Mirtazapin nebo venlafaxin v těhotenství? Vliv na dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ejuliana
Kecalka 107 příspěvků 06.11.14 22:33
mirtazapin nebo venlafaxin v těhotenství? vliv na dítě?

Ahoj maminky,
ráda bych se zeptala, zda tu není někdo, kdo bral v těhotenství antidepresivum mirtazapin nebo venlafaxin? a pokud jo, jestli se to nějak odrazilo na dítěti v průběhu těhotenství?
moc vám děkuju za zkušenosti!

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Aletheia
Kelišová 6323 příspěvků 06.11.14 22:35

Jestliže bereš AD tak to konzultuj jak s psychiatrem i gynekologem! Musí to vědět a kdyby nebyly vhodné tak změnit na ty, které se v těhotenství brát smí.

Na dítěti se to v průběhu těhotenství neprojeví - projeví se to na dítěti po porodu. Proto vše konzultuj s odborníky.

Ejuliana
Kecalka 107 příspěvků 06.11.14 22:38

Ja to s psychiatrama uz zkonzultovala, nezakazuji mi tehotenstvi, ale moc zkusenosti s tim nemaji, protoze neni zatim moc studii tady na ty relativne nove leky, tak se proto ptam tady :)

monrom
Nováček 06.11.14 22:41

Mirtazapin se snad bere večer a člověk je po něm dost ospalý a venlafaxin myslim naopak ráno a přijde mi šetrnější. Sama jsem nebrala, ale mohu se zeptat kámošky dr. psychiatrie, co by doporučila. Má zkušenosti s pacienty a vede i nějaké studie… Když tak zítra, dnes už je pozdě jí volat.

Aletheia
Kelišová 6323 příspěvků 06.11.14 22:41

Studie se nedělají z jednoho důvodu - která těhotná by se dobrovolně účastnila výzkumu, který má nejasný výsledek na jejím dítěti? Žádná.

Nicméně pokud to ví a myslí si že to bude v pořádku, tak ti nezbývá nic jiného než doufat s ním.

Ejuliana
Kecalka 107 příspěvků 06.11.14 22:49

To bys byla moc hodna monrom, kdyz se zeptas :)

chapu proc se nedelaji studie, zaroven ale tusim ze je mnoho zen ktery do toho v realnym zivote jdou, resp. chteji dite i pres to ze musi brat prasky, bez kterych se jinak neobejdou, tak to proste risknou-a tyhle maminky tady ja prave aktualne hledam :) (pro mou soukomou mini studii :))

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 06.11.14 22:58

@Ejuliana Já taky brala antidepresiva, konkrétně Apoparox, na spaní a proti úzkosti. Doktoři mi říkali, že je to v pohodě, že se v těhotenství smí, i v příbalovém letáku psali, že bez obav, na miminko nemá vliv. Přesto mi strach nedal a vysadila jsem ho.
A pak jsem se na jakémsi detailnějším příbalovém letáku dočetla, že užívání tohoto léku v těhotenství zvyšuje riziko srdečních vad miminka o hooodně procent, už nevím přesně kolik, ale vím, že mi to vyrazilo dech. Proto neberu nic, pokud to není vyloženě akutní a preventivně ničemu nevěřím…

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 06.11.14 23:03

@Ejuliana Ještě bych chtěla dodat, že sice není dobré vysazovat léky hned, ale v případě těhotenství bych se obrátila na doktora s tím, že bych ráda těhotenství zvládla bez léků a jestli by ti nabídl nějakou pomoc, viz psychoterapie, či častější kontroly.
Já si léky vysadila sama a měla jsem strach, jaký to bude mít učinek…ano, jsem mnohem úzkostlivější, o miminko se bojím, ale to myslím každá maminka…ale po měsíci jsem si dokázala svou psychiku srovnat sama, bez léků. Ale chápu, že ve spoustě případů to takhle jednoduše fungovat nemusí.

Ejuliana
Kecalka 107 příspěvků 06.11.14 23:06

@majki.r
tak to muzes byt rada,
ja mam bohuzel bez prasku nesnesitelné svíraní v hlavě a kdybych si ho nevzala tak velkou bolest hlavi a krku, se kterou skoncim posleze v posteli :(.mam spis fyzicky priznaky nez psychicky, ty se daji asi hur ovlivnit :(

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 06.11.14 23:10

@Ejuliana To je mi líto, tak jestli jsi to konzultovala s lékařem a nedal ti jednoznačnou odpověď, tak bych ho poprosila o léčbu, se kterou má zkušenosti a zároveň bych si všechno ověřila i na netu. Jestli umíš anglicky, tím líp, prostě pročíst všechno, co se dá a pak se nenechat odbýt u doktora, když s tím přípravkem nebudeš spokojená…držím ti palce a přeju pohodové těhotenství :kytka:

Ejuliana
Kecalka 107 příspěvků 06.11.14 23:24

@majki.r

bohuzel leky se kteryma maji dr. zkusenosti v tehotenstvi mi delaly nespavost.byla sem u 4 psychiatru (:-/), z toho 3 mi to povoluji, s tim, ze to nejsou vyslovene jedy nebo toxicky latky, ze se po tom deti rodi, ale uz nikdo nevi jak na tom ty deti budou treba za 20 let-na to jsou ty leky prave jeste moc nove. jeden mi to nedoporucil-ale ten toho celkove moc nevedel. info na netu uz sem si cetla.ale to vis, obavy budu mit porad…,

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 06.11.14 23:33

@Ejuliana To je potom otázka, jak si to riziko zhodnotíš. Já už nespím třetí měsíc, za prvé proto, že jsem vysadila léky (brala jsem léky na spaní od svých 6ti let po těžkém zánětu mozku a bez léků můj mozek moc spát neumí, už jako dítě jsem brala silná hypnotika), a za druhé mám od začátku těhotenství rozjetý ekzém, na který taky nic nemůžu a jak to „pracuje“, tak prostě neusnu…teprve kolem páté hodiny ráno, kdy jsem opravdu už hodně utahaná, aspoň na pár hodin. Ale jsem na rizikovém, takže nevstávám do práce a to mi pomáhá…
Já si vybrala tuhle cestu, radši než brát léky. Už před x lety jsem začala vysazovat Hypnogen, věděla jsem, že jednou chci mít děti. Od té doby jsem jak mátoha, věčně unavená a energii nemám žádnou, většinou odpadávám už po obědě…ale snažím se, stojí mi to za to.
Ale vím, že každý to má jinak, zrovna tohle je hodně ošemetné téma, co jednomu funguje, může druhému naopak ublížit atd…

Ejuliana
Kecalka 107 příspěvků 06.11.14 23:40

@majki.r tak to jsi statečná a máš to těžký teda.
nespavost je něco hroznýho :-(.taky mam timhle smerem porouchanej mozek.
a mirtazapin si nikdy nezkousela? mne se po nem spi prave vetsinou dobre.nebo trittico?

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 06.11.14 23:48

Mirtazapin i trittico jsem zkoušela :-) Dávali mi toho hodně, ale mám ten spánek natolik poškozený, že mi zabíraly jen hypnotika, a ty jsou bohužel hodně návykové, narozdíl od antidepresiv.
Jojo, není to žádná slast, nespavost dokáže člověka hodně změnit. Já jsem hrozně klidná, asi jak na nic nemám energii :-) Když koukám na ostatní, jak jsou akční, tak občas závidím, prostě jak se člověk pořádně nevyspí, tak je to znát. Ale snažím se, fakt, jak to jde. V práci jsem měla taky problémy, ve škole taky, ale jak se tomu nepoddáš, tak se všechno dá…jen je třeba tomu věnovat větší úsilí.
Jsem smířená s tím, že nikdy nebudu dokonale spát, ale po dětech si aspoň budu zas moct brát ty léky, tak se těším :-)

Ejuliana
Kecalka 107 příspěvků 06.11.14 23:57

@majki.r
taky by mi az tak nevadilo, ze usnu jen s praskem, jen to zplozeni tech deti je prekazka :-/
a planujes kojit? ja sem prave hrotila moc kojeni, a dlouho sem „prechazela“ nespavost, az sem si zavarila s temahle problemama :(, tak to radsi pak nehrot, vem si hypnogen a vyspi se. mit dite (kojit ho a byt vlastne nezastupitelna) je na spanek uplne nejvetsi zabijak.ted vidim ze mi to za to urcite nestalo!

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Tip na výlet: Liberec a okolí

Tentokrát zveme na výlet do Liberce. Projeďte se vlakem, vyjeďte lanovkou na... číst dále >

Články z Expres.cz

Blonďatá raketa večer namol: Příběh Marly Růžičkové (†28), neznámé dcery Česka

Energii by mohla rozdávat a pro rodiny nevinných obětí válek na Blízkém... číst dále >

5 důvodů, proč má Česko nakročeno k ekologické katastrofě

České luhy a háje procházejí těžkou zkouškou. Kůrovcová kalamita, zemědělské... číst dále >