Můžu chtít císaře místo nástřihu?

165
15.5.18 20:13

Misto nastrihu muzu chtit cisare?

Dobry den uz mam potvrzeno ze budu poprve rodit v praze v krci kdyz jsem se do podoli nedostala jsem rada ze me bez kecu vzali. Bojim se ale trochu pristupu tamniho personalu na porodnim jelikoz nemocnice vypada docela zastarale tak se bojim ze budou chtit i nastrihavat a uprimne nez nastrihavat pipinu to at mi radsi riznou bricho. Nemate nekdo zkusenosti jak to chodi? Kdyby byla naka komplikce jako spatna poloha plodu nebo moc dlouhej porod na nekolik hodin muzu proste rict ze chci na sal cisarem nez se mucit nebo nechat strihat nebo roztrhnout? Dekuju za vsechno info

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35029
15.5.18 20:18

Nástřih je rozhodně lepší, než císař, nástřih může mít jen 1 cm, navíc je to jen kůže, a ani ho necítíš, zahojené to je za pár dní. Císař je oproti tomu velká operace, budeš mít jizvu přes půl břicha, pokud se ti kůže trochu povolila, bude viset přes to, navíc to jde do hloubky, sešívá se děloha a další vrstvy, hojit se to bude pořádně dlouho a hrozí komplikace jako u klasických operací. Mám za sebou oboje, tak můžu srovnávat. Problém je i v tom, že nástřih se dělá, pokud je potřeba, když jde hlavička miminka ven - to už císař provést nejde, protože dítě je už v porodních cestách. O tom, zda bude proveden císařský řez, rozhoduje lékař, říct to samozřejmě můžeš, že chceš, ale obvykle se tak rozhodnou až v případě, že porod nepostupuje. Neboj, nikdo tě zbytečně trápit nebude.

Příspěvek upraven 15.05.18 v 20:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2468
15.5.18 20:18

@GabinaGabby No o nástřihu se rozhoduje až v druhé době porodní, kdy už ti císaře rozhodně nikdo neudělá. A promiň, ale chtít radši podstoupit operaci se všemi riziky než se nechat „jen“ střihnout, to je pěkně hloupý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1533
15.5.18 20:19

No, u prvního jsem nástřih měla a to ani necítíš (mladej mě stejně pak dotrhl na rupturu 3.stupně, bylo to rychlé). Kvůli tomu jsem podruhé měla císaře, aby to neskončilo blbě. A když porovnám hojení. Spodek se ti zahojí rychle, po císaři 6 týdnů nesmíš zvedat nic těžkého a bolí to jako čert dost dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10751
15.5.18 20:21

@GabinaGabby Představuješ si to trochu jak Hurvínek válku ;)

Říkat si můžeš co chceš, ale císař na přání se nedělá. Není to plastická operace. Kór teda ne akutní, pokud nemáš známého porodníka atd. Mám několik kamarádek, které rodily 24 hodin nebo i celé dny, a nezájem. Další problém je, že pokud je dítě v porodních cestách, tak je císař často nemožnej nebo možnej jen v případě akutního ohrožení života (rizika škod jsou vysoká).

Pokud je špatná poloha plodu, mělo by se to vědět předem (z poradny) a dá se císař naplánovat.

Doporučuju se sejít s nějakou dulou nebo rozumnou vícematkou, aby Ti vysvětlili, jak máš mít hozené priority.

Za mě: Pokud Tě jako tak děsí, že se Ti něco stane s pipinou, můžeš si zkusit zaplatit císaře rovnou (myslím, že u některých doktorů to půjde, i když já s tím třeba osobně nesouhlasím a ofiko se to nesmí). Akutní císař v rozběhlém porodu mi přijde jako nejméně výhodná varianta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13399
15.5.18 20:25

@GabinaGabby uz ti nekdy rozrizli bricho? Ja jsem zažila 2 porody, prvni s ohromnym nastrihem kvuli klestim a druhy planovany cisar a ver mi, ze bych si 100× radsi nechala rozriznout jak ty rikas pipinu, protoze to je uplne prd!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1198
15.5.18 20:25

Me ceka porod v lete a teda doufam ze vse pujde hladce a na cisare nedojde a nastrih je to posledni co bych resila, lepsi nez rozparany bricho.Ale nekdo to treba ma jinak, a pokud dojde uz na tlaceni tak se cisar uz nedela aspon myslim. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8938
15.5.18 20:26
@GabinaGabby píše:
Dobry den uz mam potvrzeno ze budu poprve rodit v praze v krci kdyz jsem se do podoli nedostala jsem rada ze me bez kecu vzali. Bojim se ale trochu pristupu tamniho personalu na porodnim jelikoz nemocnice vypada docela zastarale tak se bojim ze budou chtit i nastrihavat a uprimne nez nastrihavat pipinu to at mi radsi riznou bricho. Nemate nekdo zkusenosti jak to chodi? Kdyby byla naka komplikce jako spatna poloha plodu nebo moc dlouhej porod na nekolik hodin muzu proste rict ze chci na sal cisarem nez se mucit nebo nechat strihat nebo roztrhnout? Dekuju za vsechno info

8o 8o co je to za blbost. Kvuli par stehum si chces nechat rezat bricho? 8o Svaly? 8o
Nereknu, kdyby ses bala porodu jako takovymu, ale kvuli nastrihu :zed: to mi hlava nebere.
Jinak mmch. Cisare musis mit indikovanyho. Ne na prani. Nebo ti ho udelaji pro nepostupujici porod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10421

A jak chceš mít zaručeno, že tě nestřihnou nebo se nenatrhneš? To jako dítě doputuje před bránu, oni řeknou „neroztáhlos se to tolik, hrozí natrhnutí, tak radši střihnem“ a ty na to „tak ho zatlačte porodníma cestama zase zpátky nahoru a řízněte mi břicho“?
To, jestli dole bude nebo nebude poranění, se fakt nedá říct v počátku porodu. Zjisti si něco o porodu a pak si případně připrav tučnou obálku a hoď jim úplatek na císaře rovnou, jestli nevíš, do čeho jdeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1661

@GabinaGabby no ja bych do cisare dobrovolne nesla jak ja zavidela holkam v porodnici co druhy den behali kolem miminka a ja byla rada kdyz se zvedla z postele. kdyby si si cisare zazila urcite by jsi takhle nepremyslela opravdu neni o co stat :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20807
15.5.18 20:29

Tak si kup aniball nebo epino a cvič, pak ti pipinu třeba vůbec nenastřihnou.

Nástřih se řeší ve chvíli, kdy dítěti leze hlava ven, to už ti fakt nikdo císaře neudělá. Něco si proboha o porodu zjisti.
Chápu i strach o pipinu, ale nástřih je to nejmenší…
Já měla císaře a holka, snášela jsem to dobře, ale žádnej med to nebyl. Některé ženské fakt trpěly… Já ještě půl roku po porodu nemohla kvůli jizvě pořádně cvičit, zatímco holky po normálním porodu už sakra dlouho běhaly jako laně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
15.5.18 20:33

Dekuju za rady

No kdyby to slo tak to zaplatim mam z porodu fakt strach jeste jsem nerodila vetsina kamaradek co uz deti maji meli prave planovaneho cisare, ale me ho nikdo naplanovat nechce :D ale jako pokud to pujde bezproblemu samovolne proc ne urcite lepsi porodit normalne a za 6 tydnu byt ready ale to mi nikdo nemuze garantovat ze komplikace nemuzou nastat. Od nastrihu me odrazuje hlavne moje mama rikala ze mela strasny problemy ze nemohla stat jeste pul roku natoz se smat kaslat nebo treba kadit, ze ji stehy porad praskaly zni to strasne i tady sem cetla ze pisou nezname slecny ze nastrih se jim komplikoval i na rok a pul. No jako chapu ze cisare hodne maminek odsuzuje ale zase ty co ho meli si ho chvali. Achjo proste se strasne bojim :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8426
15.5.18 20:35

V Krči se do cisaře exra nehrnou, pokud není nutný. Nástřih fakt není žádná hrůza… u polohy KP nám na kurzu říkali, že se většinou k císaři přistoupí, pokud si to žena přeje, resp. u KP ji nikdo nebude tlačit do vaginálního (ale umožní jí to, pokud si to bude přát a bude tomu nakloněn lékař). Ale teda řešíš fakt tu nejmenší maličkatou věc na tom porodu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6706
15.5.18 20:37

@GabinaGabby stresem si to neusnadnis ;) zkus koupit aniball a cvicit + olejicek na masaz hraze a uvidis, ze te treba ani nenastrihnout…jinak komplikace muzou nastat i u cisare - jizva se pak zaniti, nehoji se, je v ni zanet, znovu rezou, cisti a tak…takze cisar neni jen ruzovy, to si zas nemaluj :lol: a pokud k nemu neni duvod, je to podle me zbytecny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20807
15.5.18 20:37

@GabinaGabby Tak si taky zjisti, co se může všechno podělat při a po císaři…
Já jsem asi vadná, nejsem žádná eko žena, ale císaře jsem nechtěla, měla jsem strach o děti, popravdě i sebe, z následné rekonvalescence, narkózy (ze spinalu ještě větší)… Tisíckrát raději bych rodila přirozeně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama