Mimoděložní těhotenství, podařilo se vám přirozeně otěhotnět?

Anonymní
2.5.20 13:08

Mimoděložní těhotenství, podařilo se vám přirozeně otěhotnět?

Ahoj, chtěla bych se zeptat zda jste si někdo prožil mimoděložní těhotenství? Jsem 7.mesic co se to stalo. Byl mi odebrán jeden vejcovod, mám za sebou pár cyklů s clostilbegytem a stále se nedaří. Psychicky už je to pro mě opravdu dost. Dr. už nás posílá do centra, ale já stále váhám zda jít nebo ne. Díky za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2989
2.5.20 13:10

Byt tebou tak bych sla :palec: Nebudes to mit vsechno na zadech. Oni ti pomohou, drzim palce aby to bylo hned :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6285
2.5.20 13:46

Ano, v dubnu 2016 mimoděložní, v září/říjen 2016 přirozené otěhotnění. Nyní skoro tříletý syn. Centra se neboj, pomoou vám…držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1754
2.5.20 13:46

Kolik Ti je???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.5.20 13:51

@Pajik 76 no už je mi dost 32. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.5.20 13:52

Holky já se fakt bojím co bude a nebude. Přijdu si úplně neschopná. :,( :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
1230
2.5.20 14:14

Jdu te povzbudit. Září 2018 prasklé mimoděložní, odebrán levý vejcovod. Protože jsem měsíc předtím prodělala i zamlkle, tak mě tohle totálně psychicky položilo a snažení odmítla. V červnu 2019 jsme si jednou nedali pozor, s tím že ta šance je prostě minimální. I jsem byla čerstvé v nové práci a fakt spokojená. No a teď mi v náručí spí 2 měsíční syn díky té jedné noci s minimální šanci :lol:. A bylo mi v té době 33 let, takže také ne „nejmladší“. Doma už teda 2 starší deti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1754
2.5.20 14:27
@Anonymní píše:
@Pajik 76 no už je mi dost 32. :(

Záleží jak moc na to „spěcháte“… Někdo otěhotní hned po mimoděložním a bez problémů, někdo po roce, někdo přirozeně už vůbec.
Asi bych si dala nějakou hranici po kterou to budete zkoušet a pak bych šla na IVF.
Nicméně já měla po prvním IVF mimoděložní těhotenství, takže ani IVF není záruka. Nicméně záruka by mohla být to (pokud půjde vše dobře), že budeš mít zamražená embrya a pak můžeš otěhotnět i bez vejcovodů.
Jde o to, aby se Ti zbytečně těmi pokusy nevyčerpávala tzv. ovariální rezerva a pak neklesala šance na otěhotnění s vlastními vajíčky.
Každá to máme jinak, Někdo nemá už vlastní vajíčka ve 32 někdo až po 43 roce třeba…
Na Tvém místě bych ale šla do CARu aspoň na konzultaci. Udělají Ti výsledky AMH a FSH a určí Ti odhad Tvé ovariální rezervy plus+ udělají spermiogram partnera.
Pokud budete mít tyto výsledky dobré, tak třeba rok-dva bych tomu ještě dala přirozeně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.5.20 14:30

Take te jdu povzbudit, protoze i pro me byly takove diskuze povzbuzujici. V zari 2017 jsem si tez prosla mimodeloznim tehotenstvim, odebran levy vejcovod. Byla jsem na tom psychicky hodne spatne. Po roce jsem ale znovu otehotnela a vse probehlo v poradku, ted mam doma rocni dcerku ;) do centra bych sla, proc ne ;) preji, at se vam brzy miminko zadari :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama