Mimoděložní těhotenství a odebrání pravého vejcovodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dee0488
Nováček 10 příspěvků 05.01.18 19:58
Mimod.teh.a odebrani praveho vejcovodu :(

Dobrý den…chtela bych se poptat na vice otazek.Je mi 29 let mam..mam jedno dite porod normal. Prodelane zakroky 1 × potrat a 2 × mini interrupce, laparoskopie rozruseni srustu..plus ted k me radostne zprave pri pokusu rok o tehotenstvi a nasledne komplikace pribila ta spatna zprava hned po vanocich..Teho­tenstvi je tubarni takze mimodelozni :"( musime ho hned odstranit jinak to bude mit vazne komplikace. Takze pri tomto zakroku jsem prodelala i ztratu praveho vejcovodu..Vite bojim se..bojim se ze se to bude opakovat..bojim se ze normalne uz nebudu mit dalsi dite.Je tam nejaka sance ze se to priste zadari..?Je nejaka prevence? Gynekolog se mi ptal zda chceme dalsi…jasne ze ano..mluvil o nejakych profukach vejcovodu.(co to presne je)Vite v medicine se nevyznam. Kazdy rika pockej 6tinedeli a 1.menstruace a pak se pokuste znovu a nech to na prirode..(kdy je tedy mozne se pokusit znovu)Jak to vidite prosim i kdyz takhle jen po pismenkach vy? :,( Dekuji vsem za odpovedi :,(

Reakce:
quera
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 05.01.18 20:03

Ahoj, moc mě mrzí, že máš tuhle zkušenost. Sama mám z tohoto také strach, zvlášť, když jsem u nás prý se vejcovod ani nesnaží zachránit, v některých zemích prý když to jde, neodebírají ho. Nejdu s radou, příspěvek bych tu ráda nechala, jelikož by mě také zajímala ta prevence. Pochybuji, že nějaká tedy je. Ale to profouknutí vejcovodů jsem taky studovala, ráda bych to podstoupila, jestli to mám průchodné. Čili svým způsobem to bude asi ta prevence, aby se to znovu neuhnizdilo ve vejcovodu.

viky23
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 05.01.18 20:06

Na tech potratech jsi byla dobrovolne? Jestli ano tak dobre ti tak :nevim:

Příspěvek upraven 05.01.18 v 20:06

Dee0488
Nováček 10 příspěvků 05.01.18 20:06

@quera v poradku i tak dekuji… jsem jak telo bez duse… a stale otazka proc proc proc…

Dee0488
Nováček 10 příspěvků 05.01.18 20:09

@viky23 dobrovolny to nebylo..
A musis byt *** kdyz takto to napises…ale vek na toto chovani mas. I kdyz na druhou stranu uz bys mela mit rozum a uctu ke starsim… :think:

katkalaila
Extra třída :D 11902 příspěvků 05.01.18 20:30

Ahoj mam po mimodeloznim dve holky ;-) taky nemam pravy vejcovod takze to urcite jde :-) jen nam prvni dlouho trvala :lol: a druha prisla jak blesk z nebe :mrgreen:

Dee0488
Nováček 10 příspěvků 05.01.18 20:31

@katkalaila muzu se te zeptat jak jsi to zvladala psychicky a za jak dlouho od zakroku jste se pokusili znovu? Nejake vitaminy atd.si brala? Dekuji za odpoved

chaela
Ukecaná baba ;) 1389 příspěvků 2 inzeráty 05.01.18 20:36

@Dee0488 Ahoj, tak predne, pokud viky23 ma 23 let a ty 29, tak bych o nejake ucte ke starsim nemluvila. Ja jeji nazor sdilim, nicmene bych to takhle asi nenapsala.

Ted k tematu, osobni zkusebost nastesti nemam, otehotnet se da i s jednim vejcovodem. To profouknuti se dela na zjisteni jeho pruchodnosti, teoreticky by tedy mohlo i byt brano jako prevence mimodelozniho, protoze tomu vajicku uvolnis cestu. Az to pujde, zkousejte dal, preju, at se brzy zadari.

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 43537 příspěvků 05.01.18 20:37

@Dee0488 ono totiž interrupce (nebo miniinterrupce) je přerušení prosperujícího těhotenství, možná proto ta reakce… Potrat může být i spontánní, zamlklé těhotenství, revize, atd., ale interrupce je prostě přerušení, jen ses špatně vyjádřila ;)

K tomu rozrušení srůstů - ty byly kde? V děloze, ve vejcovodech - jednom/obou? Pokud to bylo v tom vejcovodu, který ti sebrali, tak je to relativně časté, prostě je zjizvený a embryo se v něm snáz uchytí. Jak je na tom ten druhý, těžko říct, pokud byly srůsty i tam, ano, riziko je prostě vyšší, ale samozřejmě šance na normální těhotenství je velká. Pokud ti zůstaly oba vaječníky, tak s jedním vejcovodem máš cca poloviční šanci oproti ženské s oběma. A pokud bys nedejbože přišla i o ten druhý, pak je tu možnost IVF, ale samozřejmě spíš držím palce na to normální prosperující těhotenství ;)
Profuk je pojem velmi všeobecný, těch zákroků je několik druhů, od prostého profouknutí plynem (jednoduchý ambulantní zákrok) přes napouštění kontrastní látkou, atd. Spíš bych se ptala, jestli mají pocit, že by s tím druhým vejcovodem měly být nějaké problémy - pokud ne, šance na normální těhotenství je velká.

sabinka098
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 05.01.18 20:44

Ahoj taky jsem přišla o levý vejcovod, po císaři mimoděložní, mám ctrnactiletyho syna z předchozího vztahu, a teď čtyřletého v novým vztahu chtěli bysme ještě jedno a bohužel to nejde toho čtyřletého jsem měla císařem od ty doby problémy po dvou letech se zadařilo a bylo to mimoděložní. vzali my levý vejcovod pak se mi zadařilo po roce a půl po tom mimodeloznim a dopadlo to taky špatně obden na krev, nemohli to najít až na laparoskopii po probuzení my řekl doktor, že jsem to měla na pravý straně psychicky sem na tom byla tak špatně, že ani nevim jestli my vzali pravý vejcovod a nakontrole po šestinedělí mi řekl můj gyndar že se můžu po měsíci snažit znova.tak nevím jestli muzu přirozeně nebo ne.bejt tebou když ti zbyl jeden vejcovod neriskuj a zkus umělé kdybych vrátila čas taky bych to tak udělala.

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 43537 příspěvků 05.01.18 20:49

No, ono se to nezdá, ale i při IVF je riziko mimoděložního těhotenství, někdy embryo dokáže doputovat tím vejcovodem zpět. Dokonce i při IVF zcela bez vejcovodů to může být např. v děložním hrdle, v rohu děložním… ale to už jsou hodně raritní případy, jen že stoprocentně se tomu prostě předejít nedá. Ale hlavu vzhůru ;)

katkalaila
Extra třída :D 11902 příspěvků 05.01.18 20:59

@Dee0488 nebrala jsem nic, a snazeni v podstate po ms.. po psychicke strance to bylo 100× lepsi nez zamlkle tehu potom

sabinka098
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 05.01.18 21:21

Já začínám pít tenhle měsíc kontryhel čaj snad pomuze jinak nevím co by pomohlo už se snažíme dlouho.

viky23
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 05.01.18 21:30

Miniinterupce je potrat naa zadost zeny ne :nevim: Proste umele preruseni tehotenstvi, proto ta reakce. Jo a davno uz mi neni 23 :mrgreen: Buhuzel, takze o ucte ke starsim nemuze byt rec :lol: Je mi cerstve 31 a uz mam 3 deti ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.18 21:43

Též sem prodělala mimoděložní v dubnu loni. Takze vejcovod mi vzali. Tehotna stále nejsem. Predtim se,,zadařilo po 8mi měsících. Uz sem smířená s jedináčkem. :?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Návod pro francouzskou policii, aby už neváhala: 7 bodů, jak poznat teroristu

Zakřičel Alláhu akbar (Bůh je veliký) a pak vraždil! Chérif Chekatt (29) v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >