Mimoděložní tehotenstvi - průběh

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 14:23
Mimoděložní tehotenstvi - průběh "léčby"

Dnes jsem byla u Dr., jsem 5+4, poslední 3 dny mne značně bolel vaječník, proto jsem si skočila na kontrolu, jinak bych nechvatala. Dr. v děloze UZ nic nenašel, nenašel nic ani ve vejcovodech. Vzal mi krev, teď mi volali, že mám hCG strašně vysoké (nezeptala jsem se kolik), že mám zitra ráno znovu přijet, v případě obtíží směr pohotovost.

Jaký je průběh v případě mimoděložního? Lze to řešit ambulantně, jaký je postup?

Omlouvám se za anonym, ale mám tu par kamarádek z reálného života a o těhotenství neví.

Reakce:
Šáruší
Ukecaná baba ;) 2179 příspěvků 09.05.19 14:36

No je to na operaci, takže ambulantně ne, u nás nástup, druhý den laparka, třetí dem jsem je uprosila a pustili mě, ne moc dobrovolně, chtěli až další den. Takže ambulantně jako ne, je to prostě laparoskopická břišní operace na operačním sále.

Shari81
Kelišová 6119 příspěvků 09.05.19 14:36

Pakliže se opravdu bude jednat o mimoděložní, tak Vás hospitalizují, provedou laparoskopii, zjistí, kde se plod nachází a vyoperují. Následující den, pakliže je vše v pořádku, vás propustí domů. Je nutné dodržet 6ti nedělí. Hodně štěstí :hug: :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 14:43
@Anonymní píše:
Dnes jsem byla u Dr., jsem 5+4, poslední 3 dny mne značně bolel vaječník, proto jsem si skočila na kontrolu, jinak bych nechvatala. Dr. v děloze UZ nic nenašel, nenašel nic ani ve vejcovodech. Vzal mi krev, teď mi volali, že mám hCG strašně vysoké (nezeptala jsem se kolik), že mám zitra ráno znovu přijet, v případě obtíží směr pohotovost.

Jaký je průběh v případě mimoděložního? Lze to řešit ambulantně, jaký je postup?

Omlouvám se za anonym, ale mám tu par kamarádek z reálného života a o těhotenství neví.

Jak je vysoké? Já jsem měla kolem 1500 a v děloze nic neviděli. Ani na vaječníku. Nakonec embryo bylo vidět až při HCG kolem 3000 - v děloze. Tedy přesněji 2 embrya, ale vyvíjelo se pak jen jedno.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 14:49

A sakra :?… tzn i neschopenku?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 14:59

Promiň, už čtu, že nevíš, kolik přesně HCG bylo…takže je těžko říct, jestli je to jasné mimoděložní nebo je ještě šance na to, že je to umístěno správně. Mně říkala doktorka v nemocnici, že se jim poměrně běžně stává, že ještě kolem 1500-2000 nic nevidí, obzvlášť když má žena např. hodně zakloněnou dělohu (můj případ). Pokud už je HCG opravdu vysoké třeba 5000, tak je to asi bohužel jasné :-( Pokud tě bolí vaječník, tak bych nic neriskovala a byla připravená jet. Na neschopenku by to určitě bylo. Držím palce, ať to dopadne co možná nejlíp :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 15:06

Děkuji, jdu si sbalit věci, pro jistotu. V šoku jsem se nestihla zeptat na výšku HCG, sestra na ně hned po pozdravu vychrlila, že je to extrémně vysoké a mimoděložní, než mi předala doktora. Obvykle tak perplex nejsem.

lucije28
Ukecaná baba ;) 1685 příspěvků 09.05.19 15:29

Šestinedělí není potřeba dodržet. Byla jsem v březnu na akutní operaci s prasklým mimoděložním těhotenstvím.
Sex a sport mi zakázali na 14 dní, pak bylo vše povoleno :palec:.
Ale musí vědět každý, na co se cítí. Byla to moje první týdenní pracovní neschopnost a stačilo, víc bych se nudila, ale zase já pracuji v kanceláři, takže jsem v klidu mohla nastoupit do práce.

Šáruší
Ukecaná baba ;) 2179 příspěvků 09.05.19 16:45
@Anonymní píše:
A sakra :?… tzn i neschopenku?

hele, minimálně týden asi. Kupodivu to byl lehký zákrok, u mě, dvě hodiny po přivezení ze sálu už jsem byla fyzicky v pořádku, břicho bolelo jen trochu. Složitý zákrok to není. Druhý den už jsem byla relativně úplně v pohodě. Ale jako jít asi hned do práce, to úplně nevím. Spíš jako počítej ten týden doma.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 16:56

Moc děkuji za odpovědi. Jak pak menstruace? Dostavuje se hned poté nebo se vyvolává?

Šáruší
Ukecaná baba ;) 2179 příspěvků 09.05.19 18:23
@Anonymní píše:
Moc děkuji za odpovědi. Jak pak menstruace? Dostavuje se hned poté nebo se vyvolává?

hele to záleží, jestli ti budou k tomu dělat i revizi dělohy nebo ne. To ti takto nikdo neřekne. Mně do dělohy nesahali, já měla normálně menstruaci, pak stále pozitivní test a nakonec se ukázalo to mimoděložní, ale sliznice v děloze v podstatě odešla s tou menstruací. Další menstruace nedošla, tím, že nebyl zásah do dělohy, tak jsme hned začali se sexem a já hned otěhotněla. Se mnou na pokoji ležela holčina, které k tomu dělali ještě i revizi dělohy a ta krvácela jen trošku. Takže to je asi individuální. Ale myslím, že prostě pak normálně další cyklus se to upraví a přijde to jako u jakékoliv jiné revize.

Markeet1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 14.05.19 18:23
@Anonymní píše:

Omlouvám se za anonym, ale mám tu par kamarádek z reálného života a o těhotenství neví.

Ahoj, cetla jsem tvuj popis, jak to s tebou vypada?
Reknu ti jak jsem to mela ja. V unoru mimodelozni, byla jsem v 6tt, v patek jsem sla na sal, v nedeli me pousteli. Odebrali mi vejcovod.. musim rict, ne ze bych byla nejaka cytlivka, ale me to jeste pobolivalo tak dva tydny, na sex jsem fakt pomysleni nemela, tak jsme dodrzeli sestinedeli. Jinak jsem mela vse bez komplikaci, takze jsme pockali doporucene 2 ms (nepocitam tu, ktera mi prisla tri dny po zakroku, ) a uz se zase snazime o mimi. Ted zrovna cekam, jestli mi ta mrcha dorazi, ale vypada to ze jo :roll: kazdopadne neni kam spechat, telo muze byt oslabene jeste po zakroku a riskovala bys akorat potrat nebo opet mimodelozni…

Váš příspěvek
Reklama