Mimořádná peněžitá pomoc

Anonymní
7.6.21 12:23

Mimořádná pom.

Ahoj holky, těch témat je tu několik ale všude figuruji děti.

Ziju sama v najmu kde platim opravdu nízký nájem, je to od znameho, nemáme mezi sebou ani nájemní smlouvu.
Jde o to, ze jsem byla vyřazena z UP, když jsem měla přijít na schůzku měla jsem v tu dobu Covid, samozřejmě jsem se omluvila ale ta paní na pracaku, mě hned vyřadila a nedala mi ani čas na to, abych donesla potvrzení od lékaře.
No to je jedno, odvolala jsem se proti tomu a podala stížnost.
Ale než se celá záležitost vyresi, tak mi nepřijdou žádné peníze od UP, a aby toho nebylo malo, tak mám nalomenou achilovku, tudíž nemůžu jít do práce.
Podporu jsem pobírala měsíc, poté mě k 14.4. vyřadili a do dnes nemám žádné peníze, jedu uz opravdu z úspor, které mizí.

Chci jít prave zkusit socialku jestli mám nárok na okamžitou pomoc, tu nohu budu mít cca ještě na 3-4 týdny. Teď ve středu jdu na kontrolu, byl to nehezký uraz.

Ale jak říkám, ziju sama, nemám děti, nemám vlastně nikoho. Potrebuju jen na své potřeby, jako je nájem na další měsíc a nějaké jídlo.
Myslíte ze něco dostanu?
Nebo ptám se jestli nemáte zkušenost..?

Opravdu je tahle doba fakt pitoma a já se nemám na koho obrátit z rodiny ani přátel.

Zbytek podpory by mi prý měla přijít nějak zpětně, jenže to muže trvat další měsíc a nevím co do te doby mám dělat bez peněz.

Děkuji za případně odpovedi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4905
7.6.21 12:46

No, zkus hmotnou nouzi.. Nemůžeš něco prodat třeba přes marketplace? elektroniku, šperky… žádná nemocenská se na tebe zřejmě nevztahuje? achjo.. Jedině nějaká brigáda vsedě.. nezvládla bys třeba sedět za kasou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5017
7.6.21 12:56
@Anonymní píše:
Ahoj holky, těch témat je tu několik ale všude figuruji děti.

Ziju sama v najmu kde platim opravdu nízký nájem, je to od znameho, nemáme mezi sebou ani nájemní smlouvu.
Jde o to, ze jsem byla vyřazena z UP, když jsem měla přijít na schůzku měla jsem v tu dobu Covid, samozřejmě jsem se omluvila ale ta paní na pracaku, mě hned vyřadila a nedala mi ani čas na to, abych donesla potvrzení od lékaře.
No to je jedno, odvolala jsem se proti tomu a podala stížnost.
Ale než se celá záležitost vyresi, tak mi nepřijdou žádné peníze od UP, a aby toho nebylo malo, tak mám nalomenou achilovku, tudíž nemůžu jít do práce.
Podporu jsem pobírala měsíc, poté mě k 14.4. vyřadili a do dnes nemám žádné peníze, jedu uz opravdu z úspor, které mizí.

Chci jít prave zkusit socialku jestli mám nárok na okamžitou pomoc, tu nohu budu mít cca ještě na 3-4 týdny. Teď ve středu jdu na kontrolu, byl to nehezký uraz.

Ale jak říkám, ziju sama, nemám děti, nemám vlastně nikoho. Potrebuju jen na své potřeby, jako je nájem na další měsíc a nějaké jídlo.
Myslíte ze něco dostanu?
Nebo ptám se jestli nemáte zkušenost..?

Opravdu je tahle doba fakt pitoma a já se nemám na koho obrátit z rodiny ani přátel.

Zbytek podpory by mi prý měla přijít nějak zpětně, jenže to muže trvat další měsíc a nevím co do te doby mám dělat bez peněz.

Děkuji za případně odpovedi.

Jak te muze nekdo v dobe korony hned vyradit z evidence, kdyz se omluvis 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1227
7.6.21 13:02
@lilith1 píše:
Jak te muze nekdo v dobe korony hned vyradit z evidence, kdyz se omluvis 8o

No fakt to takhle na většině Úřadů práce funguje, mně taky řekli, že jediná omluva může být osobně, že volání neakceptují, je to úplně na palici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 13:03

Pozde tohle resit, ale omluvila jsi se v terminu nebo az ti prislo vyrazeni? Na UP jsem kdysi pracovala a kdyz se nekdo nedostavil na schuzku a neobtezoval se ani zavolat, tak se vyrazovalo. Lide si pak shaneli potvrzeni kde se dalo a odvolavali se, pritom stacilo vcas zvednout telefon, napsat e-mail nebo sms, ze se na schuzku nedostavi.

• Citovat
  • Nahlásit
76771
7.6.21 13:27
@Lucy75 píše:
No, zkus hmotnou nouzi.. Nemůžeš něco prodat třeba přes marketplace? elektroniku, šperky… žádná nemocenská se na tebe zřejmě nevztahuje? achjo.. Jedině nějaká brigáda vsedě.. nezvládla bys třeba sedět za kasou?

Pokud vím, tak na hmotnou nouzi musí být na UP (pracovat, pečovat od tíě, prostě něco dělat).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76771
7.6.21 13:27
@lilith1 píše:
Jak te muze nekdo v dobe korony hned vyradit z evidence, kdyz se omluvis 8o

No, nejspíš to nebylo tak úplně, jak zakladatelka píše…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 13:46

Nene, volala jsem jim ale nikdo mi to nezvedl, takže jsem jim psala email.
12.4. jsem posílala omluvu s tím, ze nemoc dolozim do te 8 denní lhůty, a bez reakce.
Přebrala si mě totiž jiná paní, než ta co mě evidovala, a ta mi hned na začátku říkala, ze musím do 8 dnů dolozit co je potřeba.
Tudíž tusim ze 14.4. jsem poslala kopii od své OL, také bez reakce a telefon vecne obsazeny.
A když mi do 19.4.neprisla podpora tak jsem jim tam volala s tím, ze podporu ještě nemám. A tam mi bylo sdeleno, ze mě vyřadili a ze mám očekávat rozhodnutí proti kterému je možné se odvolat.
Paní která mě měla nastarost měla týden dovolenou a dopis odeslala až na začátku května.
Když jsem se jich zeptala, z čeho mám tedy žít tak mi jen řekli ze takové jsou jejich interní postupy, s tím ze až se odvolam a nabude to právní moci tak mi vyplatí podporu zpětně.
Ale zatím se tak nestalo.
Nemám důvod si to vymyslet, naopak nemám problém s tím si jít vybehat úřady.

• Citovat
  • Nahlásit
8441
7.6.21 13:51

A schůzka měla být kolikátého?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 13:55

@Cenarius
12.4. ale já jim volala hned ráno kolem 8.
Schůzka měla byt v 11.40

Čekala jsem i na výsledek testu. Kdybych měla obyc chřipku tak tam jdu normálně.

• Citovat
  • Nahlásit
8441
7.6.21 16:48

Pokud máš pozitivní test plus karanténa na dobu schůzky, plus posílány email a následně doložena zpráva od lékaře, tak nezbývá nic jiného, než počkat až vyřeší odvolání a vyplatí podporu zpětně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 17:22

@Cenarius

Já vim, jenže oni mají na všechno dost času, a mě poslední peníze přišli v březnu. A to je už docela dlouhá doba.

Jde mi o to přežít nějak tu dobu než mi to vyplatí zpětně.

• Citovat
  • Nahlásit
18806
7.6.21 17:35
@Anonymní píše:
@Cenarius

Já vim, jenže oni mají na všechno dost času, a mě poslední peníze přišli v březnu. A to je už docela dlouhá doba.

Jde mi o to přežít nějak tu dobu než mi to vyplatí zpětně.

no tak to zkus na té hmotné nouzi…nebo by ti měli poradit co a jak a kde máš žádat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2907
7.6.21 17:49

Pokud bys byla z Brna, tak ti mohu nějaké jídlo dát :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.21 05:05

@Altavista

Tady nejde o jídlo, nastesti mám zatím zásob dost, ale spis o placeni toho najmu, pausal, internet, pojistka a tak.. proste ty klasicky výdaje.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat