2 děti ve střídavě péči - minimální mzda při exekuci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janet9
Ukecaná baba ;) 1887 příspěvků 31.01.19 23:16
Minimalní mzda při exekuci?

Ahoj. Jen se chci zeptat, jestli nekdo nevite, jaka castka ze mzdy se nechava jako minimalni pri exekuci pokud jsou 2 deti ve stridave peci (po tydnu)? Tudiz jestli to chapu dobre, melo by se uplatnovat jen jedno dite jak je to treba v danich, nebo je to jinak brane? Dluznikovi je ponechavana castka 12500,– za 1 dite nebo obe? Pokud za obe, muze to tak byt?
Dekuji za odpovedi.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
sagina
Echt Kelišová 7765 příspěvků 31.01.19 23:35

@janet9 pokud vím, tak dlužníkovi se do nezabavitelné částky počítají všechny děti, i když je nemá v péči. pokud ovšem exekuce není na alimenty, to se mu potom děti nepočítají.

janet9
Ukecaná baba ;) 1887 příspěvků 31.01.19 23:48
@sagina píše:
@janet9 pokud vím, tak dlužníkovi se do nezabavitelné částky počítají všechny děti, i když je nemá v péči. pokud ovšem exekuce není na alimenty, to se mu potom děti nepočítají.

Aha. To je zvlastni, kdyz na danich si muze uplatnovat jedno. A nahodou nevis, jestli kdyz si bude uplatnovat dan na dite, jestli je to exekucne zabavitelne?

janet9
Ukecaná baba ;) 1887 příspěvků 01.02.19 00:03
@sagina píše:

Aha. To je zvlastni, kdyz na danich si muze uplatnovat jedno. A nahodou nevis, jestli kdyz si bude uplatnovat dan na dite, jestli je to exekucne zabavitelne?

sagina
Echt Kelišová 7765 příspěvků 01.02.19 00:07

@janet9 tak zvláštní to není, protože ta nezabavitelná část z exekuce se uplatní na každou osobu, které je dlužník povinen poskytovat výživné (nebo jak je to v zákoně, prostě čím víc lidí vyživuji, tím víc mi k tomu musí zbýt). proto taky pokud je exekuce na alimenty, tak už se na to dítě neuplatní nezabavitelná částka, protože na to dítě bude sražená exekučně.

s daní nevím, ale myslím si, že pokud to bude formou slevy na dani, tak to normálně exekučně zabavitelné bude. nevím ale, pokud by daň byla nízká a sleva na dani se přehoupla do daňového bonusu, tam fakt nevím. myslím si, že na daňový bonus se exekuce na mzdu nevztahuje, ale je to jenom moje domněnka, fakt nevím. já už mzdy dlouho nedělám a legislativu sleduju jenom tak okrajově, abych si dokázala spočítat vlastní mzdu.

janet9
Ukecaná baba ;) 1887 příspěvků 01.02.19 00:21
@sagina píše:
@janet9 tak zvláštní to není, protože ta nezabavitelná část z exekuce se uplatní na každou osobu, které je dlužník povinen poskytovat výživné (nebo jak je to v zákoně, prostě čím víc lidí vyživuji, tím víc mi k tomu musí zbýt)…

Ja jsem asi tatar. Takze i kdyz jsou deti ve stridave peci, tudiz bez zadnych alimentu, nezabavitelna castka je i tak na obe deti? :oops:

sagina
Echt Kelišová 7765 příspěvků 01.02.19 00:29
@janet9 píše:
Ja jsem asi tatar. Takze i kdyz jsou deti ve stridave peci, tudiz bez zadnych alimentu, nezabavitelna castka je i tak na obe deti? :oops:

ano. pokud vím, tak automaticky děti a manželka. protože ty je ze zákona povinen vyživovat a ani s nimi dlužník nemusí žít. tam je to jinak, než s daněmi.

janet9
Ukecaná baba ;) 1887 příspěvků 01.02.19 01:13

@sagina Dekuji za vysvetleni. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 05:55

Daňový bonus je taky exekucne zabavitelny. Exekucne zabavitelne je úplně jakykoliv příjem. Kromě dávek hmotné nouze. Pokud je exekuce nebo insolvence,vyplatí se,aby mel deti ve výhradní péči ten druhý a uplatnil si na ně svoje nároky,které mu nikdo nesebere.Pokud to jde,alimenty stanovit vyšší nez by byla nezabavitelna částka.

Lucy75
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 2 inzeráty 01.02.19 07:24

u exekuce záleží, zda je přednostní či nepřednostní.. vyživované osoby se tam zohledňují
je plno kalkulaček, kde si nezabavitelnou částku spočítáš, spolehlivá je např. na justici.cz
https://exekuce.justice.cz/…zek-ze-mzdy/
nebo https://www.vypocitejto.cz/…exekuce.html

janet9
Ukecaná baba ;) 1887 příspěvků 01.02.19 08:20

Dekuji za prispevky. Netyka se to nastesti me. Ex ma neustale nejake exekuce na plat, tak me to zajimalo.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 50744 příspěvků 4 inzeráty 01.02.19 11:28
@janet9 píše:
Ahoj. Jen se chci zeptat, jestli nekdo nevite, jaka castka ze mzdy se nechava jako minimalni pri exekuci pokud jsou 2 deti ve stridave peci (po tydnu)? Tudiz jestli to chapu dobre, melo by se uplatnovat jen jedno dite jak je to treba v danich, nebo je to jinak brane? Dluznikovi je ponechavana castka 12500,– za 1 dite nebo obe? Pokud za obe, muze to tak byt?
Dekuji za odpovedi.

V daních rozhodně není jedno. V daních může uplatňovat oba jeden, na půl nebo každý jedno. Zkrátka úplně libovolné dle dohody stejně jako u manzelu

janet9
Ukecaná baba ;) 1887 příspěvků 01.02.19 14:51

@Lama Lama jj, v danich to chapu. Jen jsem myslela, ze to same plati i v pripade exekuce na plat. Ze se vlastne stara o 1 dite, kdyz je stridavka, tak nezabavitelne minimum by melo byt taky na 1 dite. Zdalo se mi, ze pri ciste mzde 15000, mu strhavaji malo, kdyz mu nechaji cca12500. Ale tak asi je to tak v poradku, no.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 50744 příspěvků 4 inzeráty 01.02.19 15:25
@janet9 píše:
@Lama Lama jj, v danich to chapu. Jen jsem myslela, ze to same plati i v pripade exekuce na plat. Ze se vlastne stara o 1 dite, kdyz je stridavka, tak nezabavitelne minimum by melo byt taky na 1 dite. Zdalo se mi, ze pri ciste mzde 15000, mu strhavaji malo, kdyz mu nechaji cca12500. Ale tak asi je to tak v poradku, no.

Ale právě zev daních to není tak, že při střídavce má nárok odecitat jedno dítě.

janet9
Ukecaná baba ;) 1887 příspěvků 01.02.19 16:21
@Lama Lama píše:
Ale právě zev daních to není tak, že při střídavce má nárok odecitat jedno dítě.

Jak to? 8o Ja to tak uz 2 roky delam. Uplatnuju slevu na 1 dite na zaklade rozhodnuti soudu o stridavce. Na mzdovym mi rekli, ze bud si muzu odecitat obe deti pul roku nebo 1 po cely rok.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce redaktora Expresu předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >