Mimořádná okamžitá dávka pomoci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Shari81
Kelišová 6167 příspěvků 02.08.19 23:23
Mimořádná okamžitá dávka pomoci

Nedávno se tu nějaká maminka ptala na mimořádnou okamžitou pomoc na učební pomůcky pro dítě. Dnes jsem narazila na tenhle článek https://www.novinky.cz/…skolaka.html snad to někomu pomůže…

Reakce:
Diké90
Povídálka 14 příspěvků 08.08.19 10:21

Já bych to teda stavěla tak, že když rodiče nemají peníze, tak holt děti nechodí na žádný kroužky atd. Tak to má spousta rodin, který normálně pracujou a příjem mají dost velký na to, aby nespadli na HN, ale ne dost velký na placení kroužků. My to tak taky měli, když jsem byla malá. Bratři už naštěstí můžou dělat skoro všechno, co chcou.
Jinak co se týče té mimořádky na pomůcky do školy, když jsem dělala na HN, tak jsme standartě dávali příspěvek 1000 Kč prvákům, jak na základce tak na střední. Ale jen prvákům. Hádám, že to bude více méně stejné ve všech městech. Jednou jsme, co si pamatuju, dávali příspěvek i na děti mám pocit do čtvrté třídy. Ale to byla vícerčata a paní měla dobrozdání od OSPODu. Ono taky jedno z těch dětí bylo nějak postižený a paní před tím vysolila docela dost za kompenzační pomůcku. Ona je to totiž individuální a nenárokovatelná dávka. Takže ne že je právo na zaplacení kroužků a táborů a bůh ví čeho. Ani prd. Právo je si požádat a pak se uvidí podle situace konkrétního člověka. Když už jsme u toho, požádat se dá v rámci mimořádky naprosto o cokoli. U kolegyně byla žádat paní o televizi, kvůli rozvoji dětí a pak taky o uhrazení lítačky, aby děcka mohla jezdit do školy (žádala o prázdninách :roll: ) Ani jedna z žádostí nebyla samozřejmě schválená.

Váš příspěvek
Reklama