Miréna - špatné zkušenosti - upraví se váha po vyndání?

89
1.6.16 17:58

Miréna - špatné zkušenosti - úprava váhy po vyndání?

Ženský, mám zavedenou Mirénu třetí měsíc. Za tu dobu mi leze nahoru třetí kilo. Nikdy jsem nejedla lépe, takže ani nechci domyslet, jak by to vypadalo, kdybych jedla tak, jak jsem byla zvyklá. K tomu mám fakt hodně vylezlé břicho. O tělísku celou dobu vím, cítím jí. Chuť k sexu je menší. Navíc mám i zhoršenou náladu. Nechci být zbrklá a vyndat ji po třech měsících, ale zároveň nechci čekat dýl, protože mi prostě nevyhovuje. Máte někdo podobnou zkušenost? Jak Vaše tělo reagovalo po vyndání?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19269
1.6.16 18:20

Ahoj, je pravda, že s Mirenou mám menší chuť na sex. Ale těžko říct, jestli je to jen tou Mirenou. :think:
Mirenu mám od porodu třetího a nepřibírám, ale ani nehubnu. :think: Jím málo a myslím si, že zdravě. Hýbu se a nehubnu. Ale nenapadla mě souvislost s Mirenou. :nevim:
Jinak po zavedení 1. Mireny mému tělu trvalo skoro půl roku, než se srovnalo. Už jsem to chtěla vzdát, ale vidina žádné nebo minimální MS mě držela.
Takže na otázku reakce po vyndání zodpovědět nedokážu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2744
1.6.16 18:22

Já ji měla 3 roky, necítila jsem ji já ani manžel. Celkem dlouho po zavedení jsem špinila, občas krvácela. Přibrala jsem cca 5 kg- to ale nebude mirenou, spíš se změnil slyt života+ kojení, pak odstavování a prostě jiný režim než když chodíte do práce. chuť na sex podobná, nálady taky.
po vyndání se změnily možná nálady, určitě špinění a časem i chuť na sex- ta je ale dána i péčí o dítě a jiným režimem, nejen hormony z mireny. nálady posoudit nedokážu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
964
1.6.16 18:59

Ahoj, já mám s Mirenou taky špatné zkušenosti. Nechala jsem si Mirenu po prvním porodu - 8let, ze začátku v poho, občas špinění.(Nemůžu antikonc. kvůli hormonům, mirena je nepouští do těla) Pak jsem to neměla vůbec. Po 4 letech mi zjistili cysty na vaječníkách, takže běhání k dr.. po půl roce jsem musela na laparoskopii, museli mi i „odlabat“ vaječník, rovnou jsem si ji v narkoze nechala vyndat a dát novou.. Jenže cysty po měsící opět. Hrozila mi další laparoskopie. Tak jsem začala hledat na netu a zjistila, že je to z toho, tak pake šla ven a nechala jsem si dát tělísko obyčejné. Menzes sice trochu silnější, ale cysty zmizely :-) Takže za mě ne, už kvůli těm cystám..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2062
14.9.18 12:35

Hezký den všem! omlouvám se, že obnovuji diskuzi, snad to nebude moc vadit a najdu tu někoho, kdo mě podpoří… včera jsem si nechala na vlastní žádost vyndat Mirenu. Měla jsem ji téměř rok a půl a bylo to peklo… od začátku jsem špinila několik týdnu v kuse, menstruaci jsem měla (to by samo o sobě až tak nevadilo) nepravidelně a ukrutně dlouho, s PMS, který jsem dříve neznala, padaly mi vlasy, chuť na sex jsem měla ne nulovou, ale mínusovou a vrcholem všeho bylo, že jsem začala otékat (ruce a nohy) a přibírat snad ze vzduchu… to už jsem si řekla „dost“ a šla na vyndání… měla jsem to hodně v hlavě, všechny svoje somatické potíže jsem přičítala Mireně, takže se mi v danou chvíli ulevilo prakticky okamžitě… o pár hodin později mě rozhodil úplný nesmysl, nemohla jsem spát, rozbolela mě hlava, polovinu noci jsem prozvracela, teď jsem totálně rozhozená, nafouknutá, nemám chuť k jídlu, bolí hlava, žaludek… co si o tom myslíte, měla to některá z vás podobně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.9.18 10:01

Azaleila: Ahoj mám jinou značku hormonálního tělíska , už si nevzpomenu název, ale až takové problémy nemám.:-(.Jdu na vyndání , protože mě zase hrozně padají a mastí se vlasy .Zkusila jsem vše a nic nepomáhá, je to děs.:-(.Už ty hormony nechci vidět :-(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8691
14.12.18 21:25

@azaleila jako bys popisovala moje peripetie…dlouho jsem vahala, po tretim chtenem ditku jsem ale chtela mit spolehlivou antikoncepci, byt jsme nemeli problem prerusovat…ale prece jen. Trictvrte roku permanentni spineni, obcasne krvaceni, do toho vytoky, ktere jsem nikdy predtim nemela a silene bolestiva ovulace. Drive cyklus jak podle hodinek 28 dni, totalne pohodova MS trvajici 3-4dny…dr. me premlouval at vydrzim, po roce mi najel „cyklus“ 24 dnu z toho 8-10dni spineni, dr. mi nasel v deloze nejakou srazeninu nebo polyp…pry ze to nesouvisi s Mirenou a udela hysteroskopii…brala jsem 2m norethisteron a potom rekla uz dost, vlasy mi padaly silene, chut na sex jsem mela vzdy, vaha i pres razantni zmenu zivotniho stylu a pravidelne cviceni stejna jako po porodech, ale porad vyssi nez predtim…mam ji 4 dny vyndanou ulevilo se mi asi ve vsech smerech, na kontrole dr.v podstate poprve priznal, ze Mirena mi zkratka nesedi, v mezicase mi jeste zajela dovnitr vlakna, takze si mohla putovat kamkoli :roll: :roll: zacala jsem ted docela silne krvacet, tak se modlim aby bylo vse jako driv…

Jak se citis Ty s odstupem casu? Najel normalni cyklus? Jsou problemy pryc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2031
14.12.18 21:33

Holky já s ní taky nejsem spokojená. Mám ji od dubna. To jsem 14 dní spinila, pak dva měsíce klid a od léta samé starosti. Po sexu dost často krvácím (pár hodin), do toho v mezičase spinim. Taky se mi zdá, že při styku v některých polohach ji i cítím :roll: . V úterý jdu na kontrolu, ať se mi na to doktor podívá. Nejraději bych to vyndala, ale je mi strašně líto těch peněz, tak pořád doufám, že se to spraví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8691
14.12.18 21:42

@baracudas muj gyn dr.mi rikal, ze ma 80% pacientek nadsenych z mireny zbylych 20% mu ji prijde hodit na hlavu, ze jim nesedi…smirila jsem se uz s tim, ze jsem mezi temi 20% a ze jsem trpela 1.5 roku a prisla o penize…ted uz jen doufam, ze mi najede normalni pohodovy, pravidelny cyklus jako driv :( zavedenou jsem ji pry mela dobre…ale jen dle nazoru meho dr.jinde jsem nebyla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2062
15.12.18 17:44

@lucillee ahojky, tak to je mi líto, že máš takové potíže… já ji mám vyndanou od září, moje gynekoložka byla v té době na dovolené, už jsem byla úplně šílená, takže mi to vyndání manžel lékař domluvil s jeho kamarádem gynekologem, který se na nic moc neptal a jen na mou vlastní žádost vyndal, jen konstatoval, že někomu to prostě nesedí a že ji též nemám přesně na tom místě, kde bych ji měla mít, ať si od toho všeho odpočinu a po Novém roce že vymyslíme novou antiko. Úleva byla prakticky okamžitá, měla jsem to totiž i v hlavě, že mi tělísko dělá zle… vlasy se spravily také prakticky hned, jsem s nimi spokojená. Menstruaci jsem dostala přesně 28 dní po vyndání (těsně po jsem jen mírně špinila) a od té doby proběhly tři cykly 28 / 3-4 … ty první dva tedy byly masakr, strašně jsem krvácela, měla jsem bolesti, které jsem dříve prakticky neznala, celkově vše bolelo, poslední již na pohodu… váha se ještě moc nehnula, ale je pravda, že v tomto směru pro to moc nedělám (ujíždím na sladkém ve dne v noci), ale určitě už nejsem oteklá, zavodněná a pár kilo jsem určitě vyčůrala… buď ráda, že je to pryč, za mě Mirena NE!, i za tu menstruaci jsem ráda, i když byla bolestivá, cítila jsem, že tělo se prostě čistí a že bez menstruace se v těle hromadí s prominutím sračky. Dej vědět, jak je… budu ráda za zpětnou vazbu :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8691
15.12.18 18:25

@azaleila moc děkuji za zprávu. :kytka: Pro mě byla poslední kapkou ta dvouměsíční etapa na Norethisteronu, cítila jsem se příšerně, normálně jsem spíš drsňák, zvládám práci, podnikání, děti, nic mě nerozhodí a v tu dobu jsem byla zralá na psychiatra :roll: každý večer jsem se pomalu hroutila…do toho se zhoršilo padání vlasů, po umytí jsem posbírala do několika hrstí :roll: :( a stejně to nepomohlo, při braní jsem ty 2m ani nešpinila, ale hned po dobrání opět stejné jako předtím…a taky se mi ulevilo hned jak byla venku, neměla jsem nikdy perfektní pleť, ale s Mirenou tedy hrůza a teď najednou fakt za pár dní obrovské zlepšení, to vše mě tak nějak utvrzuje, že jsem udělala dobře. Krvácím tedy brutálně, co hodinu jeden tampon, ale zároveň jsem ráda že se tělo čistí, při Mireně jsem měla pořád nějaký výtok…že se vlastně raduju i teď z toho krvácení. Další fáze bude přemýšlení nad jinou antikoncepcí…jsme zřejmě dost plodní a 4. dítko není v plánu, takže musíme opatrně. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2062
15.12.18 21:41

@lucillee no, tak to máme hodně podobně. Já tedy nikdy neměla problémy s pletí a to je tedy asi jediné, co nebylo při Mireně brutální, ale i tak to bylo horší, jak v pubertě :pocitac: já také přemýšlím nad jinou antikoncepcí, ale po té špatné zkušenosti se nemůžu rozhoupat… jinak se fakt všechny neduhy vrátily do normy, takže se to na nic jiného, než na Mirenu svádět nedá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama