Místo pejska kočička, je to dobrý nápad?

Anonymní
16.6.21 18:46

Místo pejska kočička,je to dobrý nápad?

Ahoj, jsme rodina pejskařů a mě i manžela od dětství provázel nějaký pejsek. Poslední byl jezevčík a měli jsme ho od svatby, dožil se 15 let. Nyní jsme bez zvířete a je to doma smutné. Bohužel ale nemáme podmínky momentálně na pejska. Přestěhovali jsme se přímo na náměstí, kde není široko daleko kousek trávníku. Proto jsme začali uvažovat o kočičce. Máme dvě děti a i jim zvířátko chybí. Okolí nás ale od kočky odrazuje, že prý to psa nenahradí. Tak jsem se chtěla zeptat, zda je tu někdo, kdo měl psa a nyní má kočku. Zajímaly by mě plusy i mínusy v chovu. Predem moc děkuji Radka.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8066
16.6.21 18:47

Pes se pretrhne, aby se zavdecil, kocka ani omylem..koca prijde kdy chce a nenecha si nic moc diktovat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8066
16.6.21 18:51

Ja mam teda oboje :lol:…jo a v ty krabici jim prisly granule :mrgreen:

Příspěvek upraven 17.06.21 v 07:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31840
16.6.21 18:53

Mám psy i kočky a teda velká výhoda je, že kočka se nemusí venčit, shánět chůvu o dovolené a když se někde chcete zdržet. Přes víkend doma vydrží a na dýl stačí dojít nasypat a vyčistit záchod.
Mám ráda psy, kočka ho nikdy nenahradí. Na druhou stranu, lepší kočka, než žádné zvíře.
Povaha záleží na konkrétním kousku. My měli kocoura, co se choval jako pes :lol: Ale taky potvoru, co byla nejšťastnější, když nebyl nikdo doma :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24316
16.6.21 18:57

My jsme si kočky pořídili z útulku, kde holky vědí, jakou má která kočka povahu - dali nám mazlivé, hravé kocoury, kteří by se chtěli mazlit 20 hodin denně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12865
16.6.21 18:57

Psa to nenahradi, to je pravda, ale je to taky fajn zvire.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
16.6.21 19:04

Tak záleží na tom, co od ní očekávas. Kocička je skvělej parťák. KdZ jsme měli v bytě kočku, tak kdyzuz slyšela, že se blížíme k domu, mnoukala a těšila se, vítala nás jako pejsek, mazlíla a tulila se víc než pejsek. V noci spala s náma v posteli. Kdyz byla doma sama dýl vrátili jsme se k nešťastný umnoukany kočičce, takže je fajn ji pořídit parťáka. Zároveň si nenechá od dětí a celkově vše líbit jako pes, takže se to musí zpočátku víc hlídat a nemyslím jen kvůli dětem, ale i kvůli budoucímu vztahu kočky k vam. Taky kočku v bytě je třeba vykastrovat a kvalitně krmit, aby nebyla tlustá a líná, to by pak jen chrapala a živořila.. musí mít záchod, což nadělá nepořádek a je třeba ho čistit. Kočky v bytě trpí na močové kameny a to je třeba pohlídat. Samozřejmě není kočka jako kočka může se stát, že budeš mít nějaky očekávání jaká bude a ona bude úplně jiná.. jo a taky škrabadla po bytě, ale i tak se může stát, že ti něco rozskrabe…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18085
16.6.21 19:04

Mela jsem psa, ted mame doma 3kocky. Psa jsem chtěla, ale byla jsem v práci a na cestách i 13hodin denně a dokázala jsem si přiznat, že pes by byl chudák. Pak i s přítelem, ted uz manželem byly dovolené a cesty mimo ČR a sehnat hlídání pro psa by byl problém. S kočkou tohle řešení odpadlo. Víkend vydržely, když to bylo déle, stačilo vyměnit záchod a hodit granule.
Co se nevýhod psa týče, venčení, učení na záchod v začátku, ale zase udela vse pro to aby si nebyla smutná.
Kočka je proste svoje, nepřijde když nebude chtít. Ale zase naše 3kocky se od nás nehnou a jsou tulive až až.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.21 19:05

My bychom rádi nějaké chlupaté plemeno. Kočka by byla pouze bytová a slyšela jsem, že pro obyčejné kočky držení v bytě není to pravé. Nevím, co je na tom pravdy?

• Citovat
  • Nahlásit
24316
16.6.21 19:10
@Anonymní píše:
My bychom rádi nějaké chlupaté plemeno. Kočka by byla pouze bytová a slyšela jsem, že pro obyčejné kočky držení v bytě není to pravé. Nevím, co je na tom pravdy?

jo je to v podstatě pravda, ale zas většinou ty chlupatice nejsou tak mazlivé, jsou takové „namyšlené“, ale určitě to není pravidlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
16.6.21 19:16

Člověk vlastní psa, kočka vlastní člověka. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.6.21 19:17

Jsem celoživotní pejskař, pár let máme i kočky, adoptované. Kočky jsou super, ale je to úplně jinej level:) plusy v chovu jsou, že většinou vydrží delší dobu bez venčení a společnosti, než pes. No a pak jsou samé mínusy: jsou mlsné, vylezou na linku, skříně, stoly, línají všude, otevírají dveře, šuplíky a skříně, nenechají se v klidu ošetřit a velmi pravděpodobně tě rychle zotročí. Ale když je nebudeš moc štvát a budeš jim dělat pomyšlení, budeš mít skvělé parťáky :srdce:
Ne, vážně. Je třeba počítat s tím, že to není pes a úplně se zbavit jakýchkoli očekávání s tím spojených. Hodně záleží na povaze konkrétní micky, nám se osvědčila adopce - už jsme věděli, že jsou zvyklí na jiné kočky a psy, jaké jsou povahy, před adopcí jsme je několikrát viděli a pak se mohli zodpovědně rozhodnout. I tak byly začátky krušné, dodneška nás dokáže překvapit, jak hovězí nápady může taková kočka mít :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24316
16.6.21 19:17

Kočky jsou úžasné, je to dobrý nápad

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
16.6.21 19:20

Kočka se nemusí venčit, sama se naučí na wcko. Je čistotná, a zároveň dělá bordel. Mě se ekluji chlupy, takže jedinou co bych zvladla je Devon rex/ sphynx. Záleží na povaze kočky, většinou ale co všechny kočky znám, tak se chodí pomazlit jen kdyz ony samy chtějí.. já bych dotoho šla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.6.21 19:24
@Anonymní píše:

My máme kočky neobyčejné, tak nedokážu odpovědět :lol: a u těch našich bohatě stačí, když se celý den flákají po baráku a nevystrčí nos (třeba když prší), to pak umí být pěkně napružené. Ale je fakt, že původně to jsou čistě venkovky. Pokud zvolíte šlechtěné plemeno z chovatelské stanice, kde dlouhé generace koček tráví život na gauči, je větší šance, že mu zahrada chybět nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat