Mírné rozmrazení příkrmu - lze znovu zamrazit?

29.8.20 10:07

Mírně rozmrazeni prikrmu- lze znovu zamrazit?

Ahoj,
povedlo se mi omylem nechat na lince zmrazené maso ve vývaru a měla jsem to nachystane na měsíc dopředu na prikrmy. :-( Trosku to nahoře povolilo ale maso je dole zmrzlé, měla jsem to venku tak hodinu. Myslíte, ze už ho mám všechno vyhodit nebo ho mohu ještě strčit do mrazáku a použit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14229
29.8.20 10:27

Jednou povolené jídlo z mrazáku se má spotřebovat nebo vyhodit. Nikdy se nemá vracet zpět do mrazáku. Já bych to vyhodila a nebo udělala polévku na oběd. Je jedno, že je maso stále zmrzlé. Už povolil ten vývar…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
515
29.8.20 10:30

Je to škoda, ale dítěti bych to určitě nedávala. Povolené pokrmy už se nemůžou znovu mrazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4735
29.8.20 11:30

Kuřecí vyhazuju, zbytek putuje zpátky do mrazáku. Vepřové z mrazáku nechám většinou trochu povolit, odriznu kus co potřebuju, a jede to zpátky do mrazáku. Ještě se mi nestalo že by to bylo zkažené, až na prave kuřecí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
515
29.8.20 11:38
@mackA159 píše:
Kuřecí vyhazuju, zbytek putuje zpátky do mrazáku. Vepřové z mrazáku nechám většinou trochu povolit, odriznu kus co potřebuju, a jede to zpátky do mrazáku. Ještě se mi nestalo že by to bylo zkažené, až na prave kuřecí.

Není lepší si maso nakrájet na menší kusy ještě před mražením a pak vyndat jen kus, který spotřebuji?
Vyndat celé maso, nechat povolit, uříznout a dát zpět do mrazáku je zcela nevhodný postup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13397
1.9.20 19:45

@milami no přesně :think: My taky naporcujeme a zamrazíme a jednou vyndané už nevracíme..
Prro mimčo bych tedy neriskovala. Já to dělala tak, že jsem si uvařila maso, rozmixovala s vývarem a pak jsem si vyndala potřebnou porci a zeleninu uvařila s přilohou vždy čerstvou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama