Mimořádný příjem a sociální dávky.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Dtz
8
19.1.22 17:34

Mimořádný příjem a sociální dávky.

Zdravím, po x měsících se mi konečně podařilo z bývalého dostat dlužné alimenty, chci se zeptat, na úřadě to samozřejmě musím hlásit, protože tam o tom vědí, to je mi jasné, ale můj dotaz je zda a pokud ano tak o kolik a na jak dlouho, mi sníží dávky hmotné nouze, příspěvek na bydlení atd. Jsem nezaměstnaná, sama se 3 dětmi tak že jsem na dávkách v tuhle chvíli závislá. Jedná se o částku 11 000kč jednorázově, tudíž pouze v jednom měsíci. Děkuji moc za odpovědi, Karla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12829
19.1.22 17:43

To ti asi řeknou přesne na úřadě. Tady ti odpověď asi nikdo nevykouzlí, je tam moc proměnných.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2248
19.1.22 18:04

To se zeptej na úřadě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Dtz
8
19.1.22 18:10

Bohužel jsem opět v karanténě a na úřad se dostanu kdo ví kdy, chci to trochu pustit z hlavy a tolik o tom nepřemýšlet. Je mi jasné, že mi to nikdo tady nemůže přesně říct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36836
19.1.22 19:28

To se musí vypočítat. Bere se to jako příjem. Bez metodiky to těžko někdo tady udělá. V praxi na to mají počítačový program. Obecně to ovlivní dávky státní sociální podpory na tři měsíce a dávky hmotné nouze se přepočítávají každý měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67432
19.1.22 20:14

Tak jako buď to berou jako příjem alimenty každý měsíc, i když je neplatí, nebo ví, že neplatil, nepočítali to a jednorázove to započatou.. prostě tam zavolej a uvidíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36836
19.1.22 20:16

@martina.se Alimenty se pro účely dávek počítá to, co bylo vyplaceno, ne to, co je v rozsudku.
Pokud je to nižší částka nebo nic, musí doložit, že to řeší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67432
19.1.22 20:19
@Pears206 píše:
@martina.se Alimenty se pro účely dávek počítá to, co bylo vyplaceno, ne to, co je v rozsudku.
Pokud je to nižší částka nebo nic, musí doložit, že to řeší.

Joy je to možné.. mě kdysi, ale už je to víc jak 10 let, počítali z rozsudku a měla jsem smůlu :mrgreen: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
17.2.22 13:48

podepsání růžového papíru - sociální dávky

Dobrý den, mám dotaz. Když moje dcera je sedmnáctiletá studentka a ve firmě, kde měla brigádu chtějí po ní podepsat růžový papír- daňové přiznání za rok 2021, musím to dokládat na sociálku nebo můžou mi vzít rodičovský příspěvek, když to podepíše?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38977
17.2.22 13:55
@anynun píše:
Dobrý den, mám dotaz. Když moje dcera je sedmnáctiletá studentka a ve firmě, kde měla brigádu chtějí po ní podepsat růžový papír- daňové přiznání za rok 2021, musím to dokládat na sociálku nebo můžou mi vzít rodičovský příspěvek, když to podepíše?

Proc by ti brali rodicovsky příspěvek? A pri zadosti o nejake socialni davky musis prijem dcery dolozit, at ma pidepsane, co chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat