Mírná podvýživa v jednom roce

275
5.12.12 08:47

Mírná podvýživa v jednom roce

Ahoj holky,
jak už nadpis napovídá, bojujeme s nízkou hmotností. Synovi je 1 rok a při včerejší roční prohlídce vážil 7740 g, tj. mírná podvýživa (měří 75 cm). Upozorňuji, že s jídlem teda rozhodně problém nemá, jí 6 - 7× denně (z toho 2 - 3× UM). Podle mého názoru jí dostatečně. Vždycky to byl takový prcek, když se narodil, tak měl 2,7 kg… už tenkrát v porodnici říkali, že vždycky bude vytáhlej hubeňour.
Proto jsem se chtěla zeptat vás zkušených na radu - existuje způsob, jak ho trochu vykrmit?

Ještě pro představu - co každý den sní:

• 180 ml UM (snídaně)
  • přesnídávka/jogurt (svačina)
  • menu Hipp (někdy i malá přesnídávka potom) (oběd)
  • kaše (večeře)
  • 210 UM (než jde spát)

--- občas k ránu 180 ml UM

Doktor říkal, ať mu v noci/k ránu nedávám mlíko, že pak nemá dostatečně zájem o pořádný jídlo, ale podle mýho názoru to nemůže uškodit, když je tak hubenej… a navíc to rozhodně není každou noc :)

Tak co vy na to? Měly jste taky problém s přibíráním a jak jste se sním vypořádaly?
Ještě podotýkám, že náš Jonášek je normální malej divoch, rozhodně nikdy nečekám, až začne plakat, že má hlad, najíst dostává pravidelně cca každý 3 hodiny…

Moc díky! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

838
5.12.12 08:57

Já myslím že to nejde vykrmit, syn měl v roce 8,8kg a 80cm, mléko jsem mu nad ránem dávala, jedl míň ale asi mu to stačilo, teď má 4 roky, není to velký jedlík má 15 kg a 112cm. Je to samá ruka, samá noha.....ale je zdravý

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12805
5.12.12 09:01

Kamarádka do kaše míchala hodně na jemno pomleté oříšky, tuším hlavně mandle. Taky mají takovou sušenku. A nebo mu někam do toho jídla šoupni olivový olej. Taky slunečnicové semínka jsou dobré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
5.12.12 09:03

Přijde mi, že je pokud je spokojený, tak bych to neřešila, prostě teď hodně roste, takže moc nepřibírá, ta váha mi nepřijde tak hrozná, mám nedonošence a vážili podobně, jen byli o 2-3cm kratší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13787
5.12.12 09:04

Dcera v roce 74 cm a 7,8 kg. Neřeším to. Jí celkem dost a je hodně aktivní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1166
5.12.12 09:07

Zkusila bych mu občas ke svačině dát kousek pečiva - našim holkám by v roce nestačila k svačině jen přesnídávka nebo jogurt, vždycky k tomu musely mít aspoň půlku rohlíku, nebo kousek chleba ap.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.12 09:09

Hele, já taky měla v roce 8 kilo. A teď…
Ale když ti něco radí pediatr, tak proč se tím neřídíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17709
5.12.12 09:12

NAŠE MALÁ MÁ VE 14 MĚSÍCÍCH JEN 9KG A 82CM, TAKY HUBEŇOUR, ALE ONA TEĎ MOMENTÁLNĚ MOC JÍST NECHCE :roll: myslím, že máš dobrej jídelníček, nechala bych to tak… :nevim: pokud nemá víc hlad, stačí mu to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.12.12 09:16

Asi moc neuděláš.
Zkoušela jsem synovi vařit i výživná a zaručená jídla a pokaždé zhubl:-)

Syn byl v roce „akorát“ a po druhém začal nepřibývat, nyní v 9-ti má 130cm a 23kg.
Pokud tam není nejaké příčina (u nás intolerance laktozy, ale dietu drží už 4 roky a spíše jde stále dolů než nahoru), tak se to svede na to, že málo jí.
Mne dětská i jednou obvinila i z toho, že mu nedávám jíst, protože má tu dietu - tu samou má i dcerka a je to holka krev a mléko.
Vadí mi to, ale co nadělám. Člověk se s tím naučí žít. Letos jsem jednou z toho byla špatná, to než jsme mu zjistili boreliozu a on zhubl tak, že byl výška/váha na 1.percentilu.

• Nahlásit
  • Citovat
17546
5.12.12 09:16

Já podle BMI byla v pásmu mírné podvýživy až do svých 28 let :-D A vždy jsem byla všežravec a mnohožravec, ale prostě mám rychlý metabolismus a všechno pálím beze zbytku. Jestli je kluk zdravý, žravý a hravý, tak bych to nehrotila, ono stejně do něj nedostaneš víc jídla, než sám bude chtít a jídlo určitě nemá cenu nějak lámat přes koleno, aby k němu nakonec nezískal odpor :nevim:
Zkus mu ráno k tomu mliku přistrčit třeba kousek chleba nebo tak něco a uvidíš, jestli si dá, nebo ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8071
5.12.12 09:25
@78_Maja píše:
Ahoj holky,
jak už nadpis napovídá, bojujeme s nízkou hmotností. Synovi je 1 rok a při včerejší roční prohlídce vážil 7740 g, tj. mírná podvýživa (měří 75 cm). Upozorňuji, že s jídlem teda rozhodně problém nemá, jí 6 - 7× denně (z toho 2 - 3× UM). Podle mého názoru jí dostatečně. Vždycky to byl takový prcek, když se narodil, tak měl 2,7 kg… už tenkrát v porodnici říkali, že vždycky bude vytáhlej hubeňour.
Proto jsem se chtěla zeptat vás zkušených na radu - existuje způsob, jak ho trochu vykrmit?

Ještě pro představu - co každý den sní:

• 180 ml UM (snídaně)
  • menu Hipp (někdy i malá přesnídávka potom) (oběd)
  • kaše (večeře)
  • 210 UM (než jde spát)

--- občas k ránu 180 ml UM

Doktor říkal, ať mu v noci/k ránu nedávám mlíko, že pak nemá dostatečně zájem o pořádný jídlo, ale podle mýho názoru to nemůže uškodit, když je tak hubenej… a navíc to rozhodně není každou noc :)

Tak co vy na to? Měly jste taky problém s přibíráním a jak jste se sním vypořádaly?
Ještě podotýkám, že náš Jonášek je normální malej divoch, rozhodně nikdy nečekám, až začne plakat, že má hlad, najíst dostává pravidelně cca každý 3 hodiny…

Moc díky! :mavam:

Měla bych jeden tip - smetanové jogurty. Můžeš je ochutit podomácku, třeba marmeládou. Ten mléčný tuk dítěti v jeho věku rozhodně neškodí a třeba pomůže obalit trošku nervíčky, to batolata potřebují. Podobně jsem vykrmovala nejmladšího asi od roka do roka a půl a přibral mi přes dvě kila, i když tak hubený jako ten tvůj nebyl, ale neměl ani devět kilo, protože byl v kuse nemocný. Pak už se mi zdál akorát, tak jsem do něj tolik smetanových jogurtů necpala. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
5.12.12 09:27

Vůbec bych to nehrotila, malej měl při narození 3680 gramů, byl to pěknej cvalda, v roce měl těsně pod 9 kilo, hlavně že se říká, že do roka má mít 3× násobek porodní váhy :cert: :cert:
my jsme teda všichni hubení já mám 174 cm a 50 kilo, přítel 207 cm a 90 kilo, takže naše dr. to vůbec neřeší. Malej basti dobře, je spokojený, nic mu nechybí, tak co si budu pridelavat vrásky na čele ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26276
5.12.12 09:31

Mne syn pribira po mase. Drzi zelezitou dietu a jde vahove pekne nahoru. Jinak mi doktorka radila davat vse zapit UM. K snidani bych zkusila dat chleba.
Jinak pokud nehubne, tak bych byla v pohode. Jedine zkusit treba jestli neni chudokrevny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
275
5.12.12 09:31

Holky moc dík - já si taky myslím, že s tím moc nenadělám, ale zajímal mě názor i ostatních.
Housku/chleba bych mu klido dala, ale pac jeste nema ani jeden zub, tak si s tím neumí poradit a každej pokus zatím skončil „špatně“ :)
@zelenaprisera: - normálně pediatra poslouchám, ten náš je vyhledávaný a velice vychvalovaný, ale v tomhle případě mi to nepříjde moc logické - on si myslí, že když mu nedám v noci/nad ránem mlíko, tak bude jíst víc, což je blbost, protože stejně mu ráno mlíko dám, takže to na věci nic nemění. Logicky: 180 ml mlíka v 5.00 a pak dalších 180 ml v 8.00 je víc než jenom 180 ml mlíka v 8.00 ráno… A navíc - když se v 5.00 nají, tak spí až do 8.00. Jinak by byl vzhůru už v 6.00 a už by nespal…

Zkusím mu ještě přidat nějaké jiné kaše a uvidíme. Za 4 týdny jdeme na převážení - jako ostatně po každé prohlídce :) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8071
5.12.12 09:33
@78_Maja píše:
Holky moc dík - já si taky myslím, že s tím moc nenadělám, ale zajímal mě názor i ostatních.
Housku/chleba bych mu klido dala, ale pac jeste nema ani jeden zub, tak si s tím neumí poradit a každej pokus zatím skončil „špatně“ :)
@zelenaprisera: - normálně pediatra poslouchám, ten náš je vyhledávaný a velice vychvalovaný, ale v tomhle případě mi to nepříjde moc logické - on si myslí, že když mu nedám v noci/nad ránem mlíko, tak bude jíst víc, což je blbost, protože stejně mu ráno mlíko dám, takže to na věci nic nemění. Logicky: 180 ml mlíka v 5.00 a pak dalších 180 ml v 8.00 je víc než jenom 180 ml mlíka v 8.00 ráno… A navíc - když se v 5.00 nají, tak spí až do 8.00. Jinak by byl vzhůru už v 6.00 a už by nespal…Zkusím mu ještě přidat nějaké jiné kaše a uvidíme. Za 4 týdny jdeme na převážení - jako ostatně po každé prohlídce :) :mavam:

Jo a ještě železo, to bral malej taky. Tak ani nevím, jestli víc pomohlo železo nebo ty smetanové jogurty. Rozhodně ale tím nic nepokazíš, když mu budeš místo normálních jogurtů dávat smetanové, děti mléčný tuk potřebují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama