Miraklide v těhotenství, kojení

4
16.5.17 14:55

Miraklide v těhotenství, kojení

Máte někdo zkušenost s miraklide nebo jiným escitalopramem v těhotenství? Konkrétně, zda je bezpečné kojit během užívání tohoto léku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
10.8.17 20:27

Ahoj, také by me zajimalo, včera mi jej DR. předepsala, tak snad to bude v pořádku. Říkala, ze mám brát rano a pak minimálně 2-3hodiny nekojit. Ptala jsem se, zda to nemohu brát večer, kdy je větší rozestup mezi kojením a můžu to zkusit, jestli nebudu mít problém se spánkem.. Dnes mám vzít poprvé, snad pomůže :oops: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
4
10.8.17 21:01

Ahoj, jestli bereš něco takového poprvé, počítej, že bude trvat tři týdny i klidně dýl než zabere. Beru ho už sedm let a když vysadím a znovu začnu brát, tak to trvá tak týden. Ale poprvé to fakt trvá. Během prvního těhotenství jsem brala čtvrt až půlku 10mg a bez problémů. Jen mi pak v porodnici nedoporučili kojení. Můj psychiatr říká, že by mi kojení nezakazoval. Teď jsem zase těhotná a chtěla bych zkusit kojit, tak zjišťuji informace. Napsala jsem na deprese.com a odpověděli mi toto: „Dobrý den, kojení při užívání 5mg escitalopramu je bezpečné. Bezpečnost byla ověřena klinickým sledováním výrobcem origin. přípravku /fy Lundbeck/. Tato léčba je rovněž prokazatelně bezpečná v průběhu těhotenství. S pozdravem, deprese.com“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
10.8.17 21:02

Jinak mi doktor taky říkal, ať to zkusím brát večer, kdy je největší pauza po kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.8.17 21:32

Tak to jsem ráda, děkuji. Mam brát pulku, to znamená těch 5 mg. Ale mám z toho strach, nevím zda je lepší ještě chvili vydržet ty moje stavy (než začnou příkrmy) nebo začít brát léky, i když kojím. Tobě moc gratuluji k dalšímu přírustku :-)A co trápí tebe? Můj problém je obsedantně kompulzivní porucha :-( Asi ve mě něco bylo, ale neobtěžovalo mě to, začalo to v těhotenství s dcerou (2013), ji jsem kojila jen chvíli, tak se pak nasadili léky a bylo to mnohem lepší až jsem časem mohla být bez léku :-) Ovšem pak jsem otěhotněla podruhé, a zase se to rozjelo…Syn je zlatý, těď měl 3 měsíce, ale ta moje hlava mě prostě trápi, to je pořád něco. Muj největší strach je o ty děti, o tu starší už nee, tak už je velka ( 3roky), ale o syna, vím, že to pomine, až trošku vyroste a budu vědět, že spolu cokoli zvladneme…No není to lehké :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
4
10.8.17 21:44

Mam deprese a úzkosti. Došlo to až tak daleko, že jsem rano nebyla schopná vstát z postele, neviděla jsem důvod. Několikrát jsem zkoušela vysadit, ale bohužel to nejde. Zdědila jsem to po mamce, ale u mne se to projevilo o 20 let dřív. Teď sleduju syna (2 roky), aby to taky nezdědil…Prý je lepší risknout vedlejší účinky léků, než na děti přenášet ten stres. Potřebují mít v nás tu oporu a jistotu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.5.19 14:20

Dobrý den, sice je tohle diskuze z roku 2017, ale budu doufám že i teď někdo odpoví :oops:.. jsem ve 28.tydnu těhotenství, kvůli situaci která se teď naskytla, to psychicky nezvládám a trpím depresemi a stresem, můj psychiatr mi předepsal Miraklide. Dost mě vyděsila přívalová informace co se může stát miminku po porodu, stalo se to už někomu? Mám předepsanou půlku prášku denně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama