Mízní uzlina na krku u miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Klarcaa
Stálice 52 příspěvků 21.12.18 11:15
mízní uzlina na krku u miminka

Ahoj holky, mám 3,5 měsíce holčičku a včera jsem jí našla pod krkem bouli docela velkou tak 1cm. Hned dnes jsem šla k dr. řekla že je to mízní uzlina, dělali jí CRP a výtěr z krku na streptokovi a vše v pořádku. Když to nezmizí do silvestra tak jí budou dělat odběry z krve ale říkala, že se tím nemusí poznat co to je. Ultrazvuk a v nejhorším případě pod narkozu a vyříznou a na histologii. Jsem z toho uplně hotová, je tak maličká a už tohle se jí děje. Před 3ma dni jsme byly na očkování Prevenar 13, žádné teploty nic neměla. Nemohlo by to být z toho? nemáte s tím někdo zkušenost? doktorka říkala že spíš boulička by se jí udělala v místě očkování a to bylo na nožičce.

Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Twixinka
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 7 inzerátů 21.12.18 11:34

Dcerka mela nedavno po horeckach taky bouli na krku a dneska uz ji nema ;) tipla bych to jako reakci na to ockovani :kytka:

marie1954
Kecalka 109 příspěvků 21.12.18 11:38

Můj syn to měl celé dětství, z čeho to bylo nevím, nikdy mu žádné vyšetření nedělali, zmizelo to asi v pubertě. Letos mu bylo 40 a je zdráv :)

Klarcaa
Stálice 52 příspěvků 21.12.18 11:51

Četla jsem, že to může být po horečkách atd. ale dcera žádné horečky ani rýmu kašel nic neměla :( doktorka mě vystrašila, že ani po odběrech se to nemusí zjistit a pak by se to operovalo.

smurfka
Vesmírná mluvilka 30153 příspěvků 21.12.18 12:03

Synovi se zvětšili uzliny po očkování ( u nás to bylo tbc - sám Petráš přiznal že to asi způsobilo očkování, že se to děje )…má je už šest let..nic bych neřezala..Prostě je tam má tak co..neumře na to..když má teplotu tak se zvětší, když je zdráv jsou menší, ale viditelné i tak..

Klarcaa
Stálice 52 příspěvků 21.12.18 12:09

@smurfka - a vyšetření z krve Vám dělali? nebo to dali za příčinu tomu očkování a víc to neřešili? v kolika měsících se vám ty uzliny udělaly? ona má jenom jednu ale za to velkou

Hadumi
Extra třída :D 13673 příspěvků 21.12.18 12:10

Kdybys nepsala, že byla na očku, tak se tě zeptám. Dcera měla tohle po očku a to několik měsíců.

smurfka
Vesmírná mluvilka 30153 příspěvků 21.12.18 12:11
@Klarcaa píše:
@smurfka - a vyšetření z krve Vám dělali? nebo to dali za příčinu tomu očkování a víc to neřešili? v kolika měsících se vám ty uzliny udělaly? ona má jenom jednu ale za to velkou

ano brala krev aby se vyloučil Rak, pak nás poslala ještě na sono../ tak teda od té doby chodím cca jednou za rok, na kontroly - radši )
Jinak tbc nevím kdy se očkuje ale také myslím strašně brzo..mladší už to neměla povinné tak ted nevím..
sny jich má po krku více, ale jedna když se zvětší vypadá jak golfový míček pod kůži :-(
Jinak synovi je 6 let..má je pořád..říkala že bud se vstřebají, nebo tam prostě budou celý život.

Příspěvek upraven 21.12.18 v 12:16

Hadumi
Extra třída :D 13673 příspěvků 21.12.18 12:13

@Klarcaa jinak já mám takovouhle bouli u oka, vždy při oslabení se zvětší (všimne si toho i okolí), krev ok, sono ok, dr. mi nabízel vyříznutí, ale to jsem odmítla.

marie1954
Kecalka 109 příspěvků 21.12.18 12:15

Nenechala bych operovat. Ty uzliny tam z nějakého důvodu jsou, příroda to tak zařídila. Jak už jsem psala, syn je měl celé dětství, měl jich na krku víc. Zvětšily se mu i v době, kdy mu rostly zuby /měl k tomu vždy horečky/.
Dříve se ale všechno tak neřešilo jako teď, vidím to ve svém okolí, děti chodí pořád na nějaká vyšetření, děti musí od malička na odběry krve a maminky jsou vystresované.
Buď v klidu, nic to není, užívej si miminka.

Klarcaa
Stálice 52 příspěvků 21.12.18 12:35

@smurfka - takže nás ještě určitě budou čekat odběry sono, aby se ta rak. vyloučila. Ani na to nechci pomýšlet!

@marie1954 - když mi dr, řekne že je to tam z nějakého duvodu je mi to uplně jedno hlavně aby to nedej bože nebylo zhoubné!!!

smurfka
Vesmírná mluvilka 30153 příspěvků 21.12.18 12:42

@Klarcaa tak ono se to pozná už z krve..když má člověk raka, tak má jinou krev než zdravý člověk..takže když ti vyjde dobře krev, už na sono nemusíš..ale tak pro klid jsem šla, oni zjistili že jich tam má více, než jen ty které jdou okem vidět, a tak..ale v podstatě stačí i ta krev jenom

Tejule
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 21.12.18 13:36

Ahoj, to bude uzlina poockovani, nic strašného, docela se to u dětí vidí, Teda spíš po Hexe, ale jo může to udělat jakékoli očko, takže zachovej klídek a počkejte 14 dnů, zmizí to zas samo :-):v:️

Klarcaa
Stálice 52 příspěvků 21.12.18 14:18

@Tejule: kéž by si měla pravdu :)

Tejule
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 21.12.18 19:32
@Klarcaa píše:
@Tejule: kéž by si měla pravdu :)

Bude to tak!!!! Věř tomu a neprivolavat katastrofické scénáře! Určitě to je po očku a zmizí to!!! Užijte si Vánoce, nestresuj se! Opravdu bude vše dobrý, vše ostatní je strašně vzácné a to vás nepotká! :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Šílenec Hrdlička! Sporťák řádil po obratu Plíškové, jeho oslava baví internet

Malý zázrak se povedl jedné z nejlepších českých tenistek Karolíně Plíškové.... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >