Mírné PCOS a Clostilbegyt - pomůže mi to?

Anonymní
14.4.21 06:50

Mírné pcos a clostilbegyt

Ahoj holky :)
Včera jsem byla u gyndare, pro výsledky horm. profilu, který vyšel dobře až na mírně zvýšený testosteron.
Dle výsledků HP a ultrazvuku řekl, že PCOS (na které jsem měla podezření) to sice je ale jen opravdu mírné.
Napsal clostilbegyt od 5 do 10 DC. Cyklus mám 35 dní vždy +- jeden den. :)
Máte někdo s mírným pcos a clostilbegytem zkušenosti? Myslela jsem, že Pcos buď je a nebo není a nějakým mírným syndromu jsem se nikde nic nedocetla. :nevim:
Jaké jsou moje šance s clostilem? :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4470
14.4.21 07:20

A normálně ovulaci máš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.21 07:25

@SlečnaDahlia nene, ovulaci nemám vůbec

• Citovat
  • Nahlásit
4470
14.4.21 07:44
@Anonymní píše:
@SlečnaDahlia nene, ovulaci nemám vůbec

Šance s Clostilbegytem ti nikdo neřekne. Obecně mám zkušenost svoji a z okolí, že s PCOS ženám spíše nesedí a musí se vyměnit za jiný lék. Vlastně pro jeho rizikovost moc nechápu, proč se s ním vůbec při stimulaci začíná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.21 08:08

@SlečnaDahlia a jaké jiné stimulanty se používají s menším rizikem? Co jsem četla, tak se nasazuje téměř vždy :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
4470
14.4.21 08:21
@Anonymní píše:
@SlečnaDahlia a jaké jiné stimulanty se používají s menším rizikem? Co jsem četla, tak se nasazuje téměř vždy :nevim:

On je rizikový Clostilbegyt jako takový, proto taky se on konkrétně nesmí používat dlouhodobě (tuším, že je to max šest cyklů za život). Cokoliv nad to u hazard. Nasazuje se, ale prostě se u spousty žen s PCOS taky rychle vysazuje a nahrazuje jiným.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.21 09:00

@SlečnaDahlia jojo,byla jsem doktorem informována :) budu 3× měsíčně chodit na utz

• Citovat
  • Nahlásit
35
14.4.21 09:04

Taky jsem slyšela, že clostik není moc dobrej. Nevolnosti a podobné věci.
Něco jako mírné PCOS je zvláštní :D
Zase koukám, že cyklus nemáš tak dlouhý. A mírně zvýšený testosteron je v pořádku. Existují asi 4 typy PCOS. S polycystickýma vajecnikama, bez nich, s hormonálním problémem a bez něj…
Já osobně mám PCOS. Testosteron dvakrát tak větší, MS jsem nedostala i půl roku.. Závidím :D
Hlavně ať je dobře. Hezký den 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
14.4.21 09:58

Ahojky.
Taky mám PCOS snažíme se už přes 7měsíců.
Clostylbegyt jsem brala asi 4× a stačilo. Nejenže se mi po něm motala hlava a bylo špatně ale způsobil mi i cystu na vaječníku, která naštěstí sice sama zmizela ale i tak. A nakonec jsem na něj stejně nereagovala. Teď mám nasazenou Femaru, tu si chválí víc při této nemoci a jen přece je trochu jemnější než driák Clostylbegyt.
Držím pěsti ať se brzy zadari :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
14.4.21 10:00

Plus k tomu ještě beru Metformin ten je prý u PCOS důležitý kvůli inzulinove rezistence a prý dost zabírá a duphaston abych vůbec dostala MS.

Pak sama piju čaj maliník a kapu si jeřáb ptačí. Zkouším to první měsíc ale konkrétně jeřáb ptáci si dost lidí chválí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.21 10:17

Podle HP mám také mírně zvýšený testosteron a podle doktora je to v pohodě a žádné PCOS podle toho nevydedukoval, i když si to myslel, ultrazvuk potvrdil, že to tak není, takže si myslím, že se to spíš pozná podle ultrazvuku. I přes to, že jsem měla normálně ovulaci každý měsíc (zjištěno folikulomentriíí a dalšími metodami) nasadil mi taky Clostil a i přes to, že jsem měla najednou více folikulů a podstoupila IUI zázraky se neděly bohužel… Držím moc palce, někomu Clostil vadí, někomu ne. Mě třeba nedělal problémy, jen jsem byla v době ovulace více nafouklá, jinak pohoda, ale vytouženého štěstí jsem se s ním nedočkala… Ale znám případy, kdy to klaplo hned první cyklus… Držím pěsti, ať se brzo zadaří :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat