Místnost 20 m2 (kuchyň a obývák).

38
18.11.15 17:07

Místnost 20 m2 (kuchyň a obývák).

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli má někdo takto malý prostor společný s kuchyní a obývákem? Mohl by mi někdo dát rady a typy jak mám ten prostor uspořádat?
Můžete mi vkládat i fotky, abych měla možnost si udělat přehled. Děkuji Vám :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

zoy
1498
18.11.15 17:11

Máme ještě o něco menší, záleží, kde jsou rozvody a dveře. A jestli je to spíš čtverec, obdélník, nebo nudle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
18.11.15 17:20

JJ děkuji :). Tak rozvody si mohu zatím naplánovat jak budu potřebovat.. jelikož se to teprve bude stavět. Jinak hlavní je, že se dá i v tomto prostoru fungovat a normálně žít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17384
18.11.15 17:28

@km150 Je jedna otazka, zda se da v takto malem prostoru nouzove bydlet a jina otazka, zda neco takoveho stavet. 20m2 na kuchyn a obyvak je proste malo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
18.11.15 17:34

A proc to stavite tak mrnavy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
18.11.15 17:34

@Cuddy, je mi to jasný, ale ono dneska mladý lidi na to nemají… tak se musí i uskromnit. A do bytu do pronájmu fakt ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14679
18.11.15 17:37

Fungovat se tam asi bude dát. ségra bydlí v garsonce 23m2 jsou tam 4. mají tam udělaný malinký pojojík pro kluky, a oni mají zbytek jako obýváko-ložnici s kuchyní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8651
18.11.15 17:42

Opravdu hodně dobře všechno promysli, já v podobném prostoru byla chvilku v nájmu v rámci spolubydlení (já a můj spolubydlící jsme měli zvlášť malé ložnice a pak tam byl zhruba 22m2 velký prostor, obývákokuchyň. Kuchyň byla do tvaru U, sporák byl na té straně do prostoru - což chápu, že někdo by řekl, jak je super, že si u vaření může povídat, v praxi jakmile se smažilo, tak se vytírala poprskaná podlaha jak v prostoru kuchyně, tak v prostoru obýváku. Díky blbě navrženým spodním dílům kuchyně nebylo kam dát odpadkové koše (jedna strana Účka vysoké prvky s lednicí a spíží, druhá strana dřez s tak pitomě udělaným odpadem, že zabíral většinu prostoru pod dřezem, a pak myčka, třetí strana sporák s troubou a nějaký šuplíčkový díl + teda rohové díly, kde bylo nádobí). Vše bylo na míru, takže prostě nikde nebylo „za rohem“, a nezbývalo, než koš dát do prostoru, kde už začínal obývák. Obývák byl taky vcelku oříšek, u nás ani tak ne, protože jsme každý využívali svou ložnici jako svůj pokoj, a ve společném prostoru maximálně jedli, ale kdyby měl být třeba stůl pro 4 a gauč a tv dost daleko od prostoru, kde může prskat olej z vaření, tak se to tam nevejde. A tv jsme měli každý sám v ložnici, protože se nedalo koukat, když jeden vařil, stačil hluk z rychlovarné konvice. Já nechci odrazovat, jestli vám nevadí hluk z vaření a chcete být pospolu, tak to tak udělejte, ale opravdu se zamysli nad takovýma prkotinama, jako kam si odložíš věci, když přijdeš, kde budou odpadky, jak to bude osvětlené, aby bylo jasné světlo v kuchyni i tlumené v obýváku, kam dát tv, aby nemuselo být půl dne zataženo, protože na ni nebude vidět apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17384
18.11.15 17:43

@km150 Rozumne to neni. Pokud na to nemaji, tak by meli pockat a nestavet takove silenosti. I kdyz fungovat se da i na mensi plose, treba v lete na dovolene nam staci stan o 4 m2.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
18.11.15 17:46

@zrcadlo děkuji ti za praktické rady… toto neustále teďka řeším kam a co si navrhnout, aby to dávalo smysl a tak :)..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
18.11.15 17:48

@Cuddy tak, já do toho moc mluvit nemohla.. jelikož toto investuje přítel a rozhodl do jaké cenové relace se musíme vejít… já teďka musím to vyřešit co nejlépe…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17384
18.11.15 17:50

@km150 Jaky mate celkovy rozpocet? Stavite svepomoci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9123
18.11.15 17:56

My máme obývák a kuchyň cca 22m, zhruba 6×4m a dobrý, vejdeme se úplně normálně. Kuchyň mám teda malou, v jednom rohu mezi dvěma dveřmi asi 160×160 (plus pak lednice a vysoká skříň na druhé straně), ale jsem tak zvyklá a stačí mi to. Máme tu jídelní stůl, pohovku, televizi, dvě knihovny a ještě i můj šicí minikoutek ;-).

Základem je nemít hodně věcí a já třeba nemám ráda moc zastavěné prostory, takže máme všechno po obvodu místnosti a uprostřed je volno (pokud nepočítám rozházené hračky :mrgreen: ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
18.11.15 18:04

@AnastazieB Tak to ráda slyším :) jste mě potěšila. Takže kuchyň máte řešenou jako rohovou? Kolik Vám zbývá místa na přípravu jídla? Mohu se zeptat od jaké firmy? Taky bych ráda to moc nepřeplácaný ten prostor :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
18.11.15 18:05

@Cuddy Máme to půl na půl, abychom dobře vyšli. Rozpočet necelé 2 milióny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama