Minimální plat, za který pracovat

Anonymní
8.1.20 11:10

Minimální plat za který pracovat

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat za jaký plat už by jste v této době nedělali. Beru 22 tisíc čistého. Všude okolo mi říkají že je to v této době hodně málo že i dělník má víc. Myslíte si to taky? Mám maturitu práce ve zdravotnictví. Jestli to je pravda tak radši budu dělat delnickou profesi za víc peněz. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6018
8.1.20 11:17
@Anonymní píše:
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat za jaký plat už by jste v této době nedělali. Beru 22 tisíc čistého. Všude okolo mi říkají že je to v této době hodně málo že i dělník má víc. Myslíte si to taky? Mám maturitu práce ve zdravotnictví. Jestli to je pravda tak radši budu dělat delnickou profesi za víc peněz. Děkuji

Minimální mzda se zvýšila naposledy v lednu 2019. Činí 13 350 korun hrubého. od 1. ledna 14 600 korun

Příspěvek upraven 08.01.20 v 11:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lo
6233
8.1.20 11:17

Opravdu moc záleží, kde děláte. V Praze je 22 tisíc čistýhobopravdu málo, na vesnici úplně mimo Prahu a Střední Čechy, je to dost :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2583
8.1.20 11:18

Mám stejně jako ty, ve státní správě. Plus alimenty.
Prostě si musíš spočítat, za kolik minimálně pracovat musíš!!! Třeba já jsem s dcerou sama, takže sečtu inkaso, pojistky, hypo, její obědy, na útratu cca 2.000 týdně, a asi 1-2 tisíce ušetřím, někdy :) Jedu dost nadoraz, ale jsem trošku rozhazovačná, hlavně za jídlo:(
Pod dvacku bych nemohla jít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lo
6233
8.1.20 11:19
@Lo píše:
Opravdu moc záleží, kde děláte. V Praze je 22 tisíc čistýhobopravdu málo, na vesnici úplně mimo Prahu a Střední Čechy, je to dost :nevim:

Omlouvám se za chyby. Mělo tam být : čistýho opravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14193
8.1.20 11:22
@Anonymní píše:
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat za jaký plat už by jste v této době nedělali. Beru 22 tisíc čistého. Všude okolo mi říkají že je to v této době hodně málo že i dělník má víc. Myslíte si to taky? Mám maturitu práce ve zdravotnictví. Jestli to je pravda tak radši budu dělat delnickou profesi za víc peněz. Děkuji

Mzda se uvadi v hrubem. Cisty prijem je u kazdeho jjiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 11:25

Dělám ve také ve zdravotnictví (soukromá firma), mám maturitu stejně jako ty a za plný úvazek mám 26 hrubého, čili cca jako ty. Přijde mi to velmi slušné. Ne každý může mít 40, ani v Praze. Zdravotnictví je zdravotnictví :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 11:25

Já pracuju za 12,5 tis. :lol: Takže bych za 22 byla šťastná. Kvůli školce mám jen 3/4 úvazek, ale i tak to je bída. Na plným bych měla okolo 17, což není o moc lepší. Kdybych neměla manžela, tak se jdu asi pást, ale jsem ráda alespoň za nějakou práci. Nebylo snadné něco sehnat. Maturitu mám také a i kus vysoké :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 11:26

Beru 22 čistého. Pracuji ve městě v Olomouckém kraji. Trismenny provoz. Když se tak bavím s okolím tak mi přijde že i prodavačka má víc

• Citovat
  • Nahlásit
6048
8.1.20 11:29

U nás v Agelu zcela běžný plat sestry v nepřetržitém provozu - myslím cca v čistém. Ve zdravotnictví mi to sakra s příplatkami za směnnost, noční atd. příjde málo, ale práce mě baví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18332
8.1.20 11:29

Jee to záleží, přece když se rozhodnu, že půjdu prodávat lístky v divadle, tak nebudu házet třiceti tisícama a když budu kardiochirurg, tak mi nebude stačit dvacka. Můj sen je pracovat na evidenci vozidel nebo vyřizovat řidičáky, klidně to za 17 tisíc dělat budu :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 11:37

Já vím že záleží na vzdělání a oboru. Jen mě zajímal váš názor za jaký plat by jste pracovali a za jaký ne. Aby člověk mohl jet na dovolenou nemusel otáčet každou korunu i sám sobě si udělal radost…

• Citovat
  • Nahlásit
20787
8.1.20 11:39

Záleží na místě kde žiješ a taky co přesně děláš, jaké nás směny, úvazek. U nás je 22 tisíc v čistém celkem normální plat ve zdravotnictví (pokud to není pozice s VŠ vzděláním) :nevim: ale třeba na Prahu to bude málo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2931
8.1.20 11:41

Záleží na tom, jaké máš životní náklady a jak si ceníš své práce, třeba by ti jinde za stejnou práci dali víc.
Já měla období, kdy jsem chodila do práce i za minimální mzdu, i když bych tehdy mohla sedět doma a brát dávky a dát dohromady možná víc peněz.
22 tisíc v Praze je málo, tady u nás je to trochu nad průměrem.
A s tou mzdou dělníků pozor. V inzerátu ty částky vypadají pěkně. Jenže to bývá v hrubém, za nepřetržitý provoz, stoprocentní docházku, se všemi příplatky a odměnami (na které není automatický nárok), prostě plat v „naprosto ideálním případě“, kterého ale většinu času nedosáhneš. A navíc není dělnická pozice jako dělnická pozice. Prach, špína, horko, zima, hluk, zápach atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16158
8.1.20 11:43
@Anonymní píše:
Já vím že záleží na vzdělání a oboru. Jen mě zajímal váš názor za jaký plat by jste pracovali a za jaký ne. Aby člověk mohl jet na dovolenou nemusel otáčet každou korunu i sám sobě si udělal radost…

Tak jedna věc je chtít a druhá na to mít :nevim: Jako s maturitou ve zdravotnictví by sis mohla polepšit o pár tisíc, ale ani v Praze nemají třeba sestry o moc víc, než 30 hrubého :nevim: Já taky dělám za relativně nuzný peníz na Prahu, ale moje práce má mraky benefitů a baví mě, takže je mi celkem jedno, že jinej by za ten plat ani nezvedl zadek z křesla ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat