Má se podílet i otec na mimoškolních aktivitách?

Anonymní
15.4.20 11:33

Mimoskolni aktivity ma se podilet i otec?

Dobry den. Muzu se zeptat, jak to je s podilenim se mimoskolnich aktivit ditete? Synovi bude 9 a chodi vlastne chodil na 2krouzky+v lednu byl se skolou na lyzaku. Otec plati mesicne vyzivne 3000,–. Je jeho povinnost prispet na tyto mimosk. aktivity nebo je to v ramci vyzivneho, co kazdy mesic posila?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18157
15.4.20 11:35

Pokud to nemá v rozsudku, tak ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10566
15.4.20 11:42

Konzultujes s nim dopredu vsechny aktivity? Souhlasi s nimi otec? Pokud ano, tak je snad jasne, ze se na nich podilite oba dva.
Jako povinnost bych to ale nepojmenovala. Je povinnosti rodicu obecne platit detem vsechny aktivity, ktere chteji? Neni. Rodice rozhoduji spolecne, co diteti dopreji.
Vyzivne slouzi primarne k zajisteni zakladnich zivotnich potreb ditete. Pokud ale otec nic navic neda, tak s tim stejne nic neudelas :? Jedine pozadat o zvyseni vyzivneho z duvodu financovani aktivit ditete z vyzivneho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.4.20 11:43

@Cuddy nema

• Nahlásit
  • Citovat
3953
15.4.20 11:46
@Anonymní píše:
@Cuddy nema

Tak pokud se s ním dopředu nedomluvíte a on s tím nesouhlasí. Tak je to vaše věc a zaplaťte mu to sama. Proč by on měl platit vaše výmysly?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17595
15.4.20 11:49

Pokud to nemá v rozsudku, tak se podilet nemusi. Pokud se cuka u placeni, neprispiva a ještě ma blbe kecy, tak požádej o navyseni alimentu a tohle nepodileni se na mimoškolních aktivitách zmin s tim, ze zadas zejména kvůli tomu, navíc za chvili pujde kluk na druhy stupeň a usmolene tri tisícovky jako vyzivne je dost malo na rostoucího kluka…to ti na v osmicce jenom prozere…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.4.20 12:10

@Cenarius predem jsem mu to rikala i posilala doklady o zaplaceni a pulkou prispet. Vysmal se mi do oci, ze mam dost

• Nahlásit
  • Citovat
58731
15.4.20 12:18
@Anonymní píše:
Dobry den. Muzu se zeptat, jak to je s podilenim se mimoskolnich aktivit ditete? Synovi bude 9 a chodi vlastne chodil na 2krouzky+v lednu byl se skolou na lyzaku. Otec plati mesicne vyzivne 3000,–. Je jeho povinnost prispet na tyto mimosk. aktivity nebo je to v ramci vyzivneho, co kazdy mesic posila?

PP dohodě by měl.. Pokud to nemáš v rozsudku, tak nemusí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
15.4.20 12:22
@Anonymní píše:
@Cenarius predem jsem mu to rikala i posilala doklady o zaplaceni a pulkou prispet. Vysmal se mi do oci, ze mam dost

No tak jako dohoda to moc nevypadá..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17595
15.4.20 12:25
@Anonymní píše:
@Cenarius predem jsem mu to rikala i posilala doklady o zaplaceni a pulkou prispet. Vysmal se mi do oci, ze mam dost

Nech si zvysit alimenty a uvidime, kdo se bude smat, navic kluk pujde na druhy stupen, takze padny duvod mas a to ze neprispiva tam uved take, on ho smich rychle prejde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10566
15.4.20 12:31
@Anonymní píše:

Ty? Nekteri chlapi si furt mysli, ze to plati exce a ne vlastnimu decku :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
390
15.4.20 12:32

A když tyhle mimoškolní aktivity sečtete, kolik to dělá za rok?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17595
15.4.20 12:36
@cecetka píše:
Ty? Nekteri chlapi si furt mysli, ze to plati exce a ne vlastnimu decku :roll:

Tak tak vetsina tech ubozaku, co plati usmolene tri tisicovky na desetileteho kluka, si mysli, ze exka si za to kupuje kabelky a chodi na nehty. Kdyz pak ma klukovi koupit tenisky, tak se cuka a divi, ze stoji stejne jak pro dospeleho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17595
15.4.20 12:41
@kvetanak píše:
A když tyhle mimoškolní aktivity sečtete, kolik to dělá za rok?

pro priklad: u nas lyzak se skolou v Krkonosich - pobyt 5 tisic plus dat s sebou na permici a kapesne 2 tisice.

Sportovni krouzek - pet tisic na pololeti tri hodiny tydne plus dva tisice na sportovni rostouci vybavu. Mimo to jeste startovne na soutezich plus doprava na souteze, k tomu letni soustredeni v lete za sest tisic.

Anglicka konvezace s rodilym mluvcim pet tisic na skolni rok dve hodiny tydne.

Suma sumarum dite 11 let za rok 25 tisic zaklad… :think: 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
390
15.4.20 12:47

@Hanka1 no, já jako základ beru něco jiného. Jiný kraj, jiný mrav.

Pro úplnost, ptala jsem se na situaci zakladatelky, ne Vás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama