Mladá maminka, na jaké příspěvky mám nárok?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Silvie_jehlarova
Nováček 9 příspěvků 19.03.19 21:04
Mladá maminka, na jaké příspěvky mám nárok?

Ahojky…je mi 18 let pritel má 24 let, termín mám 11.8.2019 tudíž se mě netýká zvýšení RP… nemám odpracovane potřebný čas na mateřskou a budu pouze na RP, který není moc vysoký a proto bych se chtěla zeptat má někdo zkušenost, že pobíral pouze RP mám z toho strach docela…a také bych se chtěla zeptat jestli mám nárok i na nějáké jiné příspěvky či podporu? Děkuji moc ????

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Echt Kelišová 9553 příspěvků 19.03.19 21:07

Většina maminek pobírá jenom rodičák, i když máš nárok na mateřskou ta je cca půl roku a pak máme jenom ten rodičák. Jako není to žádná hitparáda, prostě se musí postarat partner (otec dítěte). Jine příspěvky pak zavysi na tom kolik vydělá partner, kde bydlíte atd

Gumidci
Závislačka 4387 příspěvků 19.03.19 21:08

Twl nemáš odpracováno,ale hlavně se ptáš po dávkách,takovým bych nedala ani rodičák!!! Jako 220 000 za to,že si zatím neodvedla nic je až až. Ať přítel maká a jestli Vám to i tak s rodicakem nebude stačit ať si najde druhou práci, nebo se s tebou může střídat a ty můžeš chodit při RP má brigádu.

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30365 příspěvků 19.03.19 21:09
@Gumidci píše:
Twl nemáš odpracováno,ale hlavně se ptáš po dávkách,takovým bych nedala ani rodičák!!! Jako 220 000 za to,že si zatím neodvedla nic je až až. Ať přítel maká a jestli Vám to i tak s rodicakem nebude stačit ať si najde druhou práci, nebo se s tebou může střídat a ty můžeš chodit při RP má brigádu.
:palec:
jege
Ukecaná baba ;) 2319 příspěvků 19.03.19 21:10

@Silvie_jehlarova Ano, máš právo na příspěvek od manžela/partnera v plné výši vašich potřeb s dítětem …

Jogrr
Závislačka 4747 příspěvků 19.03.19 21:11

@Silvie_jehlarova na to, ze nemas odpracovano a dostanes 220 tis rodicak jako napr. muj muz, jehoz prijmy byly za rok v radech milionu, jsi dost orazena s tvrzenim, ze to neni moc 8o

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30365 příspěvků 19.03.19 21:18
@Jogrr píše:
@Silvie_jehlarova na to, ze nemas odpracovano a dostanes 220 tis rodicak jako napr. muj muz, jehoz prijmy byly za rok v radech milionu, jsi dost orazena s tvrzenim, ze to neni moc 8o

až dotyčná pozná, co je to vydělat si vlastníma rukama nebo hlavou první peníze, pak teprve pozná, jaké je to vážit korunu.Zatím jsou to jen neskromné bláboly od nemakačenky, co si dosud nevydělala ani na slanou vodu.

lachtanice86
Echt Kelišová 7643 příspěvků 19.03.19 21:23

@Silvie_jehlarova máš nárok na rp a aby vás finančně podporoval přítel a otec dítěte.

Silvie_jehlarova
Nováček 9 příspěvků 19.03.19 21:29

@Burj Chalifa když nevíte nic o dané osobě neměli byste ji urážet, mamka se o mě nestarala po brigádách jsem chodila od první chvíle co jsem mohla tudíž mi bylo cca 15 let…mám spoustu praxe a spoustu kurzu odpracovano jsem měla více hodin než jsem měla ve smlouvě…a do toho jsem studovala…bydlela jsem sama a postavila jsem se na vlastní nohy hned co to šlo aniž bych od někoho jen tak dostala alespoň haléř…lékařka mi sdělila, že nebudu moct mít děti takže když se povedlo potrat nehrozil a těhotenství mám hodně rizikové, většinu času jsem v nemocnici než doma…tyto stránky mají sloužit k tomu aby si maminky radily a pomáhaly a ne aby je ještě někdo odsuzoval aniž by je znal a ani je mi 18, ale za sebou toho mám už dost a po tom co moje maminka se stala samoživitelkou se 3 dětmi a peníze od otce neviděla nikdy a žila s námi 10 let na ubytovně se proste obávám, nejsem typ maminky co musí mít vše nové a mít drahé oblečky apod. Vše jsem podědila po sestře a jsem vděčná i za to málo co dostanu, ale jsem prvorodička a nevím co mě ještě čeká tak prosím nechejte si své připomínky, které člověku nepomohou jen ho ještě shodí

Gumidci
Závislačka 4387 příspěvků 19.03.19 21:33

@Silvie_jehlarova tak dítě mám zcela jistě tatínka a když ty máš tak rizikové těhotenství,tak Vás prostě musí zabezpečit on!

mado
Kelišová 5002 příspěvků 19.03.19 21:34

To je ochraná klasika, každé druhé, co nemá podmínky pro dítě, řekla lékařka, že nebude moci mít dítě, to je snad epidemie.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19747 příspěvků 19.03.19 21:36
@mado píše:
To je ochraná klasika, každé druhé, co nemá podmínky pro dítě, řekla lékařka, že nebude moci mít dítě, to je snad epidemie.

Ona to bude spíš rodinná zátěž. Vzor, který se opakuje. Bohužel pro děti.

mado
Kelišová 5002 příspěvků 19.03.19 21:37

Nárok máš na to, aby jste se ty a partner, finančně i jinak postarali o své dítě.

cilly
Generální žvanilka 22134 příspěvků 19.03.19 21:38

@Silvie_jehlarova A otec dítěte nemá práci?

Silvie_jehlarova
Nováček 9 příspěvků 19.03.19 21:38

@mado nepotřebuji se něják hájit, :potlesk: další člověk, který nic neví a dokáže jen hnusne odsoudit…podmínky mám dobre, byt mám koupeny plné zařízený…nebudu se tu vymlouvat ze jsem měla 5% šanci na miminko…protože by to bylo jako mluvit do stěny

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama