Mini růže v květináči

42
20.11.15 09:19

mini růže v květináči

Dobré ráno, k svátku jsem dostala mini růžičku v květináči. Je moc krásná a mám obavy, že mi opět chcípne :D Už mám totiž třetí. Máte s těmito růžičkami někdo zkušenosti? Hledala jsem nějaké rady na netu, ale všude píšou něco jiného. Jinak doma mám spoustu květin i velkých fíkusů, hromadu orchideí…všemu se daří dobře, jen né těm růžičkám. A ještě bych se chtěla zeptat na fialky. Mám takové ty klasické. Vůbec mi nechtějí kvést. Listy mají krásné, ale květy pořád nikde :D Děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20.11.15 09:32

Měla jsem taky několik malých růžiček, ale přesně jak píšeš, taky mi po každé zašly :( Nevim proč, doma mám kytek hodně, ale ružičkám se u nás nedaří.
Co se týče fialek, tak ty hnojim, používám hnojivo na kvetení přímo z květinářství a oni fakt kvetou.Ted momentálně nevim ten název, už ho doma nemám, budu muset zas koupit, ale určitě ti poradí v květinářství ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26243
20.11.15 09:51

Myslím, že ty růže nejsou stavěné na to, aby v tom květináči prosperovaly. Jsou tam jen na chvilku, musely by se nějak speciálně hnojit :think:

Já je vždycky lupnu na zahradu. Když nezmrznou, vesele si tam vegetí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 09:52
@Bábrdl píše:
Myslím, že ty růže nejsou stavěné na to, aby v tom květináči prosperovaly. Jsou tam jen na chvilku, musely by se nějak speciálně hnojit :think:Já je vždycky lupnu na zahradu. Když nezmrznou, vesele si tam vegetí.

Aha, tak to asi bude tim.
No, to já je nikam dát nemužu, zahradu nemáme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1419
20.11.15 09:54

S ruzickami neporadim, ty mi taky vzdycky odesly, obcas nekterou zasadim na zahradu, ale malo ktera se chytne. A fialky nehnojim nicim, jednou za dva roky obnovim a kvetou skoro porad, mas je na parapetu za oknem? Musi mit hodne svetla, jak dam nekterou dal, tak uz nekvete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 09:56
@paandatko píše:
S ruzickami neporadim, ty mi taky vzdycky odesly, obcas nekterou zasadim na zahradu, ale malo ktera se chytne. A fialky nehnojim nicim, jednou za dva roky obnovim a kvetou skoro porad, mas je na parapetu za oknem? Musi mit hodne svetla, jak dam nekterou dal, tak uz nekvete.

Já je mám na parapetu na okně, ale právě, že bez toho hnojení mi stejně nekvetou. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1419
20.11.15 10:00

@Jančakecalka To je zvlastni, asi mas nejake specialni.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 10:02
@paandatko píše:
@Jančakecalka To je zvlastni, asi mas nejake specialni.. :)
:mrgreen: no, asi jo, no :lol: kdysy jsem je dostala od známé v práci, sice za tu dobu už jsem je několikrát omladila a přesadila, ale mrchy nekvetou bez toho hnojiva, jsou nějaký moc náročný :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1419
20.11.15 10:09

@Jančakecalka A jak je omlazujes? Ja tsk kazde dva roky, vezmu nejhezcich par listku (2,3) a dam do nive hliny, do pulvroku vyrostou a zacnou kvest.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 10:10
@paandatko píše:
@Jančakecalka A jak je omlazujes? Ja tsk kazde dva roky, vezmu nejhezcich par listku (2,3) a dam do nive hliny, do pulvroku vyrostou a zacnou kvest.

No, přesně tak to dělám taky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1419
20.11.15 10:17

@Jančakecalka Jeste me napada zalivka, nejde jsem cetla, ze jen jednou tydne a pouze do misky.
A pak uz me rady dochazi. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
455
20.11.15 10:29

@ramadaZ Ahoj,Růžičky i v kkvětináči děj do chladnější místnosti, měloby tam bbýt tak max do 15 stupňů, doma v teplé určité zahynou, v létě kklide ven na bbalkón. Teďv zzimě kytky netřeba hnojit, potřebují si odpočinout. To samé s těmi fialkami, do chladná, podpoří to pozdější kkvetení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
20.11.15 12:35

Tak jsem růžičku dala do chodby, tam je o něco chladněji než v jiných místnostech, ale 19 - 20 stupňů tam je určitě, tak uvidím. A zimuje se nějak? Na jaře bych ji když tak mohla zasadit ven. Teda jestli vydrží :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
455
20.11.15 15:08

@ramadaZ Tak myslím že i těch 19 je lepší než doma u topení, určité to tam vydrží. Jinak zimovat není potřeba. No venku ji bude určité dobře když se zjara výsadu na záhon. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27281
21.11.15 16:49

Růžičku neporadím, začala mi chřadnout, tak šla ven.
Fialka chce hodně světla a hodně vody. Mám ji na parapetu, pořád plnou mističku, a je spokojená už roky, a kvete nádherně. Nic jiného s ní nedělám :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama