Místo, kde lidé nechávají nepotřebné funkční veci

Anonymní
12.1.21 22:18

Místo, kde lidé nechávají nepotřebné funkční veci

Ahoj maminky

Slyšela jsem, že existují místa, kde lidí dávají nepotřebné věci v dobrém stavu, aby si je jiní lidé vzali. Příklad: dostanete novou vodu po holení - do popelnice ji nechcete dát, tak ji dáte na určené místo a někdo, komu se hodí, si ji zas vezme.

Jedno takové vzniklo spontánně v našem domě (anonym - info o bydlišti), ale bylo by potřeba tomu dát nějaká pravidla. Ráda bych se někde inspirovala.

Nevíte někdo, jak se takovým místům říká, resp. jaká mají obvykle pravidla?

Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2248
12.1.21 22:24

Jaká tomu chceš dávat pravidla? Já, dokud jsem bydlela v bytovém domě, tak jsem vždy, když se mi nějaké takové věci nastřádaly, je dala do krabice, dala na to lepík „k rozebrání“ a během chvíle zmizelo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 22:25
@Martinik píše:
Jaká tomu chceš dávat pravidla? Já, dokud jsem bydlela v bytovém domě, tak jsem vždy, když se mi nějaké takové věci nastřádaly, je dala do krabice, dala na to lepík „k rozebrání“ a během chvíle zmizelo :D

Nedávat tam načaté Caro a rozšmajdané boty. Ale ta pravidla s trochou štábní kultury.

• Citovat
  • Nahlásit
449
12.1.21 22:26

U nás to máme v prostoru u popelnic. Pravidla nemáme a dají se tam najít poklady. Takhle máme lampičky na nočních stolcích a secesní židli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19069
12.1.21 22:36

Bacha, v domě to nesmí být v únikové zóně, to znamená nikde na chodbě, jinak je to na flastr od hasičů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3950
12.1.21 22:36

No můžeš udělat vývěsku nad ono místo s pravidly. Spíš bych se ale smířila s tím, že tam budou lidé dávat co chtějí. Jako u nás kontejnery plasty, papír, sklo. Sběrný dvůr co by kamenem dohodil, pravidla sepsána co do kontejneru ano a ne a koukala bys co lidi prostě o pár set metrů dál do sběrňáku už nedonesou… Asi je u těch kontyšů nějaká černá díra, kde lidi prostě zapomenou kam to nesou a tak to upustí a utíkají pryč :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 22:45

Jedno takové místo je v Praze 4 Krči. U obchodů instalovali dřevěný stánek, kam jedni nosí, co nepotřebují, a druzí si berou, co se jim hodí. Myslím, že se tam nepořádek neshromažďuje, a někdo se o to stará. Já tam nedávno dala starší funkční vysavač, synovy hračky. Teď jsem tam viděla lyžáky… Myslím, že je to super koncept.

PS Anonym kvůli bydlišti…

• Citovat
  • Nahlásit
4373
12.1.21 23:19

Musím souhlasit, je to super nápad. Pokud by bylo něco podobného poblíž nás, mám: hromadu nové kosmetiky, vakuovačku, elekrický krouhač, odšťavňovač, váhu, kávu, oblečení…Nechce se mi otravovat s nějakým Bazošem. Chci darovat a zapomenout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 23:47
@Anonymní píše:
Jedno takové místo je v Praze 4 Krči. U obchodů instalovali dřevěný stánek, kam jedni nosí, co nepotřebují, a druzí si berou, co se jim hodí. Myslím, že se tam nepořádek neshromažďuje, a někdo se o to stará. Já tam nedávno dala starší funkční vysavač, synovy hračky. Teď jsem tam viděla lyžáky… Myslím, že je to super koncept.PS Anonym kvůli bydlišti…

A je tam k tomu něco napsáno?

• Citovat
  • Nahlásit
889
13.1.21 00:10

Tak nenačaté věci posílám do tomboly na menší plesy, z vlastní zkušenosti vím, že pokud to nejsou úplně ptákoviny, ale jen se mi to nehodí, tak to organizátorům ušetří práci. Starší věci, které se mi nechtělo fotit na net jsem postavila k popelnici a vždycky do rána byly pryč. Semtam toho bylo víc, tak se to dalo zanést do azylového domu/charity. Ale to, co popisuješ je super nápad, doufám, že se ujme na víc místech! Jo a kdosi tu zmiňoval načaté Caro - co děláte s takovými věcmi, co se vám úplně nechtějí vyhodit, ale nepotřebujete je? :nevim: Já i to Caro postavím na popelnici a zmizí rychleji než materiální věci, předpokládám, že se o to starají bezdomovci a důchodci chtiví ušetřit. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6368
13.1.21 00:14
@Anonymní píše:
A je tam k tomu něco napsáno?

Tak si napiš něco svého. Sama máš zkušenosti co lidi nechávají a nehodí se, tak to prostě napiš. Jinak si najdi reuse centra, pár jich už po republice je a je to super incoativa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1630
13.1.21 07:34

Kde jsem bydlela minule, tam byly okolo Kamenné gabiony a dávalo se to na ne nahoru. Teď u domku jaksi nelze, ale zas něco pomenim s kamoskou, kterou mám blízko :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19416
13.1.21 07:55
@berusa.m píše:
Musím souhlasit, je to super nápad. Pokud by bylo něco podobného poblíž nás, mám: hromadu nové kosmetiky, vakuovačku, elekrický krouhač, odšťavňovač, váhu, kávu, oblečení…Nechce se mi otravovat s nějakým Bazošem. Chci darovat a zapomenout.

Fakt odšťavňovač? 8) no, jestli rozdáváš, beru a dojedu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32895
13.1.21 08:08

Potřebuju se zbavit televize. Funkční. Napadl mne takový ten charitativní obchůdek, ale teď? Je zavřený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4373
13.1.21 08:17
@Keyllah píše:
Fakt odšťavňovač? 8) no, jestli rozdáváš, beru a dojedu ;)

Klidně dojeď. Morava-UH.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat