Mimoděložní těhu nebo potrat?

Anonymní
12.10.20 16:04

Mimodelozni tehu nebo potrat?

Ahoj holky. Dned jsem byla u sveho gynekologa, který mě postrašil možností mimoděložního těhotenství.
26.9 jsem byla hospitalizovaná s nejasnou graviditou, protoze jsem spinila. Hcg bylo 170 a na utz nic. Po 2 dnech me pustili domu s tim, ze hcg kleslo na 67 jednotek. Prý slo o neprosperujici ťehotenstvi. Za 2 dny na kotrole kleslo hcg pouze na 61 hcg. Pichli mi injekci Mem a za dalsi 2 dny jsem zacla krvacet a hcg bylo uz pouze 39. Dalsi kontrola byla po 6 dnech. Uz jsem nekrvacela a hcg pouze 22. Radovala jsem se, ze to klesá. Jenze vsichni doktori co me vysetrovali mi tvrdi, ze to stale mimodelozni těhotenství muze být. Stále obcas zašpinim. Nyni je to 6 dni od posledniho odberu a tehotensky test z moce porad ukazuje pidi ducha. Myslite ze se opravdu může objevit mimodelozni? Ja vzdy myslela, ze kdyz to klesa, ze mam vyhrano. Dalsi kontrolu mam az ve ctvrtek a nedokazu myslet na nic jineho.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18948
12.10.20 16:25

Spis bych rekla, ze je konec. Na testu neco bude, dokud budes mit hcg nad 10. I u mimodelozniho hcg stoupa, sice treba pomaleji, ale slo by to nahoru. Pri hodnote 170 ani nic vidět nemohli, na utz je cosi az tak od hodnoty 1000.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7783
12.10.20 16:34
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Dned jsem byla u sveho gynekologa, který mě postrašil možností mimoděložního těhotenství.
26.9 jsem byla hospitalizovaná s nejasnou graviditou, protoze jsem spinila. Hcg bylo 170 a na utz nic. Po 2 dnech me pustili domu s tim, ze hcg kleslo na 67 jednotek. Prý slo o neprosperujici ťehotenstvi. Za 2 dny na kotrole kleslo hcg pouze na 61 hcg. Pichli mi injekci Mem a za dalsi 2 dny jsem zacla krvacet a hcg bylo uz pouze 39. Dalsi kontrola byla po 6 dnech. Uz jsem nekrvacela a hcg pouze 22. Radovala jsem se, ze to klesá. Jenze vsichni doktori co me vysetrovali mi tvrdi, ze to stale mimodelozni těhotenství muze být. Stále obcas zašpinim. Nyni je to 6 dni od posledniho odberu a tehotensky test z moce porad ukazuje pidi ducha. Myslite ze se opravdu může objevit mimodelozni? Ja vzdy myslela, ze kdyz to klesa, ze mam vyhrano. Dalsi kontrolu mam az ve ctvrtek a nedokazu myslet na nic jineho.

Ne, u mimoděložního HCG roste nebo začne stagnovat..spíš neprosperující a teď máš zbyteček hormonu v krvi a moči..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.10.20 11:58

Děkuji holky. No já dnes po 7 dnech byla na kontrolnich odberech a ze 22 jednotek mi hcg kleslo pouze na 20,7. Co si o tom myslite? Doktorovi jsem volala a rikal, ze by me stejne kvuli takovym malym hodnotan laparo nedelali.. ale stejne dodal, ze kdybych omdlela hned mam ject do nemocnice. Jinak ne popihuje v podbrisku. Ale strany se stridaji. Co si o tom myslite?

• Citovat
  • Nahlásit
1
19.10.20 17:26
@Anonymní píše:
Děkuji holky. No já dnes po 7 dnech byla na kontrolnich odberech a ze 22 jednotek mi hcg kleslo pouze na 20,7. Co si o tom myslite? Doktorovi jsem volala a rikal, ze by me stejne kvuli takovym malym hodnotan laparo nedelali.. ale stejne dodal, ze kdybych omdlela hned mam ject do nemocnice. Jinak ne popihuje v podbrisku. Ale strany se stridaji. Co si o tom myslite?

Já si myslím, že to je normální a bude chvilku trvat, než se ty hodnoty dostanou na nulu. Pokud ti nedělali revizi, tak se tělo ještě čistí a za nějakou dobu už budeš úplně v pohodě. Za mě tohle mimoděložní na 99% není. Mám s tím čerstvou zkušenost, včera mě pustili z nemocnice po odstranění levého vejcovodu. U mě ty hodnoty pomalu narůstaly, neměla jsem žádné bolesti, jenom jsem neustále špinila a místy krvácela. Na ultrazvuku nebylo nic vidět a skončilo to revizí dělohy. Po histologii a odběrech bylo jasné, že je plod mimo dělohu. Tak jak mi hodnoty celou dobu narůstaly docela pomalu, tak se mi po revizi téměř zdvojnásobily a už to bylo v podstatě za 5 minut 12. Všichni jsme samozřejmě jiní, ale tohle vidím na spontánní potrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama