Místo 9. platové třídy máme 8.

Anonymní
21.9.16 22:29

Místo 9. platové třídy máme 8.

Dobrý večer,

pracuji jako vychovatelka ŠD a jsem spolu s kolegyněmi zařazena do 8. platové třídy. Vím, že vychovatelky jsou v 8., ale i v 9. platových třídách. Já si tady nic nenárokuji, jen se chci zeptat.
Náš pan ředitel argumentuje tím, že 9. platová třída je asi o 4000,– víc a to on za ty peníze raději zaplatí Školní klub, který by si správně měli rodiče hradit sami. A také raději zaplatí osobní ohodnocení všech ostatních zaměstnanců, aby tam každý měsíc měli něco navíc, než jen výplatu. Ano, také mám osobní ohodnocení, ale ne v takové výši, aby to pokrylo rozdíl mezi 8. a 9. platovou třídou.
Je postup pana ředitele normální?

Děkuji za pochopení a nezlobte se za anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2834
21.9.16 23:01

Vychovatel má rozpětí od 8. do 10., jestli se nepletu. Je to o slovíčkaření, my jsme teď to samé řešili na naší škole s asistenty pedagoga. Děláte si samy plány? Pokud je některá z vás i zavádějící vychovatelka, tak by automaticky měla být v 9.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2499
21.9.16 23:24
@Danitschka píše:
Vychovatel má rozpětí od 8. do 10., jestli se nepletu. Je to o slovíčkaření, my jsme teď to samé řešili na naší škole s asistenty pedagoga. Děláte si samy plány? Pokud je některá z vás i zavádějící vychovatelka, tak by automaticky měla být v 9.

A jakou platovou třídu u vás mají asistenti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.16 00:09

@Danitschka
Ano, děláme si samy plány, organizujeme celodružinové akce, vedeme kroužky a tak dále. Nikdo z nás není bez praxe.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.16 00:10

@sloninka
Také mají 8., ale podle pana reditele by meli mít 6.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.16 00:12
@Danitschka píše:

Co to je zavádějící vychovatelka?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.16 00:19

Spíš se ptám, jestli je normální nedat 9. a ty peníze dát na osobní ohodnocení pro všechny a financovat z toho Školní klub, který už není družina.

• Citovat
  • Nahlásit
24972
22.9.16 05:22

Reditel si to muze rozhodnout jak chce. Kazdy se snazi setrit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
22.9.16 06:33

Nám v práci vysvětlovali, že pokud nemáš VŠ, tak ti tu 9. třídu dát můžou, ale nemusí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.16 07:31

My všichni jako vychovatelka ŠD máme 9 plat. Třídu

• Citovat
  • Nahlásit
2834
22.9.16 07:36

@sloninka
Asistenti u nás mají 7, ale když jsme měli školení k inkluzi, bylo jim řečeno, že by měli být v 8.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2834
22.9.16 07:37
@Anonymní píše:
Co to je zavádějící vychovatelka?

Zavádějící vychovatelka/učitel je člověk, který má na starosti nově příchozího do sboru - seznamuje ho s dokumenty a chodem školy, pomáhá mu překlenout to první „blbé“ období, kdy člověk pořádně neví, co má dělat. Takový zavádějící učitel/vychovatel má nárok na odměnu, ať už vyšší platovou třídou, nebo vyšším osobním ohodnocením.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2834
22.9.16 07:40
@Anonymní píše:
Spíš se ptám, jestli je normální nedat 9. a ty peníze dát na osobní ohodnocení pro všechny a financovat z toho Školní klub, který už není družina.

Normální to asi není, ale běžné to bude. Bohužel. Spíš vám neměl říkat, co se s těmi rozdílovými penězi bude dít. Každopádně já osobně bych to brala tak, že si příliš neváží mojí práce, ale třeba to i ty sama poznáš na vyšším osobku. Já mám tedy kamarádku, co pracuje jako vychovatelka, ale má mgr. titul, tudíž je v 9., dnes jsem jí volala a ptala se na to. Ostatní se sš nebo voš jsou u nich také v 8., ale nedělají si roční plány, pouze měsíční. Roční jim dělá vedoucí vychovatelka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.16 08:06

Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie