Reklama

Mladá maminka těhotná ve zkušebce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terapeke
Nováček 5 příspěvků 07.03.18 20:38
Mladá maminka těhotná ve zkušebce

Dobrý večer,
Je mi 19, nastoupila jsem do nové práce, jsem tu něco málo přes měsíc a otěhotněla jsem. Je mi dost zle a v práci to moc nezvládám. Takže bych ráda nastoupila na neschopenku, ale nevím jak to je ve zkušební době? Můžu jít na neschopenku? Nemůžou mě vyhodit? Jelikož nemám odpracované na hpp ještě nic tak se mi vše bude počítat z tohoto zaměstnání. Předem děkuji za rady všem kdo mají zkušenosti!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lekninka91
Extra třída :D 10215 příspěvků 07.03.18 20:42

Na neschopenku jít můžeš, pracovní poměr s tebou ve zkušebce ukončit můžou

kacz
Kelišová 6038 příspěvků 07.03.18 20:45

@Terapeke tak velmi pravděpodobně tě vyhodí. To ve zkušebce můžou.

Boudová
Kelišová 6019 příspěvků 07.03.18 20:51

Stejně ale musíš mít rok odpracovano. Abys měla nárok na mateřskou. Byt tebou vydržím jestli to jde. Protože vyhodit tě můžou no a pravděpodobně to udělaj. To by byli sami proto sobě.

Laurie
Kecalka 374 příspěvků 07.03.18 20:55

@Boudová no ale když tam je měsíc, tak i kdyby vydržela do porodu, tak mateřskou stejně nedostane ne?

rozand
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 07.03.18 20:56

@Laurie Nebude no.

Boudová
Kelišová 6019 příspěvků 07.03.18 20:57

@Laurie ne. Ale aspoň do nástupu na mateřskou něco vydělá. Když půjde marodit a výhodi ji, tak bude bez peněz dokud nenastoupí na rodicak.

veria
Generální žvanilka 23236 příspěvků 1 inzerát 07.03.18 20:59

Stačí 270 dni nemocenského pojištění na mateřskou. Tak to asi stejne ale nevyjde.

Tableta
Závislačka 3965 příspěvků 07.03.18 21:02

@Boudová stačí 9 měsíců za poslední 2 roky

Boudová
Kelišová 6019 příspěvků 07.03.18 21:05

@Tableta jo jo. Ale tak stejně to bohužel asi nedává Ne?

Terapeke
Nováček 5 příspěvků 07.03.18 21:05

Děkuji všem za odpovědi, ale neptám se na mateřskou. To vím že na to nemám nárok. Jde mi o to jak to je v takovém případě s neschopenkou.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1874 příspěvků 07.03.18 21:08

@Terapeke Pokud odejdeš první měsíc na neschopenku, velmi pravděpodobně tě vyhodí. Pokud to nebude jeden-dva dny. Zaměstnavatel si může myslet cokoliv od toho, že chodíš po jiných pohovorech, až po teorii, že o práci vůbec nestojíš a stydíš se to říct. Ten měsíc je strašně malinko.

Boudová
Kelišová 6019 příspěvků 07.03.18 21:08

@Terapeke tak na tu můžeš nastoupit kdykoli. Jestli ti ji dr vystaví. Někdo s tím dost nadělá a někdo ji píše skoro všem. Tak uvidíš. Ty nevolnosti jsou peklo no.

Terapeke
Nováček 5 příspěvků 07.03.18 21:10

@Boudová děkuji za odpověď. A když na ni nastoupím a vyhodí mě tak se neschopenka ukončí nebo jak? Všude se píše něco jiného tak z toho nejsem vůbec chytrá :(

mehaaja
Kecalka 290 příspěvků 1 inzerát 07.03.18 21:10

Také jsem otěhotněla ve zkušebce, nic jsem jim neřekla i když mi bylo zle… jenže pak jsem v 8tt potratila a šla na marodku, z té jsem poslala poštou výpověď ještě v rámci zkušebky a po marodce šla do jiné práce. Takže normálně jdi, ale počítej, že tě asi vyhodí, když zjistí důvod.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama