Mít dítě, když nevím, jestli je ten pravý a navíc už jsem starší?

Anonymní
17.11.20 19:16

Mít dítě, když nevím, jestli je ten pravý a navíc už jsem starší?

Mám cca 2 roky přítele, moc by si přál dítě, ale já nevím. Nejsem už nejmladší (brzy 40), mám téměř dospělou dceru a ačkoliv je přítel úžasný muž a mám ho moc ráda, nejsem vyloženě zamilovaná. Denně tedy zvažuji - na jednu stranu vím, že je to moje poslední šance mít dítě (a chtěla bych víc než jedináčka), navíc jsem o jedno dítě v šestém měsíci kdysi přišla a úplně jsem se s tím nevyrovnala, tak pořád tak nějak cítím, že jsem ještě to jedno měla mít. Na druhou stranu jsem už starší, nemám moc energie a nevím, jestli bych dítě ještě zvládla. Teď ano, ale nedovedu si to představit třeba za 10 let, že s ním v padesáti budu ještě děla úkoly atd. Chtěla bych se asi soustředit už víc na sebe a mít klid. Navíc si právě nejsem stoprocentně jistá tím, že partner je ten pravý, s kým bych chtěla mít dítě. On by byl skvělý a spolehlivý táta, opečovával by nás včechny atd. (takového jsem s dcerou neměla, byla jsem vždy na vše sama), ale prostě není tam ten pocit, že zrovna s ním to cítím tak, že to dítě určitě chci. Nevím, nechci někdy litovat, že jsem do toho nešla, ale ještě horší mi přijde litovat toho, že mám dítě a že jsem ho už mít neměla…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6146
17.11.20 19:19

Osobně bych do toho nešla. Prostě buď cítím, že s tímto otcem děti chci nebo ne. A teď vůbec nejde o věk. Musím si být partnerem absolutně jistá (a ani tak to nemusí vyjít, že…) ale rozhodnutí je na vás

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5477
17.11.20 19:23

Těžko radit, ale myslím že nikdo normální nelituje toho, že má dítě, když už to dítě je na světě a je zdravé.. Já jsem měla druhé dite v 38letech a je to nejlepší co mě mohlo potkat, v současné době mě 44,dceri 6, život bez ní by byl nuda.. Jediný rozdíl oproti tobě, že já jsem nepochybovala o partnerovi a dítě jsem moc chtěla. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14195
17.11.20 19:38

Ne, nešla bych do toho kdyz si nejsem ze s tim chlapem to dite chci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.20 19:51

Ne, když pominu věk a rizika, tak zaklad je super vztah a ten pocit, že on je ten pravý s kým chci navždy spojit svůj život. Mně je 33. Uz ted jsem podle mě na hraně a mám hranici 35let. Pak už bych to asi nezkoušela a to mám super manžela a peníze. Člověk musí myslet i na sebe. A jinak mi prijde divný být s někým, kdy to není úplně ono. Chapala bych to u mladý holky, ale u zkušený ženy trochu škoda mrhat drahocenným casem…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.20 20:03
@Anonymní píše:
Ne, když pominu věk a rizika, tak zaklad je super vztah a ten pocit, že on je ten pravý s kým chci navždy spojit svůj život. Mně je 33. Uz ted jsem podle mě na hraně a mám hranici 35let. Pak už bych to asi nezkoušela a to mám super manžela a peníze. Člověk musí myslet i na sebe. A jinak mi prijde divný být s někým, kdy to není úplně ono. Chapala bych to u mladý holky, ale u zkušený ženy trochu škoda mrhat drahocenným casem…

Pro mě naopak, nechápala bych to, kdybych byla mladá, ale když už jsem starší a mám dítě a spoustu toho prožito, tak už nehledám primárně obrovskou lásku, ale spíš ocením, někoho, kdo je čestný, spolehlivý, má nás rád a vážím si ho jako člověka…

• Citovat
  • Nahlásit
3439
17.11.20 20:07

Hm..
tak rozhodně na to máš poslední roček asi tak a riziko vývojovek obrovské, navíc mega nejistota!!
ty vůbec nevíš co chceš.. takže doporučuju si to nejdřív ujasnit sama v sobě
dost pomůže si napsat dva lístky (dítě ano x dítě ne) zamíchej je, dej je textem dolů a otoč jeden… jde o ten POCIT který pocítíš ve chvíli, kdy si to přečteš
je to Nadšení nebo Zklamání?
trochu to pomůže poznat to, co vnitru vlastně CHCEŠ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.20 20:10

@Lucy75 Je to prave presne napul - radost i zklamani nebo spis strach…

• Citovat
  • Nahlásit
3228
17.11.20 20:12

Ja bych do toho sla… stejne se s nim nejspis rozejdes ale dite už pak mit nebudes moci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7653
17.11.20 20:17
@Anonymní píše:
Pro mě naopak, nechápala bych to, kdybych byla mladá, ale když už jsem starší a mám dítě a spoustu toho prožito, tak už nehledám primárně obrovskou lásku, ale spíš ocením, někoho, kdo je čestný, spolehlivý, má nás rád a vážím si ho jako člověka…

Já bych do toho šla jen za určitých okolností. A to: 1. já sama jsem zdravá a mám dostatečné úspory pro případ, že se s ním budu chtít rozejít
2. ten muž je také zdravý a v rodině nejsou žádné závažné choroby včetně psychických
3. mám vlastní bydlení

To, že v 50 budu sedět nad úkoly bych příliš neřešila. Ale vše záleží na tvojí kondici jako takové i na tom, jak vypadáš. Jestli svižně spíš mladší nebo jako stárnoucí žena. U té 40 se hodně žen mění k horšímu a já třeba znám oba extrémy. Aby šlo odhadnout, jak vedle dítěte budeš vypadat, a jak vypadat na rodičáku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7653
17.11.20 20:21
@Anonymní píše:

Jestlipak i on chce dítě a jestli už nějaké má? Pokud on nemá a nebude ho s tebou mít, tak bych se mu divila, kdyby zůstal.
Není náhodou dítě podmínka vztahu z jeho strany?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.20 20:32

@LaPaloma On už dítě má, ale žije v zahraničí, tak se vídají minimálně. Podmínka pro vztah to určitě není.
Jinak k prvnímu dotazu - vypadám právě dobře, starám se o sebe, cvičím, jsem štíhlá, mám pevnou, vysportovanou postavu (o kterou také právě nechci přijít) a lidé mi hádají tak o deset let méně. Za sebe se ale cítím víc staře než mladě :)

• Citovat
  • Nahlásit
28303
17.11.20 20:34
@Anonymní píše:
Mám cca 2 roky přítele, moc by si přál dítě, ale já nevím. Nejsem už nejmladší (brzy 40), mám téměř dospělou dceru a ačkoliv je přítel úžasný muž a mám ho moc ráda, nejsem vyloženě zamilovaná. Denně tedy zvažuji - na jednu stranu vím, že je to moje poslední šance mít dítě (a chtěla bych víc než jedináčka), navíc jsem o jedno dítě v šestém měsíci kdysi přišla a úplně jsem se s tím nevyrovnala, tak pořád tak nějak cítím, že jsem ještě to jedno měla mít. Na druhou stranu jsem už starší, nemám moc energie a nevím, jestli bych dítě ještě zvládla. Teď ano, ale nedovedu si to představit třeba za 10 let, že s ním v padesáti budu ještě děla úkoly atd. Chtěla bych se asi soustředit už víc na sebe a mít klid. Navíc si právě nejsem stoprocentně jistá tím, že partner je ten pravý, s kým bych chtěla mít dítě. On by byl skvělý a spolehlivý táta, opečovával by nás včechny atd. (takového jsem s dcerou neměla, byla jsem vždy na vše sama), ale prostě není tam ten pocit, že zrovna s ním to cítím tak, že to dítě určitě chci. Nevím, nechci někdy litovat, že jsem do toho nešla, ale ještě horší mi přijde litovat toho, že mám dítě a že jsem ho už mít neměla…

Jestli si nejsi jistá, tak bych do toho nešla. Protože taky můžeš zůstat brzo sama. Hlavně že máš dítě. On dítě chce? Chce chodit v 50 na rodičovské schůzky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
17.11.20 20:35

Nejdriv si ujasni, jestli dite OPRAVDU chces. To mi z tveho prispevku neni uplne jasne. Ty duvody, proc nad tim premyslis. Pokud ano, predstav si v duchu situaci, ze s nim zustanes sama. Jak to zvladnes financne, casove atd. Pokud s tim budes v pohode, pak bych do toho sla. Treba to vyjde a budes mit novou krasnou spokojenou rodinu, ale mela bys byt pripravena na situaci, ze to nedopadne podle planu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28303
17.11.20 20:37
@Anonymní píše:
@LaPaloma On už dítě má, ale žije v zahraničí, tak se vídají minimálně. Podmínka pro vztah to určitě není.
Jinak k prvnímu dotazu - vypadám právě dobře, starám se o sebe, cvičím, jsem štíhlá, mám pevnou, vysportovanou postavu (o kterou také právě nechci přijít) a lidé mi hádají tak o deset let méně. Za sebe se ale cítím víc staře než mladě :)

Nejde o to, kolik ti hádají. Ty budeš po nocích vstávat k dítěti. Starat se o něj, nejspíš budeš i na rodičáku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama