Reklama

Mít třetí dítě v malém věkovém rozdílu od sourozenců?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Popelka12
Kecalka 465 příspěvků 19.04.18 08:57
Mít třetí dítě v malém věkovém rozdílu od sourozenců?

Holky,
chtěla bych slyšet Váš názor. Jsem mladá maminka dvou dětí.
Mám hyperaktivní dceru (něco přes 2,5 roku) - od září jde do školky. Je opravdu živá, neposedí ani u jídla, je tvrdohlavá, často mě neposlechne. V noci trpí na noční děsy, takže se budí cca 2×.
Druhé dítko - syn 11 měsíců - zatím kliďas, ale bystrý a zvídavý. V noci se na kojení budí cca 5×. S dcerou si vyhrajou.
Máme baráček se zahradou, kterou doděláváme. Pokoj zařízený pro 2 děti, koupené 2 stejné skříně, dva stoly, dvě postele… Finančně jsme na tom nebyli nejlíp (při splácení hypotéky, ale teď máme krásnou finanční příležitost, tak se blýská na lepší časy), vždy jsme ale vyšli. Látkuju, kojím, vařím doma, oblečení mám pro děti od známých až do 6 let.

Po druhém porodu jsem říkala, že dvě děti stačí, už jsem rozprodala věci ke kojení, k porodu atd., ale nedávno se neteři narodilo mimčo a mě to nějak chytlo znovu. Myslela jsem, že to přejde, ale opak je pravdou.
Nejen představa třetího těhu, ale i to, jak si děti později budou spolu hrát a bude nám veseleji… Sama jsem ze tří dětí, ale sourozenci jsou o 3-4 roky mladší, takže tam už jsem trochu pocítila věkový rozdíl.
Mám obavy, jestli to s hyperaktivní tvrdohlavou dcerou zvládnu. Jak vyřeším praktické věci - 3 autosedačky do auta, jak s nimi budu chodit k lékaři, na procházky - dcera v kočárku (když jdeme pěšky, vběhne do cesty a je jí to jedno), syn v nosítku a třetí?? Místo v domě se už najde (máme neobsazené 1. patro), stoly a skříně se dokoupí… Ale třeba uspávání dětí, vstávání k nim přes noc, kojení… Manžel se vrací z práce ve 4, pak jde na zahradu (práce je na ní ještě dost). Každou druhou středu, sobotu a neděli přijde domů kolem 7. On by do třetího dítka klidně šel. Hlídání máme občas (1× za 6 týdnů).
Vaše názory, prosím?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

lentilka248
Kelišová 6422 příspěvků 19.04.18 09:07

@Popelka12 mám 3 během 4 let, nejmladsi má zatím 7 týdnu.. Všichni potravinovi alergici, nejstarší ADHD, hlídání vesměs nemáme, pracuju z domova. A jde to, nejnáročnější to bylo chvilku po porodu, kdy jsem sama nezvladala chodit ven se všemi.. Jsem ráda, že je mám, neměnila bych..

Tichošlápek
Echt Kelišová 9641 příspěvků 19.04.18 09:11

Šla bych do toho s klidem, děti ještě vyrostou než vůbec otehotnis a porodíš. To ut bude starší minimálně 3,5 a v kočárku ji stejne vozit nebudeš. Manžel ti chodí domu brzy. Jediné, co mi na tom trochu nesedí jsou finance - pocitej, ze budeš nejspíše muset koupit větší auto a to v dobrém stavu, aby nebylo nebezpečné, dům žere průběžně spoustu peněz, náklady na děti taky hodně rostou s věkem. Ale to musíte vědět vy s manželem, jak je to s vámi finančně

klariiss
Ukecaná baba ;) 1656 příspěvků 19.04.18 09:12

Já mám zatím jen ročního syna a teď se snažíme o druhé, a chtěli bysme celkem také tři děti. Chlap tedy klidně i víc :lol:. Pokud to tak cítíte oba, že ještě jedno dítě zvládnete a chcete ho tak já bych do toho šla. Věci na třetí máš, dcera už až by bylo třetí bude ve školce a už určitě odbourate i kočárek pro ní, takže pak sourozenecky kočár nebo opět nosítko a kočárek a syn už bude také pěkně chodit až by se narodilo. Pokud budete mít děti takhle brzy za sebou tak budou aspoň parťáci a až povyrostou tak se spolu zabaví a vyhrají si. Podle mě hurá do toho :)

Popelka12
Kecalka 465 příspěvků 19.04.18 09:18

@lentilka248 Děkuji za příspěvek. :) Je povzbuzující.
@Tichošlápek Jak říkám, bylo to náročné, ale už je líp. Také jsem si našla práci z domova, pomalu se rozjíždí. Jen si nedovedu představit, o kolik mohou výdaje narůst… A zda je lepší vychovat 2 děti a dopřát jim téměř vše, rozvíjet je a věnovat se jim na maximum nebo mít tři děti takhle blízko - jestli si i tak spolu vyhrajou (nejstarší s nejmladším…) nebo se bude nejstarší cítit odstrčená… Auto máme rok staré, Dacia Logan MCV - kufr je obrovský - nacpu tam dva kočárky. Zadní sedadla mají něco kolem 130 cm (nevím, jestli to bude na autosedačky stačit). S manželem nevím - sice chodí brzy, ale pak jde pracovat ven. Nebo si sedne k TV. :mrgreen: Studuje dálkově VŠ, zrovna bude mít státnice na BC. Pak musí pokračovat na Mgr., takže to tímhle nekončí. Ale samozřejmě, že i pomáhá - třeba uvaří nebo i přebalí děti (sice s řečmi, ale udělá to). :-) Jen mu táhne na 40, takže mi připadá, že už té energie nemá tolik.

Popelka12
Kecalka 465 příspěvků 19.04.18 09:20

@klariiss Děkuji. :) Chci se jen vyjádřit k tomu kočárku - dcera by i teď šla klidně pěšky, jen mám strach s ní takhle chodit - za ruku jít nechce a je to sekunda, kdy vejde do cesty…

Havran007
Ukecaná baba ;) 1870 příspěvků 19.04.18 09:41

To máš podobné jako já. Máme starší dům s velkou zahradou, takže práce jak na kostele. Máme 3 děti, všechny na plínkách. Jedno má autismus, ADHD a retardaci. Hlídání prakticky nemáme žádné. Ale nestěžuji si, časem možná popřemýšlím ještě nad 4. dítětem. Jinak kvůli 3 sedačkám jsme museli koupit nové auto.

Popelka12
Kecalka 465 příspěvků 19.04.18 09:44

@Havran007 Děkuji. :) A dokazala bys mi rict, o kolik vam se tretim stouply vydaje? Jake auto jste kupovali, prosim?

Lemonkas
Závislačka 4155 příspěvků 19.04.18 09:44

Ja osobne bych do tretiho takle za sebou nesla…kluky mam 20mesicu od sebe, starsimu je ted uz 6let, mladsimu bude 5let a rikam si ze bych ted klidne mimco brala…z doby po narozeni mladsiho si moc nepamatuju, byla to silena honicka, kluci vyrostli ani nevim jak a kdybych mimco jo chtela, tak bych si ho chtela uzit, ted by se i kluci mohli trosku zapojit…ale u nas treti ne-e

Popelka12
Kecalka 465 příspěvků 19.04.18 09:54

@Lemonkas My jsme si taky říkali, že třetí za 5-8 let, ale přehodnotili jsme to.

1. manžel už bude starší
  2. nebude se mi chtít vracet k plínám
  3. ze svého okolí mi maminky říkají, že jestli takový rozestup mezi dětmi, tak pak rovnou pořídit i čtvrté, aby to třetí nebylo samo. Že bylo pak smutné vidět to třetí dítko, jak je odloučené a jak je samo.

Elenloth
Závislačka 3795 příspěvků 19.04.18 09:56

@Popelka12 Možná to nebudeš chtít slyšet a moc se to tu nenosí, ale spočítej si to dobře finančně. Finanční nároky na děti začnou naskakovat se školkou, pokud se budou chtít účastnit školkových akcí a se školou to poroste ještě víc. Budete na to mít pro všechny děti najednou? Mám starší kluky od sebe o 14m a teď jsou skoro jako dvojčata. To znamená, že většinu vybavení kupuju dvakrát, už po sobě moc nedědí. Třeba kola bazarové 6000 Kč, teď oba jedou na školku v přírodě - 6500 Kč, boty - 3500 Kč.
Tři sedačky do auta jsou průšvih - vejdou se vám?
Já mám teda třetí dítě s větším rozestupem, ale i tak, bez velkého zapojení manžela a toho, že jsou starší už ve školce, bych do toho nešla. člověk nikdy neví, jaké to mimino bude, tak aby sis na sebe neupletla bič.

Elfryt
Stálice 95 příspěvků 19.04.18 09:56

No řeknu to tak mám 3 mladší sourozence, doma máme zatím 4.měsíční mimčo. Druhé miminko bych určitě chtěla, ale zatím tomu všemu nechávám volný průběh. Chlap mi řekl, že druhé zatím nechce. Už u malýho byl ze začátku problém. A jako musím říct, že jsem ráda, že mám ještě pořád trošku času na sebe a třeba na čtení. Taky máme pejska, takže je pravdou, že nevím jak bych to třeba dělala, ale vždy to nějak jde. Jen u mě jsou dny kdy si říkám, že kdyby bylo druhé tak by mě švihlo a dny kdy bych do toho klidně šla. Pravda, že hlídání bych měla. Prababička s náma stejně chodí k doktorovi, takže obstarat třeba dvě děti u doktora by problém nebyl. Finance taky ne, nestřádáme, máme se skvěle a ještě jsou peníze navíc. Bydlíme v bytě, ale v baráku a máme zahradu jen chlap se k tomu jaksi nemá no. A nutit ho nemůžu. No a moje matka čeká páté a zvládá to.

KKatka23
Echt Kelišová 7979 příspěvků 19.04.18 09:59

Já mám plánovaně holčičku teď v květnu jí budou tři, další holčičce je rok a sedm měsíců a termín porodu mám v červenci. Nad těmi věcmi, co jste psala jako vůbec nepřemýšlím ani jsem je nikdy neřešila - stejně si to člověk všechno plánuje a ve finále je to jinak. Věděli jsme s manželem, že chceme alespoň 3 děti, naše finanční situace je slušná a stabilní a dovoluje nám tři závazky, opravujem starší domek, místo máme. Jediné, co jsme zatím řešili, je auto - je fakt, že do našeho volva se nevešly tři sedačky 9-18kg vedle sebe, takže jsme pořídili teď auto, které má vzadu plnohodnotné tři sedačky, aby se nám tam špunti vešli. Všechno mám jinak po holkách - oblečení, boty, kočárky, tak nic moc nekupuju - akorát nemám šátek a nosítko, tak pokud mimčo nebude kočárkové a spinkací, tak počítám, že pořídím za pochodu. Kdybych měla přemýšlet co bude a jak to bude, tak žádný děti nemám. Jasně, že doufám, že mimčo bude spací a hodné, ale když nebude, tak co - stejně se to musí zvládnout, tak k čemu se nervovat dopředu. Mám prostě představu do budoucna třech krásných tmavovlasých holčiček, jak si spolu hrají - za to, aby se to stalo realitou mi těch pár náročnějších let ze začátku prostě stojí. A narovinu - holky jsou 16 měsíců od sebe skutečně za velmi náročné považuju pouze prnví dva měsíce, pak jsem nabrala opět síly a už to šlo - neříkám, že jsem nikdy se nezavřela na záchodě a nebrečela, protože už jsem nemohla, ale nebylo to často :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Agrion
Závislačka 2763 příspěvků 19.04.18 10:00

@Popelka12 Do Dacie Logan se myslim 3 sedacky vejdou… ta ma vzadu 3 samostatna sedadla s isofixy ne? Se treti miminem ti vydaje o moc neposkoci… musis ale popremyslet nad logistikou… dokud jsou deti male, je to sice narocne ale organizacne snadne. Cim jsou starsi, tim je to casove horsi to skloubit, zvlaste pokud jim chces doprat i nejake konicky… Ja mam skorodvojcata a pak tretatko s odstupem ( deti 7 let, 6 let a 1 rok) a nemuzu si to vynachvalit. Starsi maji s mimousem nadherny vztah a zase je to obohatilo jinak - uci je to zodpovednosti a ohledum, nadherne a laskyplne se o nej staraji… pro nas je to tak optimalni. Manzel by nejradsi jeste ctvrte dite - jako kumpana pro benjamina… ale aktualne to nejde. Pokud se nam dobre rozjede podnikani, tak ho snad stihneme jeste do tri let… aby mel i nejmladsi „kamose“. Pro kazdoz rodinu je optimalni jine reseni…ja bych tri po sobe nedala, byla sem i ze dvou na chocholouska… ale ja na ne byla hodne sama, protoze muj chlap si o pracovni dobe tveho manzela muze nechat jen zdat ( pracuje casto i vikendy).

Havran007
Ukecaná baba ;) 1870 příspěvků 19.04.18 10:00
@Popelka12 píše:
@Havran007 Děkuji. :) A dokazala bys mi rict, o kolik vam se tretim stouply vydaje? Jake auto jste kupovali, prosim?

Výdaje asi moc nestouply. Navíc se mi zvedly měsíční daňové úlevy ve mzdě.. No kupovali jsme Ford Smax.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama