Mimoděložní těhotenství po laparoskopii

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
6.6.22 20:14

Mimoděložní těhotenství po laparoskopii

Zdravím všechny, 31.5. mi bylo diagnostikováno mimoděložní těhotenství. Podstoupila jsem laparoskopii s tím, že mi byl vejcovod ponechán, protože nález byl malý a neporušil ho. Den po operaci mi HCG kleslo. Nicméně cca týden na kontrolním odběru je hcg stejné jako po operaci. Doktorka mi řekla, že ve vejcovodu mohly nějaké buňky zůstat, ale už to není život ohrožující. Mám přijít na další odběry do nemocnice a uvidíme pozítří. Nabízí se 2 řešení, nová laparoskopie s odstraněním vejcovodu nebo podání léku Metotrexat. Máte někdo zkušenost s podobnou situací? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
6.6.22 20:53

Též jsem po mimoděložním, s odebráním vejcovodu, lékaři tvrdili, že prý byl zničen tím těhotenstvím, a tak ho odebrali. Prý se odebírá, protože se tam můžou udělat srůsty a jizvy, a může se to znova opakovat mimoděložně. Dá se otěhotnět i s jedním vejcovodem, tam klesá šance jen na 70%.

• Citovat
  • Nahlásit
2358
9.6.22 08:51

Osobně bych ho nechala odstranit jelikož po vysani mimodelozniho je velké riziko srustu a riziko že se bude další mimodelozni opakovat je hidne vysoká. To samé po podání toho maltodextratu… Rizika srustu jsou velká. Já otěhotněla s jedním vejcovodem po mimodeloznim a ještě z opačného vajecniku 2*.tzn pravý vaječník a levý vejcovod. Prakticky ihned

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat