Mladá, ale vysoký tlak v těhotenství

Anonymní
26.6.21 12:32

Mladá, ale vysoký tlak v těhotenství

Ahoj, jsem 16tt a uz ted mam vysoky tlak, doktorka uz me desila s naslednou preklampsii.
Je mi 22 let, první tehotenstvi.
Mela to nektera podobne a na co se pripravit? Čemu se vyhnout?

Diky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
598
26.6.21 12:48

Ten tlak dělá placenta v koordinaci s plodem. Moc sama pro to neuděláte. Snad jen se vyhýbejte všemu, co způsobuje obecně vzrůst tlaku. Čili fyzická aktivita a stres. A merte si tlak i doma. Možná vám litá nahoru jen u doktora. Což je lepší verze než když i v klidu doma je vyšší. Tam to je náznak preeklampsie jak vyšitý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.6.21 13:07

Tak když máš vysoký tlak a doktorka tě straší že bys mohla mít preklampsii tak proč ti nepredepsala nějaké prášky. Jsem na tom stejně a proto mě předepsala radši anopyrin 1.5 tabletky každý večer až do 32tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2583
26.6.21 13:12

Pokud máš vysoký tlak měla ti dr. Napsat prášky… Pokud si vysoký tlak nelecis. No tak pak se něco může stát a bude pozdě. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.6.21 13:13

Vysoky tlak v tehotenstvi neni o veku. Mela ti taky doktorka, krome straseni, predepsat na ten tlak i nejaky leky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
361
26.6.21 13:14
@Ninibystrous píše:
Tak když máš vysoký tlak a doktorka tě straší že bys mohla mít preklampsii tak proč ti nepredepsala nějaké prášky. Jsem na tom stejně a proto mě předepsala radši anopyrin 1.5 tabletky každý večer až do 32tt.

Taky ho jím :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10888
26.6.21 13:31

Já měla vysoký tlak celé první těhotenství, musela jsem měřit 3× denně. Jak by druhá hodnota přesáhla 90,musela bych začít brát léky. Preeklampsií mě tedy doktor nestrašil, vysoký tlak může být i z jiných důvodů. Ale určitě bych koupila tlakoměr a měřila 3× denně a zapisovala. Fakt se může stát, že je vysoký jen u doktora, prostě z nervů :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20948
26.6.21 13:34

Jaký ten tlak máš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.6.21 13:42

Prasky mi predepsala, jen mi napadlo, zdali mohu neco udelat i sama.

• Citovat
  • Nahlásit
278
26.6.21 13:59

Vysoký tlak, kolik? Hraniční je 140/90. Ale já měla mnohem více (následná preeklamsie). Průběžně jsem měřila tlak doma a zapisovala (doma byl nižší než u Dr). Pak brala k dr a konzultovali jsme to. Brala jsem Dopegit. Pozor kdyby se objevili bolesti hlavy a otoky. Tak hned k doktorce. Držím palce :srdce: nemusí to hned znamenat nejhorší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1849
26.6.21 14:24

Já rodila ve 22, akutní císař kvůli preeklampsii s HELLP syndromem 35+5
Ale postupovalo to velice rychle.. dřív jsem problémy neměla.. spíš nízký tlak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
26.6.21 14:39

Muzes mit i „jen“ gestacni hypertenzi. Taky jsem mela, udělají to hormony.
Muzu ti akorat prepsat co mi rekla internistka: merit tlak trikrat denne, v klidu, v sede. Digitalem zmer jednou, počkej minutku a zmer znova. Pokud bude vysokej v obou hodnotach, uz nepremeruj vickrat, zapracuje stres a uz to pujde stejne jen nahoru. Pri hodnotach nad 150/90 bys mela kontaktovat lekare. A pokud beres na gestacni hypertenzi leky, hlavne je nevysazuj hned po porodu. On ten tlak po porodu klesne a u casti pripadu ma tendenci se nekolik dni po zase zvedat. Leky by se mely vysazovat postupně a ty by ses tedy sledovat mela i po porodu, protoze casti matek muze vysoky tlak zůstat i po porodu, tak aby se nezanedbal.
A jinak s timhle typem vysokeho tlaku sama neudelas vubec nic. Nepomuze nic omezovat ani menit stravu, zpusobuji jej placentarni a tehotenske hormony a jedina lecba je tedy porod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1006
26.6.21 16:00
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem 16tt a uz ted mam vysoky tlak, doktorka uz me desila s naslednou preklampsii.
Je mi 22 let, první tehotenstvi.
Mela to nektera podobne a na co se pripravit? Čemu se vyhnout?Diky

Ahoj. Já u prvního vysoký tlak měla. Poté preeklamsii. Nechci tě strašit, ale modlím se, abych to teď u druhého neměla. Už bych to zažít nechtěla. Neustálý strach, měření tlaku, brání prášků, syn byl díky tomu maličký, dříve narozený, já oteklá až běda. Bylo mi 26 let.
Prášky ti to můžou celé napravit…nemusí. Dostalo se to do fáze, kdy jsem měla tlak 170/100. Druhý den mi vyvolávali porod. Držím ti palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat