Mít další dítě? Pohled na věc ze třetího úhlu.

5848
12.7.15 18:54

Mít další dítě? Pohled na věc ze třetího úhlu.

Poslední dobou často přemýšlím nad pořízením si dalšího potomka. Jedno dítě máme. Další bych si moc přála, neboť děti miluji a mateřství mě naplňuje.
Váhám nad tím, ne proto, že bych si nebyla jistá zda dítě vůbec chci, nebo kvůli kariéře - jako některé uživatelky emimina.

Ale tento fakt mě donutil k zamyšlení:
Světová populace v roce 5000 před naším letopočtem čítala 5 milionů lidí. Na počátku druhého tisíciletí už nás bylo 400 milionů, v roce 1999 pak 6 miliard a v současnosti přes 7
miliard. Současným tempem nárůstu populace bude za 300 let na světě 134 miliard lidí, což mimochodem znamená naprostou a totální destrukci naší planety.

Když k tomu přičtu i situaci s imigranty a rozesetými muslimy, kteří jsou připraveni kdykoliv udeřit, tak si myslím, že je na místě se nad tím zamyslet.

Pokud bych měla na svět přivést další dítě, tak mám pocit, že by to bylo ode mě vůči nim sobecké. Ano, když se nad tím zamyslím, je to sobectví.
Za padesát let tu už nejspíše my nebudeme, ale naše děti ano, jaký budou mít život? Snad v rámci možností ještě dobrý, ale co za sto let?

Planeta bude přelidněná, nebudou potraviny, započne i kanibalismus. Do toho světa mám chtít přivést další dítě?
Přece si nemůžu říct, „však oni si nějak poradí“ nebo „já už tady nebudu, mě je to jedno“.
Právě z lásky si myslím, že by nebylo dobré vůbec dalšího potomka plánovat. Z lásky k němu.

Co bude za tři sta let?
Myslíte, že třeba Amerika hodí bombu na Evropu aby vyhladila evropany a za pár desítek let měla k dispozici zemi pro své občany? Nebo naopak třeba Rusko?

Co si o tom myslíte? Co bude s našimi dětmi a potomky? :think:
Vy nemáte obavy o budoucnost vašich dětí? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4657
12.7.15 18:58

@zvědavá borůvka Za války se děti taky rodili a nikdo nad tím tak neuvažoval. Nebo možná uvažoval, ale co když se ty děti nakonec mohou mít lépe jak my dnes. Ona třeba věda a technika jde zase dopředu, takže co já vím-třeba společně odletí osídlit MARS :mrgreen: :mrgreen: Takhle nad tím fakt nepřemýšlím, jelikož kdyby tak přemýšleli všichni, tak to lidtsvo vymře :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9161
12.7.15 18:58

Tak pokud uvažuješ takhle, tak nechápu, že máš vůbec nějaké dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
12.7.15 19:00

To je stejná blbost, jako dneska se pověsit, protože co když zítra bude válka.

A s dětma to beru tak, že já děti rodím a vychovávám proto, aby případnou krizi měl kdo řešit. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
12.7.15 19:02
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
511
12.7.15 19:03

Můj bezdětný kamarád vždycky říká: „Do tohoto světa? Přivést děti? Ses zbláznila, ne?“
Ale já to neřeším a ani nad tím moc nepřemýšlím…Děti se rodily v horších dobách s mnohem horšími vyhlídkami…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
12.7.15 19:04

@zvědavá borůvka tak si říkej, že takový některý homo erectus třeba také takhle uvažoval, že když se rozmnoží, tak co jeho děti, svět přece nebude stejný, jeho potomci se nebudou mít stejně jako on, budou mít život úplně jiný, než on považuje za dobrý… Život jde prostě dál a ty nemůžeš vědět, v čem se tví potomci (nebo vůbec kdokoli jiný) bude cítit dobře a v čem ne.

• Citovat
  • Upravit
11689
12.7.15 19:06

@zvědavá borůvka
Nezlob se za můj názor, ale jestli skutečně uvažuješ o tomhle a naprosto vážně, tak ta touha mít další dítě asi není až taková…
Koukni na to z druhé stránky, nikdy nebylo úplně bezpečno a dnes si jistě ráda, že tvoje maminka do toho rizika šla. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28762
12.7.15 19:07

Možná už za 2-4 roky nebude Evropa. Tohle je fakt, s kterým já čím dál tím víc žiju. A to mám 3 děti a brzo přibude vnouče.
Nejen děti, ale i my by jsme měli přemýšlet, co s námi bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13534
12.7.15 19:09

Když už máš tak černé myšlenky, tak tomu svému jednomu chudáčkovi udělej sourozence, ať, až tu nebudeš ty a bude tu kanibalismus, se o sebe mohou navzájem opřít. Nebo navzájem sníst. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5027
12.7.15 19:10
@zvědavá borůvka píše:
Poslední dobou často přemýšlím nad pořízením si dalšího potomka. Jedno dítě máme. Další bych si moc přála, neboť děti miluji a mateřství mě naplňuje.
Váhám nad tím, ne proto, že bych si nebyla jistá zda dítě vůbec chci, nebo kvůli kariéře - jako některé uživatelky emimina.

Ale tento fakt mě donutil k zamyšlení:
Světová populace v roce 5000 před naším letopočtem čítala 5 milionů lidí. Na počátku druhého tisíciletí už nás bylo 400 milionů, v roce 1999 pak 6 miliard a v současnosti přes 7
miliard. Současným tempem nárůstu populace bude za 300 let na světě 134 miliard lidí, což mimochodem znamená naprostou a totální destrukci naší planety.

Když k tomu přičtu i situaci s imigranty a rozesetými muslimy, kteří jsou připraveni kdykoliv udeřit, tak si myslím, že je na místě se nad tím zamyslet.

Pokud bych měla na svět přivést další dítě, tak mám pocit, že by to bylo ode mě vůči nim sobecké. Ano, když se nad tím zamyslím, je to sobectví.
Za padesát let tu už nejspíše my nebudeme, ale naše děti ano, jaký budou mít život? Snad v rámci možností ještě dobrý, ale co za sto let?

Planeta bude přelidněná, nebudou potraviny, započne i kanibalismus. Do toho světa mám chtít přivést další dítě?
Přece si nemůžu říct, „však oni si nějak poradí“ nebo „já už tady nebudu, mě je to jedno“.
Právě z lásky si myslím, že by nebylo dobré vůbec dalšího potomka plánovat. Z lásky k němu.

Co bude za tři sta let?
Myslíte, že třeba Amerika hodí bombu na Evropu aby vyhladila evropany a za pár desítek let měla k dispozici zemi pro své občany? Nebo naopak třeba Rusko?

Co si o tom myslíte? Co bude s našimi dětmi a potomky? :think:
Vy nemáte obavy o budoucnost vašich dětí? :nevim:

PRÁVĚ PROTO bys ty děti mít měla. Pokud ovšem nechceš, abychom místo hradu měli mešitu. Naopak si myslím, že v současné situaci je sobecké ty děti nemít. Co naši předci, kteří nám to tady vybudovali, uchránili před nájezdníky atd., ti si zaslouží už z úcty k ním, aby to tady někdo táhl dál. Představa černé Evropy mě teda děsí. Zatímco oni takto neuvažují, neboť nejspíš ani nemají čím, tak my podobnými myšlenkami nejspíš brzy opravdu vyhyneme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
12.7.15 19:11

A navíc, v rámci zachování bílé rasy, bychom měli plodit o sto šest!!! :pankac: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3700
12.7.15 19:12

Tak nad tím by měli přemýšlet ti, co to způsobují…afrika a spol.,tam není nízká porodnost, jako v evropě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jela
12.7.15 19:16

@zvědavá borůvka kdyz chces byt matka a soucasne zachranovat svet, adoptuj si nekolik opustenych deti a mas to.

• Citovat
  • Upravit
69307
12.7.15 19:25

Nesmysl navíc komplet světová populace se ustaluje, ten tebou enormní nárůst nenastane, ustaluje se komplet nárůst populace všude, krom Afriky, tam to přijde taky, v současné chvíli je zachraňujeme od epidemií, které tamní populaci držely na uzdě, takže časem dojede k ustálení toho jejich množení se jako králíci také.
Migranti, ano, vyvolávají depresivní myšlenky, celá politická situace je vyvolává, nicméně i zaválky a vyvražďování se rodily děti, máme mír, krásnou zem, krásný čas nicotné problémy, jednou to třeba bude obráceně a ty naše děti a vnoučata se budou mít lépe, než se máme my v té naší krásné době. A pokud jednou dojde k nějakému rozkolu, možná budou sourozenci rádi, že se mají a nejsou na ten zlý svět sami, ale mají nejbližší rodinu, která se může semknout a pomoct si, vždycky je lepší být na zlo ve více lidech, než sám opuštěný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama