Reklama

Mlada, nezajistena tehulka. Jak řešit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Petul9082
Povídálka 43 příspěvků 23.11.17 16:11
Mlada, nezajistena tehulka. Jak řešit?

Co teď? Jsem mladá(19let) studující holka. Mám 2 roky školy před sebou, přítele se kterým jsem 3 nádherné roky a asi miminko na cestě. S přítelem ale nemáme vlastní bydlení, bydlíme v podnájmu, žádné úspory a ke všemu má přítel (ne vlastní vinou) dluhy. Miluju děti nadevše a jsem zásadně proti potratům! Ale nebylo by sobecké dítko přivést do této situace? Měla jste to některá taky takto? Vůbec nevím, jak tuto situaci řešit nechci být sobec a porodit dítě do dluhů a najmu, ale potratu se bojim a když už se tak stalo tak bych se nerada prcka “zbavila”.. Jak řešit takovou situaci?
Nejsem nijak nezodpovedna, asi selhaly prasky a ditko bylo plánováno až za 3 roky, až bych byla po škole, rok odpracovano a něco nasetreno na hypo :,(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reklama

Reakce:
 
Hazentla
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 23.11.17 16:16

Těžko radit, zkušenost nemám, ale když je to takhle, co adopce? Je spousta lidí, co na miminko zoufale čekají a mělo by se u nich moc dobře. Vy byste neměli existenční potíže, oni by byli šťastní a Ty bys neměla černé svědomí, že jsi byla na potratu? Zkus zagooglit, je spousta organizací, které se tímto zabývají. Držím palce!

 
aiwwa
Neúnavná pisatelka 16589 příspěvků 23.11.17 16:17

Jak se dají udělat dluhy ne vlastní vinou?
a selhaly prášky? jako že i při správném užívání nefungovaly?

 
aiwwa
Neúnavná pisatelka 16589 příspěvků 23.11.17 16:19

A přítel na to má jaký názor? a pracuje?

 
Tichošlápek
Extra třída :D 10081 příspěvků 23.11.17 16:20

Uživí vás přítel? Je jedno jestli platíte hypotéku nebo nájem, miminu je buřt, kde stojí postylka. Dá se škola dodělat s individuálním plánem? Mate hlídání, abys mohla třeba na brigádu, kdyby byly potřeba peníze? Pokud zní odpověď na tyhle věci ne, volila bych potrat. Pokud ano, dítě bych si nechala.

 
lalaláček
Ukecaná baba ;) 1118 příspěvků 23.11.17 16:20

My máme taky miminko, když jsme v nájmu. Přítel měl dluhy „zamlada“ a kvůli tomu máme s hypo smůlu. Oba teda pracujeme. Ale holt nějak to jít musím, mladší už nebudem.

 
aiwwa
Neúnavná pisatelka 16589 příspěvků 23.11.17 16:23

Je fakt, že většina rodin při narození dítěte žije z jednoho platu plus rodičáku, takže pokud tam je aspoň jeden plat. A pak si můžete zažádat o různé přídavky

 
truelly
Závislačka 2710 příspěvků 23.11.17 16:23

Když dítě absolutne nepřipadá v úvahu, je té ba chránit se dvojitě. Třeba prášky a kondom, nebo prášky a prerusovaná soulož v plodných dnech, nebo tělísko a prerusovaná soulož..hlavně aby se spermie nedostaly tam, kam nemají. Když tam nejsou tak otěhotnění Samozřejmě nehrozí, že…
Jinak je to na vás. Přítel se bude muset snažit. Hlavně, aby si to už v těhotenství nebo brzy po porodu nerozmyslel. Kdo ti bude hlídat dítě, co škola? Jakou děláš? Je šance na individuální přístup a plán?

 
aiwwa
Neúnavná pisatelka 16589 příspěvků 23.11.17 16:25

Moje spolužačka ze středná otěhotněla ve třeťáku v 17 letech a školu jakž takž dodělala, sice o rok později ale i s maturitou, takže dá se to, ale bude to zápřah.

 
Hazentla
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 23.11.17 16:27

Omlouvám se za trochu off topic, ale zkusme prosím rozlišovat bydlení v pronájmu a podnájmu, je v tom pak zmatek ;)
Pronájem jsou klasický nájemní byty, který máte sami pro sebe a prostě platíte nájem majiteli.
Podnájem je, když je majitel/nájemník a někdo v podnájmu má u něj například jeden pokoj.
To je totiž velký rozdíl, z hlediska pořízení miminka.
Jinak o „selhání prášků“ si taky myslím svoje, ale to zakladatelce nepomůže, když se tady na ní sesypeme, že si to určitě zavinila…
Znovu zopakuji, za mě je adopce super řešení, pokud dokáže projít těhotenstvím a porodem a pak dítě předat dál. Kamarádka chtěla adoptovat a víte, jak dlouho se čeká na malé dítě, co není po nějaké fetce a stejného etnika jako náhradní rodiče? Několik let…

 
Ou
Kelišová 5095 příspěvků 23.11.17 16:30

Pokud nemáte podporu alespoň jedné rodiny, tak to bude dost problém - i s tím, abyste dostudovala. bude to chtít individuální plán a teda velkou vůli naučit se na zkoušky, s tím že v tu dobu musí partner hlídat.

Není to nemožné ale půjde to.

Jinak i teď nejspíš máte nárok na přípspěvek na bydlení, co se týče dávek, tak nemáte nárok na mateřskou, jen na rodičovskou.

Jinak úvaha že je skvělý nápad vzít si hypotéku a pak otěhotnět je cesta do dluhové pasti. Nepotřebujete mít našetřeno na hypotéku, ale v době kdy si pořídíte dům, či byt, tak potřebujete mít našetřeno na půl roku splácení hypotéky a vlastní náklady, kdyby jaksi vypadl příjem kvůli nemoci či výpovědi.

Z hlediska rodiny co má jen rodičák a jeden nepříliš závratný příjem je nájemní bydlení výrazně bezpečnější, než iluze domku, co bude patřit bance.

 
zudina
Ukecaná baba ;) 2118 příspěvků 23.11.17 16:32

Dalsi selhaly prasky 8o asi nema cenu je brat protoze proste vubec nefunguji

 
Barbucha3
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 23.11.17 16:32

Pokud školou myslíš VŠ, tak ta se dá přerušit, případně najet na dálkové studium od dalšího roku. Přítel pracuje? Pokud ano, dítě bych si nechala, je to teda v ne úplně udělání čas, ale pokud máš maturitu, máte se rádi, máte kde bydlet (v nájmu bydlí mnoho lidí) a užívíte se. Tak by se to dalo zvládnout. Mám tři spolužačky, co v otěhotněly v tomhle věku a všechny jsou v pohodě a šťastný za dítě. Můžeš si vyřídit dávky plus teď od nového roku si budeš moct navolit rodičák (myslím), takže nebudeš mít ten nejnižší.

 
Petul9082
Povídálka 43 příspěvků 23.11.17 16:35

@aiwwa ne vlastní vinou = bývalý zaměstnavatel mu půjčil na auto a nasliboval hory doly a přemlouval ať si nebere leasing, ze muzou zkrachovat a i kdyby ne, ze preplati hrozne úroky.. pak přítel chtěl ukončit spolupráci a pan si najal právníky na to, aby z přítele vytloukli 300% z půjčky.. podplatil i všechny právníky co si najal pritel :(

 
PetraJ
Kelišová 6705 příspěvků 23.11.17 16:37
@Barbucha3 píše:
Pokud školou myslíš VŠ, tak ta se dá přerušit, případně najet na dálkové studium od dalšího roku. Přítel pracuje? Pokud ano, dítě bych si nechala, je to teda v ne úplně udělání čas, ale pokud máš maturitu, máte se rádi, máte kde bydlet (v nájmu bydlí mnoho lidí) a užívíte se. Tak by se to dalo zvládnout. Mám tři spolužačky, co v otěhotněly v tomhle věku a všechny jsou v pohodě a šťastný za dítě. Můžeš si vyřídit dávky plus teď od nového roku si budeš moct navolit rodičák (myslím), takže nebudeš mít ten nejnižší.

Je jí 19 a má ješě dva roky školy před sebou, takže to VŠ nebude.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Herečka Kristen Bell kritizuje Sněhurku: Dává to dětem špatný příklad

Pokud máte někdy pocit, že se lidstvo řítí do záhuby, tento článek vás o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >