 je malinko nooo :nevim:
Ale pokud máš nepravidelný cyklus tak třeba opravdu došlo k oplodnění nedávno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1397
3.3.20 14:21

Jo a můžeš si zítra dojít za 200,– do laboratoře nechat nabrat HCG jako samoplátce. Taky jsem chodila.
A máš jasno zítra. Zítra bys měla mít hodnotu cca 280 U/l. pokud jde o prosperující těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
128
3.3.20 14:23
@PetraVyoral píše:
@Jaaanča děkuji taky si práve myslím že je na všechno moc brzy. Na krev jdu v pátek prý mám přijít nalačno kdyby náhodou.. Nechápu proč takhle plasi..

No ono kdyby to bylo fakt mimoděložní tak to není žádná sranda, může jít i o život (to tě nechci strašit), ale jestli máš takhle nepravidelný MS tak by měli plašit trochu míň. V pátek bys mohla mít hodnotu asi kolem 600? :think: pokud to bude stoupat dobře. V nemocnici by tak na UZ něco vidět mohli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.3.20 14:24

@Pajik 76 mě brali ještě dneska teď jsem tam volala i když říkali že nemusím a hodnota je 230, takže vyšší než včera

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1397
3.3.20 14:34
@PetraVyoral píše:
@Pajik 76 mě brali ještě dneska teď jsem tam volala i když říkali že nemusím a hodnota je 230, takže vyšší než včera

Ježiš proč Ti brali dva dny za sebou, má se brát ob den :roll:
Ale roste to, takže na další HCG krev jdeš teď v pátek???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.3.20 14:40

@Pajik 76 protože můj gynekolog je o ničem a poslal mě hned do nemocnice. Že nemá tak dobre vybavení jako oni. A tam mi vzali krev znova, přitom od mého gynekologa to jde do stejné laboratoře..
Jo jdu v pátek a chtějí mi zase dělat ultrazvuk :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1397
3.3.20 14:44

@PetraVyoral
No tak dobrý. Péči máš dobrou neboj.

Počítáme…
Pondělí - 142
Středa - 280
Pátek - HCG 560 U/l.

Každopádně Ti HCG od včera narostlo hezky. Budu moc držet palce, aby bylo v pátek kolem těch 560, pak by to bylo dobré ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.3.20 14:46

@Pajik 76 děkuji v pátek dám vědět jak to dopadlo. Aspon jsem trošku klidnější..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama