Mít či nemít děti, aneb bezdětné páry

Anonymní
23.2.20 18:25

Mít či nemít děti, aneb bezdětné páry

Ahoj,
jsme s mužem bez dětí, já tedy děti ani nijak neplánuji, chci si vybudovat kariéru, vydělávat dost peněz, abychom mohli koupit barák a pronajímat náš byt, cestovat po světě a žít si po svém. Jenže. Vidím v očích rodiny ty nepochopené výrazy, hlavně z manželovo strany, švagři čekají druhé dítě a je krásně vidět, že k nim díky tomu tíhnou víc. K nám jen, když něco potřebují, brácha manžela totiž nikdy “nemá čas”. To ale odbočuji. Spíš by mě zajímalo, jak společnost mimo mou sociální bublinu přátel a rodiny nahlíží na bezdětné páry.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

968
23.2.20 18:28

Já na bezdětné páry pohlížím stejně jako na pár s dětmi. To je každého věc :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33122
23.2.20 18:29

Barak a byt muzes mit i s detma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3414
23.2.20 18:34

Na bezdětné nahlížím stejne, jako na ty s detmi. Je to každého vec. A jelikoz ty deti mam, a to hned 3, dokazu zcela jasne pochopit duvody, proc je nekdo nechce :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
662

Je to vase rozhodnuti se kterym souhlasim. Dnesni doba je takova, ze s detmi se vam snizi zivotni uroven. Pokud nejsi matka- hrdinka a deti nepotrebujes k naplneni sve materske touhy, neni o co stat. Pokud nejste socky, nedostanete od statu na deti nic a ty do duchodu taky driv nepujdes protoze jsi vychovala deti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3702

Mám to stejně jako @kavenka. Ať s dětmi nebo bez, nerozlušuji. Naopak. Klobouk dolů před všemi, co ví, že děti nechtějí a nepodlehnou tlaku okolí. Pak čteš, jak některé maminky dítě nechtěly a mají ho jen proto, že to chtěl manžel nebo že se to „má“. To je pak pruser, takže když mi někdo tvrdí, jak je dobrá matka, přestože dítě nikdy nechtěla, tak u mě neuspěje. Ty city tam chybí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
531
23.2.20 18:35
@jkra
@jkra píše:
Barak a byt muzes mit i s detma.

přesně tak, na co vše budovat a honit se - to jako kvůli sama sobě? Až zakladatelce bude 50-60 tak třeba spláče nad výdělkem. Cestovat lze dnes i s dětmi a je to hezčí. Sama mám děti až po třicítce a jsem ráda, že je mám.

Příspěvek upraven 23.02.20 v 18:37

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2862
23.2.20 18:36

No záleží jak kdy, když jsem vyčerpaná z toho věčného starání se o rodinu, nastává někdy i situace, že těm bezdětným závidím jejich bezstarostný život :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
491
23.2.20 18:37

Myslím, že už to nikdo neřeší. Po čase se určitě vztahy v rodině urovnají, tchanové a taky švagři budou chtít sami lepší vztahy, vždyť jejich děti po vás budou dědit - takže z jejich hlediska je vaše bezdětnost jejich výhra. Navíc máte víc času, můžete pomáhat. Pro vás to výhody má taky - sama jsi je pojmenovala - část volného času vám ale v budoucnu seberou rodiče a tchanové, a i ti synovci a sestřenice. Pokud jste si to tak sami vybrali, je to win-win situace pro všechny. :) Jinak obecně si myslím, že bezdětných páru se spíš předpokládá nemoc, neschopnost mít děti, neschopnost adoptovat apod., takže mám za to, že je nikdo nekritizuje, možná spíš je lituje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
23.2.20 18:37

Tak já jsem bezdětná a nemůžu říct, že by na mě ty mamky pohlížely stejně. Naopak na mě koukají jako na něco co je proti přírodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5891
23.2.20 18:39

Dítě není povinnost, naštěstí. Kdo chce, ať ho má, kdo nechce, ať ho nemá. Je to rozhodnutí páru, ne rodiny.

Mně je to úplně jedno :nevim:. Chápu dětné i bezdětné páry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.2.20 18:40

Díky za názory. Zatím to mám takto nastavené, samozřejmě že kamarádům, či příbuzným rádi pohlídáme, ale to je pár hodin. :pankac:
Jen mi vadí, že tak nějak máme v rodině méně témat. Příklad, přijedeme za někým a jediné co se probírá jsou děti (i když tam zrovna nejsou). Akceptuji to, ale připadám si tak divně, když zazní věta “prosim tě, počkej, až budeš mít dítě, na mateřské to je hrozně náročné”, nebo “to nemůžeš soudit, když nemáš dítě”. Nepotřebuji být nutně středem pozornosti, ale někdy si připadám brána trochu méněcenně. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
2151
23.2.20 18:40
@Anonymní píše:
Ahoj,
jsme s mužem bez dětí, já tedy děti ani nijak neplánuji, chci si vybudovat kariéru, vydělávat dost peněz, abychom mohli koupit barák a pronajímat náš byt, cestovat po světě a žít si po svém. Jenže. Vidím v očích rodiny ty nepochopené výrazy, hlavně z manželovo strany, švagři čekají druhé dítě a je krásně vidět, že k nim díky tomu tíhnou víc. K nám jen, když něco potřebují, brácha manžela totiž nikdy “nemá čas”. To ale odbočuji. Spíš by mě zajímalo, jak společnost mimo mou sociální bublinu přátel a rodiny nahlíží na bezdětné páry.

a přemyšlela jsi pro koho ten barák a byt vlastně buduješ do budoucna? taky i u nás to bylo 50 na 50, že dítě nebude. kdyby nebylo, jakože nakonec je, tak bych do stavění baráku nešla. Nám by stačil byt, v kterém momentálně ještě chvíli budeme. A aby po nás dědily neteře, proč? měli jsme s mužem jasno, že když kluk nebude, tak budeme radši jezdit po dovolených. Tím samozřejmě bezdětné neodsuzují. Hlavně taky člověk, když je nezná, tak ten pravý důvod nezná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.2.20 18:41
@Lisianne píše:
@jkra

přesně tak, na co vše budovat a honit se - to jako kvůli sama sobě? Až zakladatelce bude 50-60 tak třeba spláče nad výdělkem. Cestovat lze dnes i s dětmi a je to hezčí. Sama mám děti až po třicítce a jsem ráda, že je mám.

Příspěvek upraven 23.02.20 v 18:37

Ano stavěla bych barák pro sebe. Každý má ty priority posazené jinde. Nota bene - děti stejně barák zboří, nebo zrekonstruují - trendy se mění.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.2.20 18:43

Ahoj, beru to tak, že je to každého věc, ale znám ve svém okolí jednu manžerku, co měla s přítelem stejný názor, že děti mít nebudou, ale když dosáhla svých cílů a vybudovala si karieru, postavili dům, procestovali si svět, začalo jí něco chybět a těsně před čtyřicítkou začala toužit po dítěti. A myslím, že jí nikdo neodsuzoval ani za rozhodnutí děti nemít, ani za to, že se pak rozhodla jinak.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama