Mimoděložní těhotenství, odebrání vejcovodu, vytahování drenu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.10.21 11:46

mimoděložní těhotenství, odebrání vejcovodu, vytahování drenu

Ahojte,
vím, že diskuzí na toto téma už tu poněkoliko je, ale, jak to tak bývá, tak člověk chce rekaci, podporu přímo ke své zkušenosti.
Letos v červenci jsem prodělala zamklé těhotenství, byla jsem v sedmém týdnu a po cca týdnu jsem musela jít na revizi, protože jsem v bolestech přijela na pohotovost. První MS přišla po 4 týdnech. Z toho jsem se vcelku rychle oklepala.
Nyní 03.10. jsem jela na pohotovost s podezřením na slepák. Tam mi oznámili v jedné minutě, že jsem těhotná a v druhé minutě, že je to mimoděložní. Ještě ten večer mi vzali pravý vejcovod. Nyní nejvíc bojuju se strachem, že se to bude opakovat. Řeknu to blbě, ale prakticky jsme si napodruhé neměli čas ani připustit, že čekáme malé, protože se vše seběhlo strašně rychle, takže mě děsí strach z fyzický bolesti a po nocích brečím do polštáře, protože si vzpomenu na vytahování drenu druhý den po operaci, což byla neskutečná bolest. Vytahovali mi to na třikrát, při druhým povytáhnutí jsem je prosila, at mi neubližují a dostala panický záchvat, kdy mi v hlavě běželo, že takhle se cití lidi, co jsou mučeni zaživa.
Moc bych chtěla malé, jsem netrpělivá, ale tu bolest mám pořád v hlavě…
Můj gynekolog to moc nezlepšil, protože mě vyděsil ještě víc, když mi vyjmenoval, jaké jsou ještě další mimoděložní těhotenství, kdy může dojít i k úplnému vybrakování.
První MS mám za sebou. Na otázku, jaká je pravděpodobnost, že se to bude opakovat, tak vím, že mi nikdo nemůže dát odpověď.

Jak jste se s tím popasovaly vy, které s tím máte zkušenost? Asi mi jde jen o slova pochopení nebo já sama nevím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1470
27.10.21 12:32

Pravdepodobnost u bezne zeny je 1:100, pravdepodobnost u zeny, která uz mimodelozni těhotenství prodelala je 10:100, ja ho prodelala, podruhé jsem byla těhotná, ani ms nepřišla…. Normálně, vse bez komplikaci a rodila sekci.
Vyndavani drenu me nebolelo. Za to odsavani tekutiny z dutiny břišní, kdyz do drenu neodtekala, to silene. Myslet na to, ze se to stane znovu a bude to znovu stejne. Sorry, ale ten dren vyndaval nejaky amatér. Jinak to trva vteřinu a nestihne to ani zacit bolet. Naopak, je to úleva.
Muze se stat vsechno, zitra te bezdetnou muze srazit auto…. Takhle přemýšlet je cesta do pekla a zadelavas si spis na to, ze znova bude težké otehotnet… protoze to hlava nepusti.
Vyprdni se na to, mas to za sebou, uzivej si sex a bud rada, ze jsi jinak v pohode a mas ms za sebou a nic neresis. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2091
27.10.21 12:36

Ahoj mám za sebbou 2* samovolný potrat 1* biochemické těhotenství a pak zcela nečekaně mimoděložní ve vejcovodu kdy jsem krvácela do břicha a málem jsem umřela… Vytahování drenu byla lahůdka ale horší byl pro mě dren samotný..Měla jsem z něj strašné křeče a brečela jsem bolestí..Takže když jej vytáhly ulevilo se mi neskutečně…Je pravda že jsem z toho mimoděložního byla psychicky hodně špatná tak půl roku…Dlouho jsem se z toho dostávala…Hlavně co když už to nepůjde? byla jsem tolikrát těhotná a nikdy nic z toho…Navíc jsem před tím mimoděložním prodělala i revizi. Mysleli si že jde o neprosperující těhotenství takže jsem pak měla i zánět a dlouho brala antibiotika. Celkově mě ta strana bez vejcovodu dlouho bolela…Riziko že se to bude opakovat už tam prostě je…Je asi 12% šance že se bude opakovat…Pokud má člověk za sebbou už 2 mimoděložní šance že další těhotenství bude mimoděložní se už zvedá na 65% Radím nepanikař…Hodně jsem se tehdy věnovala sobě, hodně jsem brečela cvičila a dělala všechno možné abych podpořila svoje tělo. Máš nějaké zprávy z operace proč se stalo že je to mimoděložní? Kontrolovali ti jestli nemáš srůsty?… Mě např při té laparo vypalovali i ložiska endo…Což mimo jiné může způsobovat i mimoděložní…Druhý vejcovod mi byl taky při operaci zkontrolován a byl v pořádku. Určitě doporučím cvičení, bylinky na podporu cyklu a nechat čas..Zní to jako klišé ale čas to odplaví, ohladí a nakonec do dalšího těhotenství člověk půjde s čistou hlavou..Otěhotněla jsem pak cca čtvrtý měsíc co jsme měli povoleno se snažil..Navíc z vaječníku kde nemám ten vejcovod.. Prostě si druhý vejcovod nacucl to vajíčko z druhé strany. Ovulace byla potvrzena dvěma na sobě nezávislými dr… Po operaci mi primář řekl že šance na otěhotnění přirozené se bez vejcovodu snižuje jen na 75% ne na 50% jak by se mohlo zdát… A jak řekl stalo se…A i kdyby bylo podruhé mimoděložní stále je tu IVF. Tím jsem se samozřejmě uklidňovala. Jelikož jsem během roku a půl byla těhotná 4* tak prostě otěhotnit můžu…To by v tom byl čert aby to nešlo. taiže nakonec mám zdravou 15m dceru..ale je pravda že když jsem viděla // Strašně šíleně jsem se bála že se bude opakovat…Mám moc empatickou doktorku která si mě hned pozvala na krev a utz a ohlídala si mě..Těhu jsem pak měla potvrzené v 5+6 kdy mě poslala na lepší utz do nemocice abych měla klid na duši… :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.10.21 13:16

Přidávám se se zkušeností. Zjistila jsem, že jsem těhotná, ale pořád mě pobolívalo břicho, pak to jednoho dne v noci vygradovalo a jeli jsme na pohotovost, tou dobou jsem měla 15 měsíčního syna. Doktorka mi řekla, že miminu se v děloze dobře daří, ale raději mě hospitalizují, že nevypadám dobře. V noci jsem zkolabovala, tak mi chtěli rentgenovat hlavu, což jsem odmítla. Stěžovala jsem si na bolesti, tak mi lupli Paralen a že prý další čtyři hodiny mám smůlu. Bylo mi čím dál hůř, nevolnost, bolest vystřelující do ramene, pak už bolest celého těla, kolabovala jsem, ale oni to vyhodnotili jako dietní chybu. Až odpoledne (tak po 12 hodinách), mě opět vzali na ultrazvuk, prasklý vejcovod a litr krve v břiše, akutní operace, sestra ještě cestou na sál hořekovala, co má jako napsat do zprávy, aby se to zakamuflovalo. Čekala jsem dvojčata, jedno mimoděložně, jedno v děloze, pravděpodobnost tohoto jevu 1:30000. Druhé mimino se zachránilo, ale to těhotenství bylo opravdu strašné. Byla jsem po té krevní ztrátě chudokrevná, pořád jsem zvracela a celkově si neuměla představit, jak to vydržím - no vydržela a ještě přenášela. Bolest s drenem byla taky celkem výživná.
Nevím, co poradit, jen tě chci ujistit, že tělo zesílí a všelijaké stavy přejdou, ale chce to čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
27.10.21 13:21
@Ufinka87 píše:
Ahoj mám za sebbou 2* samovolný potrat 1* biochemické těhotenství a pak zcela nečekaně mimoděložní ve vejcovodu kdy jsem krvácela do břicha a málem jsem umřela… Vytahování drenu byla lahůdka ale horší byl pro mě dren samotný..Měla jsem z něj strašné křeče a brečela jsem bolestí..Takže když jej vytáhly ulevilo se mi neskutečně…Je pravda že jsem z toho mimoděložního byla psychicky hodně špatná tak půl roku…Dlouho jsem se z toho dostávala…Hlavně co když už to nepůjde? byla jsem tolikrát těhotná a nikdy nic z toho…Navíc jsem před tím mimoděložním prodělala i revizi. Mysleli si že jde o neprosperující těhotenství takže jsem pak měla i zánět a dlouho brala antibiotika. Celkově mě ta strana bez vejcovodu dlouho bolela…Riziko že se to bude opakovat už tam prostě je…Je asi 12% šance že se bude opakovat…Pokud má člověk za sebbou už 2 mimoděložní šance že další těhotenství bude mimoděložní se už zvedá na 65% Radím nepanikař…Hodně jsem se tehdy věnovala sobě, hodně jsem brečela cvičila a dělala všechno možné abych podpořila svoje tělo. Máš nějaké zprávy z operace proč se stalo že je to mimoděložní? Kontrolovali ti jestli nemáš srůsty?… Mě např při té laparo vypalovali i ložiska endo…Což mimo jiné může způsobovat i mimoděložní…Druhý vejcovod mi byl taky při operaci zkontrolován a byl v pořádku. Určitě doporučím cvičení, bylinky na podporu cyklu a nechat čas..Zní to jako klišé ale čas to odplaví, ohladí a nakonec do dalšího těhotenství člověk půjde s čistou hlavou..Otěhotněla jsem pak cca čtvrtý měsíc co jsme měli povoleno se snažil..Navíc z vaječníku kde nemám ten vejcovod.. Prostě si druhý vejcovod nacucl to vajíčko z druhé strany. Ovulace byla potvrzena dvěma na sobě nezávislými dr… Po operaci mi primář řekl že šance na otěhotnění přirozené se bez vejcovodu snižuje jen na 75% ne na 50% jak by se mohlo zdát… A jak řekl stalo se…A i kdyby bylo podruhé mimoděložní stále je tu IVF. Tím jsem se samozřejmě uklidňovala. Jelikož jsem během roku a půl byla těhotná 4* tak prostě otěhotnit můžu…To by v tom byl čert aby to nešlo. taiže nakonec mám zdravou 15m dceru..ale je pravda že když jsem viděla // Strašně šíleně jsem se bála že se bude opakovat…Mám moc empatickou doktorku která si mě hned pozvala na krev a utz a ohlídala si mě..Těhu jsem pak měla potvrzené v 5+6 kdy mě poslala na lepší utz do nemocice abych měla klid na duši… :srdce:

tak to klobouk dolů, konečně mě teď přestastalo vše okolo bolet a můžu zase nosit jeany, tak se odhodlávám začít s jogou (chlap mě chce podpořit tak, že ji začne cvičit se mnou, no to musím vidět :D ). Horší je to se stravou, poslední tři týdny to byla jízda a váha je teď můj největší nepřítel (mám problém s přejídáním se), dnes jsem se objednala k psychoterapeutce a hodlám to konečně po letech řešit, protože vím, že to má kořeny v dětství, jen jsou prostě období, kdy to nejsem schopna zvládnout a naberu třeba 10-15 kg, který pak zase dám dolů a to se pořád opakuje…ale to je jiný příběh.
Jedu teď na vlně kontryhelovýho čaje a drmku v kapslích + reiki a celkovou očistu duše a přijetí sama sebe.
Prý na tom pravém byla nějaká abnormalita a to mimoděložní ho ještě poškodilo.
Druhý je prý na pohled v pořádku, což ale podle gynekologa nic neznamená, protože není vidět dovnitř a tam může být ten druhý taky poškozený…a zkusit propustnost toho druhého je prý zbytečné riziko, při kterém se dá zanýst zánět..
Mám dělaný kompletní genetický testy a podle nich jsem naprosto připravená na těhotenství bez „vad“, tak o to víc nechápu, proč??
Zatím mám pocit, že mě z toho dostane jen další těhotenství, do tý doby to budou jen samý otázky a pochyby.
Ironicky se o otěhotnění bojím až druhořadě, ten blok je prostě v tý bolesti, že bych ji měla zažít znova. Pak je tu také info od gynekologa, že ještě je tu i mimoděložní těhotenství, které probíhá v čípku a když nastane toto, tak dojde k odebrání všeho, protože to nejde vyčistit. Nekdy by byla opravdu nevědomost sladká, než vědět, co vše se může stát.
Jsi opravdu statečná a jsem ráda, že máš dcerku a dočkala jsi se :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.21 09:53

V roce 2013 jsem odstartovala biochemickym tehotenstvim, ve stejnem roce znovu otehotnela a v roce 2014 porodila dceru. Pak v 2016 mimodelozni, normalne jsem dostala MS, o těhotenství nevedela, po 14 dnech jsem zacala znovu krvacet a uz to jelo…operace proběhla dobre, nic me nebolelo ani dren, ani jeho vyndavani. 2017 pak dalsi těhotenství ktere dopadlo dobre. Aktualne jsem v uplnem zacatku tretiho těhotenství a byla velka úleva když dr rekla, ze plod je v deloze.
Me se tim mimodeloznim trochu zmenilo vnimani, ke spokojenosti mi vždy staci jen ze je plod v deloze, kdyby to bohuzel nevyšlo, vim ze se to jednoduse vyřeší a můžeme zkouset dal :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
4.11.21 09:48

Chápu, jak se cítíš.
My se s manželem snažili rok. Když jsem si uvědomila, že mam přes týden zpoždění a vyšel mi pozitivní test, byla jsem nesmírně šťastná, myslím, že jsem snad nikdy nebyla šťastnější. I přes těhotenské nevolnosti, jsem byla šťastná. Nepřipouštěla jsem si, že by se mohlo neco pokazit. V 7tt jsem začala krvácet, začínající potrat. Hrozná facka pro mě, psychicky mě to totálně odrovnalo. Nejhorší na tom bylo, že moje doktorka mi nic neřekla, neřekla slovo potrat, nepřipravila mě na nejhorší, nevěděla jsem, jak se mám cítit, na co se mam orientovat. Týden od krvácení děloha čistá, samovolný potrat.
Psychicky v háji, řekla jsem doktorce, jestli je normální, že pořád krvácím a pobolívá mě v podbřišku. Prý je to normální. Ale nebylo. Ve středu mi konstatovala čistou dělohu. V neděli dopoledne jsem chytla příšerný bolesti do pravé strany podbřišku, nemohla jsem chodit, brečela jsem bolestí. S obavami, že to může být slepák jsem jela na pohotovost.
Doktor byl naprosto zděšený. Na pravém vejcovodu nedolečený zánět (+- 3 roky), vejcovod prožraný zánětem, podezření na mimoděložní těhotenství. Divil se, jestli vůbec bylo těhotenství v děloze, řekla jsem mu vše, co jsem věděla. Konstatováno, že je možné, že jsem měla obojí - těhotenství v děloze i mimo.
Hned ten den mě vzali do nemocnice, ten večer mě operovali. S tím drenem mě to mrzí - já nevěděla, co mě čeká, když mi doktor řekl, že to bude vytahovat. Ale bylo to rychlé, vyškubl to, já vykřikla bolestí a pak už to bylo dobré. Teď se léčím a pomalu získávám sílu.
Doktorka (od které odejdu hned, jak mi skončí neschopenka) se hrozně divila. Že jsem měla obě těhotenství. Ani to nekontrolovala. Ani jí nepřišel můj stav divný. Ani předtím ten zánět nehlídala, jestli je doléčený. Neustále výtoky co mě trápili (skrz zánět) ji nikdy nezajímali. Možná je to důvod, proč jsem dopadla takhle. Možná zanedbaná péče, možná osud, já nevím.
I když mám srdce na tisíc kousků, Fazolka mi chybí a je mi na nic, nemůžu se zatím moc hýbat a léčím se doma…trochu mě to celé uklidnilo. Dostala jsem takový ten impulz, že za to nemůžu. Že to nebyla moje vina, tohle celé.
Jen mi přijde na hlavu, že moje gyndařka, byla překvapená jako by ji osvítil duch svatý (omlouvám se, že jsem hnusná, ale pro mě je opravdu její chování příšerné - je toho víc), že to mohlo byt mimoděložní. Přitom by stačilo víc péče. Stačilo by mě poslouchat. Byla překvapená, opravdu udivená. A moje tchýně, co je neuroložka… nebyla překvapená vůbec. Dala mi tolik odpovědi a tolik síly, kterou jsem potřebovala. Věřím tomu, že se k nám Fazolka vrátí hned, jak na to bude moje tělo připravené.
Hlavu vzhůru. Snad se každá jednou dočkáme malého štěstí, všechny si to zasloužíme. :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.11.21 18:41

Ahoj zakladatelko,
v první řadě je mi moc líto co se stalo a doufám, že už je ti lépe.
Otázka zda se to bude opakovat trápí i mě, jsem dva dny po laparo a odebrání levého vejcovodu kvůli mimoděložnímu.
Podle uvedených dat ti přišla menstruace brzo, budeš čekat par cyklů, nebo se už začínáš snažit? Jaká byla tvá rekonvalescence?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
25.11.21 06:46
@Anonym_prihlaseni píše:
Ahoj zakladatelko,
v první řadě je mi moc líto co se stalo a doufám, že už je ti lépe.
Otázka zda se to bude opakovat trápí i mě, jsem dva dny po laparo a odebrání levého vejcovodu kvůli mimoděložnímu.
Podle uvedených dat ti přišla menstruace brzo, budeš čekat par cyklů, nebo se už začínáš snažit? Jaká byla tvá rekonvalescence?

Ahoj spolubojovkyně,
nevěřila jsem tomu, ale opravdu platí, že s odstupem času je člověku o dostl líp (zklidní se i ten obrovský strach a panika).
3.10. jsem podstoupila, co ty. První MS přišla hned 09.10., první sex jsme měli 24.10. a už jsme se nechránili…teda chtěli jsme, ale měla jsem z toho špatný pocit, řekla jsem si buď a nebo. Chvíli mě moje tělo zradilo, protože jsem si myslela, že se nám i zadařilo…začaly se mi zvětšovat prsa a tak vše, co jsem pociťovala při prvním těhu.
Ale šup a 06.11. přišla další MS. Jsem za to i ráda, protože prostě ta psychika je čím dál lepší (bojovala jsem i se záchvatovým přejídáním se…zajídala jsem ten stres a bolest) a musím říct, že teď už to skoro nevnímám, je to prostě událost, která se mi v životě stala a o které vím. Teď už se snažíme naplno, tak jsem zvědavá, co přijde. Jen jsme byli ale hodně opatrní, co se poloh týče, ještě včera jsme objevili polohu, kterou ještě ne e, protože to tak jakoby bolí.
Přeju ti ať je ti brzy líp a hlavně, ať ty šrámy na duši dolik nebolí :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.11.21 09:48

@ZEMG6165
Teda to mam radost, že jsi na tom lépe a že tvá hlava k tomu přistupuje víc v klidu, to je nejvíc aby bylo pozitivni myšlení🙏 S přejídáním mě to pobavilo, promiň, zároveň uklidnilo, že v tom nejsem sama- máme to úplně stejně:D
Mohla bych mít prosím ještě pár otázeček? Přijde mi, že mi nikdo nic nevysvětlil a všechno jenom googlim na netu.
Tobě přišla menstruace hrozně brzo, mě řekli že mám dodržovat 6nedeli, pak přijde první MS a se snazenim mám počkat 3 cykly.
Brala jsi nějaké vitaminy po zákroku? Mě dali jen 3 injekce proti srazlivosti krve, v nemocnici řekli, ať jdu za 2-3 na gyndu na kontrolu, gynekolog mi řekl ze to je brzo ať přijdu za 14 dni, tak teď nevím jestli mě odbyl, nebo je to takto v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
25.11.21 10:54
@Anonym_prihlaseni píše:
@ZEMG6165
Teda to mam radost, že jsi na tom lépe a že tvá hlava k tomu přistupuje víc v klidu, to je nejvíc aby bylo pozitivni myšlení🙏 S přejídáním mě to pobavilo, promiň, zároveň uklidnilo, že v tom nejsem sama- máme to úplně stejně:D
Mohla bych mít prosím ještě pár otázeček? Přijde mi, že mi nikdo nic nevysvětlil a všechno jenom googlim na netu.
Tobě přišla menstruace hrozně brzo, mě řekli že mám dodržovat 6nedeli, pak přijde první MS a se snazenim mám počkat 3 cykly.
Brala jsi nějaké vitaminy po zákroku? Mě dali jen 3 injekce proti srazlivosti krve, v nemocnici řekli, ať jdu za 2-3 na gyndu na kontrolu, gynekolog mi řekl ze to je brzo ať přijdu za 14 dni, tak teď nevím jestli mě odbyl, nebo je to takto v pořádku.

v pohodě :D každej se s trápením holt vyrovnává jinak…jen tiše závidím těm, co naopak nejí, protože ty kg nahoře…no fuj :roll:
Tak to jsme na tom stejně, při propouštění mi nikdo nic neřekl, musela jsem se ptát…
Ona ti ta MS může přijít kdykoliv během těch 6týdnů (klidně i 2×).
Vidíš a já se třeba ptala hned v nemocnici při propouštění a mě řekli, že mimoděložní není to stejný jako kyretáž, takže se můžu začít snažit prakticky okamžitě (samozřejmě s ohledem na sebe). Za týden jsem šla na gyndu nechat vytáhnout stehy a od té doby jsem tam nebyla.
Je teda pravda, že od prvního potratu mám pocit, že už poznám podle tlaku v podbříšku, který mám v polovině mezi cykly (což nebývalo), kdy mám plodný dny…nebo takhle mi to aspon vysvětlil gynekolog…
Já jsem hodně přes bylinky. Nasadila jsem si kontryhelový čaj a drmek v kapslích asi na 2 měsíce a ted jsem začala užívat femibion 1 (mám problém se štítnou žlazou a mám pocit, že ten femibion bude v tomhle směru lepší, jak drmek)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.11.21 14:07

@ZEMG6165
Tak to víš, že jsem se taky ptala, dokonce i na to, zdali neodebrali i vaječník s tím vejcovodem, ze se to občas stává, sestra řekla, že neví. Že v propouštěcí zprávě o tom nic není. Doktorku už jsem potom nepotkala.
Jinak primář mi před operaci řekl, dobré počkat 3 cykly, gynekolog taky, ale doktorka po operaci rekla, klidně stačí jeden cyklus. Takže očividně je to individuální.
Drmek vůbec neznám, vygooglim a na kontryhelovy caj se chystám taky, jak často ho pijes? Cely cyklus? Nebo jen do ovulace? Já si ted objednala MACA 4X POWER BIO, doporučují ji na plodnost, ale spíš by mě zajímalo, jestli existuje něco, co podpoří aby se ten plod zahnizdil, tam kde má, nebo jestli tomu mohu nějak pomoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
25.11.21 14:53

@Anonym_prihlaseni
kéž by to bylo individualitou, ale spíš mi přijde, že je to pro ně tak obehraná písnička, že už občas vypouští to dát všem stejné informace. Můj gynekolog byl celkem překvapen, že jsem nedostala žádný informace, jako třeba nekoupat se ve vaně atd.
Mě ty 3 cykly řekli akorát po prodělání kyretáže. Myslím si, že hlavní je to podle toho, jak se sama cítíš, jestli jsi připravená a tak.
Ted mám s kontryhelem týden pauzu (spíš proto, že jsem na něj zapomněla, než, že by to mělo jiný důvod :D ) ale chci ho zase nasadit. Myslím si, že nehraje roli to, ho pít jen v určitý fázi, konec konců se přece doporučuje ho užívat i během těhotenství a poté i na podporu kojení, takže moc nevidím v tom ten smysl to nějak rozfázovávat. S Macou nemám zkušenost a nechci ti to hanit, jen já si moc nepotrpím na „přípravky“ co mají moc širokospektrý záběr. Maca je prakticky dobrá pro všechno i můj chlap ji bral, ale já mám radši individuálně zaměřený přípravky :)
Ten drmek jsem si vyčetla z knížky „Tvoje plodnost ve tvých rukou“, která je zaměřená na tvý tělo a celkově přirodně fungující věci, jako přírodní antikoncepce nebo naopak jak se přírodně dobrat k těhoteství. Žádný univerzální „lék“ na plodnost neexistuje, jsou tu jen ty přípravky, jak k tomu můžeš aspoň trochu dopomoci.
Já to beru z té stránky, že to prostě nemělo být, nejčasteji plod odumře, protože je tam nějaká genetycká, chromozomová nebo či co vada a když to řeknu blbě, tak lepší o to v takhle brzký fázi přijít, než pak přijít na to, že mimi není zdravý.
Jinak užívej prostě to, co ti udělá dobře na duši, koneckonců, když se to má uchytit, tak se to uchytí aji, když budeš tahat kláady v lese…takhle nějak mi to řekla terapeutka na akupunktuře a má pravdu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.11.21 15:38

@ZEMG6165
Děkuji za rady a tipy :)
Zítra jdu na kontrolu, protože začínám trochu krvácet, tak snad bude všechno v pořádku.
Už mě to krvácení pěkně se*e dostala jsem v listopadu 8.11. MS, po ni jsem spinila a krvacela do dne operace čili do 22.11, teď po operaci 2 dny nic a dnes zase! :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
25.11.21 22:24

@Anonym_prihlaseni
Pro klid v duši běž, ale to krvácení je běžnej jev. Já měla MS před cca 11 dní (to značilo potrat, ale já ani nevěděla, že jsem v tom) a v šestinedělí můžeš taky na střídačku krvácet. Tak ať vše dobře dopadne :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat