Mladé snažilky o první těhotenství

47
27.12.19 14:28

Mladé snažilky o první těhotenství

Ahoj všichni,
zakládám toto téma pro všechny „mladé“ snažilky o první těhotenství, ale budu ráda pokud se přidají i ty „zkušenější“ a případně poradí. :)
Něco o mně:
Je mi 21 let a s přítelem se snažíme o miminko od dubna 2019. Zatím neúspěšně. Jednou jsem měla pozitivní test, ale nakonec z toho nic nebylo. :,( Těď čekám zda příjde MS, mám jí mít až 5.1.2020. Zatím beru kyselinu listovou, když by se podařilo, plánuji koupit nějaké těhotenské vitámíny (co poradí gynekolog). O našem snažení zatím nikdo z rodiny a přátel neví.
Ráda bych poznala holky z Prahy a okolí, ale vítán je zde každý. :hug:
A jaké máte se snažením zkušenosti ostatní? Vědí ve vašem okolí, že se snažíte? Je vám taky kolem 20? Jak okolí reagovalo? Setkaly jste se s názorem, že jste na mimi moc mladé?
Těším se na vás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
107
27.12.19 14:51

Ahoj, syn se mi narodil ve 22 letech..spíše si mysleli, že je to můj bratříček.. Všude v herničkach, na plavání, na angličtině i ve školce jsem byla vždycky nejmladší maminka.. Tak to je někdy takové zvláštní, ale mě to nevadí.. Myslím si že děti naplňují nás život a čím dřív to přijde (samozřejmě jak máme bydlení a práci) tak tím líp, ale každý to cítí jinak a sám se rozhodne co je pro něj nejlepší :) maly bude mít brzo 4 roky a i když je to s ním občas náročné, tak je to můj miláček.. Od září se pokoušíme o druhé a zatím bezuspechu, tak snad brzo.. 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.19 14:55

Před 4,5 lety se mi ve 21 letech narodil první syn, ve 22 letech hned druhý. I v Praze jsem tenkrát bydlela. Rodiny z nás nějak extra nadšené nebyly, ale když už jsem byla těhotná, vzali to skvěle a i nám moc pomáhali. Okolí reagovalo spíš pozitivně. Škoda, že jsme se minuly časem! :,( :hug: tenkrát jsem okolo sebe měla jen „starší“ maminky a moc mi chyběla stejně stará parťačka na stejné vlně :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.19 14:57
@Eame píše:
Ahoj, syn se mi narodil ve 22 letech..spíše si mysleli, že je to můj bratříček.. Všude v herničkach, na plavání, na angličtině i ve školce jsem byla vždycky nejmladší maminka.. Tak to je někdy takové zvláštní, ale mě to nevadí.. Myslím si že děti naplňují nás život a čím dřív to přijde (samozřejmě jak máme bydlení a práci) tak tím líp, ale každý to cítí jinak a sám se rozhodne co je pro něj nejlepší :) maly bude mít brzo 4 roky a i když je to s ním občas náročné, tak je to můj miláček.. Od září se pokoušíme o druhé a zatím bezuspechu, tak snad brzo.. 🙂

U mě to samé :mavam: Buď mě měli za starší sestru nebo za chůvu 8o :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
107
27.12.19 15:10

Jo v porodnici měli trošku kecy.. Rodila jsem císařem a syn měl zánět v ocicku a oni mě nechtěli pustit domu, tak prý jestli tam semnou bude maminka a bude mi pomáhat.. Tak sem to odkyvala, ale samozřejmě, že jsem se starala sama nikdo kdom přítele mi nepomohl a ani do dnes nam nikdo nepomáhá a zvládáme vše sami :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
27.12.19 15:12

@Eame
mě se právě nelíbí jak v dnešní době má spousta holek dítě až po 30, chápu, že každá máme své důvody a ne vždy to jde dřív, ne všichni se na to cítí brzy… Jen prostě my s přítelem už chceme děťátko teď. Mám děti moc ráda, chodím zatím hlídat, abych trochu „trénovala“. Ale s vlastním to bude jiné, to vím.
Přijde mi super, že plánuješ mít druhé. Tak budu držet palce ať to brzo vyjde. A u prvního se podařilo hned? testuješ ovu?

@Anonymní Škoda :hug: Alespoň můžešs něčím poradit, když už se vám dvakrát povedlo.
Já to mám naopak, když chodím s dětmi co hlídám, tak si lidé myslí že jsou moje :D Možná vypadám starší :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
27.12.19 15:18

Mně je 22 a jsem v 5 mesici. O tehotenstvi jsme se snažili rok a pul. Řešila jsem to s gynekologem po roce. Ten mi napsal léky, které zabraly po 2 měsících:) mela jsem problémy. Ted uz se nemuzu dockat, az budu mama :) snad se vam to take brzy povede…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.19 15:35
@AnnMar píše:
@Eame
mě se právě nelíbí jak v dnešní době má spousta holek dítě až po 30, chápu, že každá máme své důvody a ne vždy to jde dřív, ne všichni se na to cítí brzy… Jen prostě my s přítelem už chceme děťátko teď. Mám děti moc ráda, chodím zatím hlídat, abych trochu „trénovala“. Ale s vlastním to bude jiné, to vím.
Přijde mi super, že plánuješ mít druhé. Tak budu držet palce ať to brzo vyjde. A u prvního se podařilo hned? testuješ ovu?@Anonymní Škoda :hug: Alespoň můžešs něčím poradit, když už se vám dvakrát povedlo.
Já to mám naopak, když chodím s dětmi co hlídám, tak si lidé myslí že jsou moje :D Možná vypadám starší :nevim:

S početím ti bohužel nemůžu poradit. My jsme se ani jednou nesnažili. Dítě jsme ani neplánovali, nechali jsme to náhodě. Takže jsem ani nebrala žádné léky nebo nehlídala ovu/plodné dny. Nechránili jsme se, ale to je tak vše. A obě děti se povedly hned. Naopak, plánujeme ještě třetí dítko a to doufám, že se o něj alespoň trochu budeme muset snažit :lol: protože jsem takové to těšení na pozitivní těhotenský test nezažila. Ať se i vám brzy zadaří, držím palce :hug: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
902
27.12.19 15:41

@AnnMar ahoj je mi 22 a také očekávám MS 5.1 takže jsme na tom úplně stejně a také první :) prostě to chceme oba. Máme zázemí a nevidím důvod proč čekat… Děti jsou radost a spousta žen s nimi dospěje… Dřív žena v 22 bez dítěte byla divná… A najednou se hledí proč ve 22 chce dítě podle mě si to žena urci sama kdy chce
A co myslíš vyjde/nevyjde?
Já jsem se rozhodla netestovat a prostě si to užívat tak uvidím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
27.12.19 15:50

@Baja97 to jsem ráda, že nejsem sama. Testovat zatím taky nebudu, teď je brzy, ale jsem zvědavá… Moc doufám, že to vyjde :) A držím palce i tobě, určitě napiš jak to vypadá :hug:
Bereš listovku? A jak dlouho se snažíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
902
27.12.19 15:53

@AnnMar snažíme se asi 4 měsíc brala jsem vitamíny natifem ale teď už jen listovou mám to v plánu jak ty až otěhotnim nějaké lepší vitamíny teď to základní :) někteří neberou vůbec nic..
Ale taky si tajne preju aby to vyšlo.. 😇 😊 Tak uvidíme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
27.12.19 15:56

Já jsem měla první dítě když mi byli čerstvě 26 a taky jsem si v práci kolikrát vyslechla, jak budu mladá maminka apod…Ale to je korporatním prostředím a tím, že spousta žen si nejprve potřebuje vybudovat kariéru a pak až mimi a to právě bývá až po 30…kdybychom k tomu s přítelem dozrali a měli zázemí, klidně bych měla dítě i ve 21 :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
27.12.19 18:46

Ahoj, taky se přidávám je mi 23, HA sem vysadila loni v létě o mimi se snažíme od června zatím to moc nejde… myslela sem si že v mém věku to půjde raz dva ale bohužel.. to čekání je hrozný ms mi má dorazit 8.1. Tak tady doufám že nedojde i když tenhle cyklus mám fakt dost zvláštní.. co se týče toho věku je fakt že lidi na nás koukaj jak na blázny.. přitom neni nic lepšiho než rodina :srdce: letos jsme se vzali a už fakt čekáme jen na to mimi aby jsme byli kompletní rodinka :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
27.12.19 20:07

Ano u prvního se podařilo hned, tak jsem to tak čekala i ted😁 ovu netestuji poznám ji podle bolesti.. @AnnMar

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.12.19 20:21

Ahoj, jsem tu nová, mě je 23 let 5 let neberu HA a snažíme se o dítě a nic :,( gynekolog mi řekl že mám 49 kg až přiberu přijde to samo. Víc nic neřekl vaječníky i dělohu mám prý pěknou. Furt mi nutí antikoncepci protože mám nepravidelnou MS.Furt chce po mě nějaké důvody proč jí nechci brát když jsem mu je řekla nabízel mi jinou, prostě odpověď nechci antikoncepci ho nezajímá. Když jsem mu řekla že mě sperma pálí jestli je to normální jestli to není alergie divně se pousmál a řekl mi že když mě to pálí ať si koupíme lubrikant. 8o Babičku sperma taky pálilo a alergie to nebude měla 2 děti. :lol: Jinak partner má sperma v pořádku. Už jsem zoufalá poradite nějaké vitamíny nebo něco? Jak poznat ovulační den když mám MS jednou za dva, tři měsíce a než to dostanu mám 14 dní extrémní bolesti, pak mám ms jeden den a konec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat