Mindrák z třetího těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 16:09
Mindrák z třetího těhotenství

Ahoj, je mi 25, s manželem máme dvě malé děti a teď jsem v 8tt. Nechci rozebírat zda jsme to plánovali či nikoliv. Každopádně nedokážu říct, jestli z toho mám radost nebo ne. Na jednu stranu se strachuji, jestli je vše v pořádku a na druhou stranu jsem se k doktorovi objednala až na příští týden, kdy budu končit 9tt a vůbec se mi tam nechce. Mám depky z toho, jak se na mě bude rodina, známí, doktoři a celkově okolí dívat, že v tomhle věku budu mít už 3. dítě. :roll: Strašně mě tyhle myšlenky trápí. Jsem totiž taková citlivka, která velmi špatně snáší kritiku nebo i jen zlý pohled :)

Reakce:
tininas
Ukecaná baba ;) 1499 příspěvků 28.08.18 16:19
@Anonymní píše:
Ahoj, je mi 25, s manželem máme dvě malé děti a teď jsem v 8tt. Nechci rozebírat zda jsme to plánovali či nikoliv. Každopádně nedokážu říct, jestli z toho mám radost nebo ne. Na jednu stranu se strachuji, jestli je vše v pořádku a na druhou stranu jsem se k doktorovi objednala až na příští týden, kdy budu končit 9tt a vůbec se mi tam nechce. Mám depky z toho, jak se na mě bude rodina, známí, doktoři a celkově okolí dívat, že v tomhle věku budu mít už 3. dítě. :roll: Strašně mě tyhle myšlenky trápí. Jsem totiž taková citlivka, která velmi špatně snáší kritiku nebo i jen zlý pohled :)

Nikdo se na Tebe nebude dívat špatně. Přece nemáš na čele napsáno - je mi 25 a čekám 3. dítě.

Každý má svých problémů dost, takže poslední co chce řešit, jsi ty a Tvé děti.

Ale hlavně. Vy jste přece neudělali nic špatně - milujete se, rozumíte si, vychováte dvě zdravé děti, jste schopni zvládnout i to třetí. Já bych to rozhodně neřešila.

Gratuluji a ať se třeťátko narodí zdravé.

Edit: Je to jen v Tvé hlavě.

Příspěvek upraven 28.08.18 v 16:43

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 9279 příspěvků 28.08.18 16:26

A rodina vás živí? Ostatní vás živí? Ne! Chcete třetí dítě? Je mi taky 25 a čekám druhé a kdyby na to přišlo budu mít dětí klidně 5 a věř že dnes nikdo neřeší kdo má v kolika kolik dětí, kamarádce je 21 a měla tři děti (bohužel jedno umřelo :( ) a nikdo to neřešil a to měla prvního v 17 letech :)

Ariadne
Echt Kelišová 8750 příspěvků 3 inzeráty 28.08.18 16:26

Gratuluju k tehu,ať je vše ok. Blbe koukat nebudou, však jste slušní lidi a nemáte se za co stydět. Obrn se však na otázky nepříjemné. Lidi jsou občas netaktní.

Russet
Extra třída :D 13339 příspěvků 28.08.18 16:41
@Anonymní píše:
Ahoj, je mi 25, s manželem máme dvě malé děti a teď jsem v 8tt. Nechci rozebírat zda jsme to plánovali či nikoliv. Každopádně nedokážu říct, jestli z toho mám radost nebo ne. Na jednu stranu se strachuji, jestli je vše v pořádku a na druhou stranu jsem se k doktorovi objednala až na příští týden, kdy budu končit 9tt a vůbec se mi tam nechce. Mám depky z toho, jak se na mě bude rodina, známí, doktoři a celkově okolí dívat, že v tomhle věku budu mít už 3. dítě. :roll: Strašně mě tyhle myšlenky trápí. Jsem totiž taková citlivka, která velmi špatně snáší kritiku nebo i jen zlý pohled :)

Doktor, pokud jsi zdravá a těhotenství nic nebrání, neřekne nic. Je to tvoje věc. Jestli je uživíte a postaráte se, kecy ostatních vás nemusí trápit. Já bych tolik dětí v 25 nezvládla, ale já nejsem ty. Lidi si vždycky něco najdou, všem se nezavděčíš nikdy. Pak bych zvolila ooravdu spolehlivou antikoncepci. Abys nemusela podobné pocity zažívat. Příchod nového života by měl znamenat radost. Zas taková samozřejmost přivést na svět zdravé dítě to není.

Plesss
Kecalka 108 příspěvků 28.08.18 17:00

Já jsem taky mladá, a doma máme 2 chlapáky-dvojčata, a teď jsem taky těhotná 19tt,a věř mi že tohle neřeším.Ať si každý myslí co chce. Myslím si že to zvládneš, zvládla si dvě tak proč ne to třetí mimino.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 17:06

Ahoj, mi je 27 a taky čekám 3 dítko. Jsem tedy teprve 5tt. Taky si říkám, co na to řeknou ostatní, ale je mi to jedno. Je to naše dítko a nikdo ho živit nebude. Sice se už obrňuju na otázku, to jste udělali jenom kvůli tomu, že chcete zkusit toho kluka. To slyším od dost lidí, že máme „jenom“ holky a kdo bude pokračovat v rodu. :zed: Anonym je to čerstvé těhotenství a nechci ať se to někdo dozví.

amalka3455
Kecalka 323 příspěvků 28.08.18 17:08

To máš asi jedno. Vždycky se najde někdo, kdo bude mít chytré řeči. Když jsem byla v porodnici s druhou dcerou, návštěva spoluležící(23) jí tam chválila, že má děti brzy, že je to hnus, když rodí ty staré nad 30… Za týden na to mi bylo 34. A zvažuju cca za rok taky třetí, no jestli se zadaří, budu rodit v 36-37. A pohledy nebo kecy okolí mi budou fuk.

Karleon
Kelišová 5428 příspěvků 28.08.18 17:22

Moje máma si taky kdysi vyslechla svý, když mě čekala (jsem třetí dítě, jí bylo tehdy 23), ale nemám pocit, že by mě nemilovala nebo toho někdy litovala.

Overlook
Kecalka 307 příspěvků 28.08.18 18:51

Doktor by tě mohl naopak spíš pochválit, že máš děti mladá. A tomu zbytku je po tom houno, ono vždycky bude něco, co budou lidi řešit. Buď jsi na děti mladá/stará, máš jich málo/hodně, moc daleko/blízko od sebe, když máš holky, tak kdy bude kluk, když máš kluky, tak zase kdy bude holčička, kdo má jedno, tak zas kdy bude druhý a že jedináček je chudák, kdo má tři a víc, tak zas chudáci, že jich je hodně. To by ses musela zbláznit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 19:28

Píšu anonymně protože těhotenství je taky čerstvě zjištěné.
Takže… Je mi 27 mám dva kluky trošku starší nejsou to 2 leté mláďata . Čekám třetí miminko s přítelem se kterým jsem 10 měsíců.A víš co?Vůbec mi to nevadí.Rodině to chci oznámit až po prvním screeningu ,abych měla " jistotu " , že vše jde podle plánu.
Každopádně jsem trošku jako ty, taková ta citlivka která nesnese kritiku.
Navíc já doufám tentokrát v holčičku i kdyby to byl chlapeček tak se nezhroutím.
A?Těším se.Bude to moje poslední těhotenství , poslední uzlíček kterého budu držet v náručí.Chci si to užít a nikdo mi to nezkazí. :*

chaela
Ukecaná baba ;) 1595 příspěvků 2 inzeráty 23.09.18 13:40

Ahoj, tak co, už máte nějaké pěkné reakce okolí? Já to třetí zatím bohužel nečekám, ale už teď se připravuju na super vtipný hlášky okolí.
První dvě děti jsem měla taky mladá, ve 23 a 25. Vypadám o dost mladší, takže když jsem byla třeba v poradně, vypadala jsem jak dcera těch ostatních těhotných, ani nechci vědět, co si o mě myslely. Řečí jsem si vyslechla spoustu, že jsem si zkazila život, že jsem chudák (protože mám dva kluky a to druhý dítě jsme si dělali určitě jen proto, aby to byla holka, že), že jsem si to určitě uhnala někde na diskotéce a měla bych jít radši studovat (bylo mi o cca 10 let víc, než si dotyčná myslela a měla jsem dostudovanou výšku, Mgr.).
Na to se vykašlete, naučte se nějakou vtipně drzou hlášku nebo otrávenej ksicht a máte vyřešeno. Já jsem jednou jedné paní na otázku, co když to bude druhej kluk, zcela vážně odpověděla „utopíme ho a zkusíme tu holku znovu“. Od té doby se mi paní vyhýbá obloukem. :)
Držím pěsti a hodně štěstí.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 9279 příspěvků 23.09.18 13:59

Tak to jsme na tom dost podobně první dítě 23 teď se narodí druhé krátce před 26. narozeninami a v plánu máme třeba za 10-12 let si pořídit ještě jedno - prostě benjamínka :) taky vypadám mladší :) prvního máme kluka, teď jsme si pohlaví říct nenechali a všichni nám automaticky „přejí“ holčičku, tak odpovídám, že teda kdyžtak druhého kluka dáme do babyboxu a někde si ukradneme holku :D @chaela

andelka83
Generální žvanilka 20432 příspěvků 24.09.18 20:27

Já jsem měla první ve 26, vdaná, Mgr. ale vypadala jsem jako nezodpovědná sotva 18. No co už. Teď mi tipují tak 25 max, no je mi 35 a čekám třetího kluka. No co už :mrgreen: si holt počkám na vnučky. A stejně bych to už s holkou ani neuměla.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Propadák Koptashow: Dopadne hvězda Sněženek a machrů stejně jako Mareš?

Česká televize začátkem roku 2019 spustila novou talk show. Moderátorem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >