Mladí nás vyšachovali ze svatby

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.1.22 16:48

Mladi nas vysachovali ze svatby

Ahoj prosim anonym.
Dcera se snoubencem jiz dva roky planuji svatbu, bohuzel kvuli covidu jim to nevyslo. Tak se ted na to vyprdli a ze se vezmenou v zahranici sami a spoji to se svatebni cestou a pak v lete udelaji obed a oslavu pro rodinu a pratele. To jsme s manzelem kvitovali, ale dnes pri kave prisla s tim, ze uz v recku nasli vhodny resort, agenturu a ze s nimi poleti asi deset pratel s partnery a s nami a i s rodinou od kluka nepocitaji, ze to chteji jednoduche a jako oslavu, ze pujdou tancit a pit, ze to by stejne pro nas nebylo 8o No je mi to moc lito, kdyby to bylo ze se vezmou ve dvou pak ta akce u nas v cr tak dobre, ale takhle vysachovat rodinu mne i druhou mamku mrzi. Jeste podotkla, ze pak zajdeme nekam na kafe a ukazou fotky. Ale ze zadnou akci velkou delat nebudou, kdyz pratele tam budou s nimi… Jako chapu, ze jejich svatba, ale uprednostnit pratele pred rodinou? Take by jste litovali? Cpat se jim tam nebudem, ale zamrzelo to hodne :,( nejsme nejaci starci, ze by jsme si to s nimi nekde na diskotece neuzili…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11998
11.1.22 16:52

No a nic s tím nenaděláš. Můžeš je zkusit ještě přemluvit k nějaké větší rodinné oslavě tady. Co na to řeknou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11012
11.1.22 16:53

Za mě je to hnus. Přátele jo a rodiče ne. Asi mám jinak nastavené priority. Taky by pak mladí koukali, až by měli něco dědit. Radši dát vše na kočičí útulek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
11.1.22 16:56

Je to jejich věc a jejich svatba. My meli svatbu ve 4 a za svedky nam sli kamaradi… to by taky mohla rodina namitat. Proste to chcou mit jako party :) a kdyby zvali tebe, museli by i dalsi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1295
11.1.22 16:56

Je to jejich vysněná svatba. Jedině zkus pak navrhnout rodinnou oslavu, třeba na zahradě s grilováním. Zas kdybych chtěla svatbu s oslavou a pitím někde v zahraničí (očividně divočejší) asi bych si taky nedokázala představit mít tam rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
11.1.22 16:58

Osobně nelitovala, však se oslavy také dočkáte.

Předpokládám, že jejich přátelé si dovolenou budou platit sami a obřad bude jen jedna část dovolené… Zatímco u rodiny předpokládám, že by minimálně části museli pobyt hradit, zajišťovat dopravu… Řešit kdo kdy může nebo nemůže, aby byli přítomni všichni (zatímco u přátel je to vlastně jedno)…

A vy byste si to s nimi užili, ale co oni? :wink: S vámi si to užijí v létě :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 16:59

No, záleží jaké jsou celkové vztahy v rodině, a pak aby člověk upřednostnil buď to, že je to jeho den, nebo povinnosti k rodině…řeknu ti, že my se kvůli tomu nevzali. Zasnoubili jsme se, už kvůli tomu byla scéna u mě doma, že muž nepožádal rodiče předem. No, potom přišly výhrady k volbě partnera z obou stran, nakonec problémy rodičů mezi sebou vzájemně…věděli jsme, že kdyby jsme je nepozvali a udělali si to sami nebo s přáteli, tak nás budou do konce života nenávidět a dávat nám to sežrat. S oběma rodinami by to byly jen nervy, a na to je to docela drahá sranda, uspořádat něco, z čeho my žádnou radost mít nebudeme, oni vlastně taky ne, ale dejme tomu nám to nevyčtou. Tak se sice všude označujeme jako „můj muž“ a „moje žena“, někdy pro zjednodušení řeknu manžel, ale svoji nejsme. Asi mladí chtějí takovou nějakou party dovolenou a party svatbu, a do toho opravdu rodiče příliš nezapadají. Ale chápu, že tě to tedy mrzí, já bych to srdce na to neměla říct mámě, že na svatbě nebude, to radši není ta svatba, i když to je mi taky hodně líto. Asi nezbývá než přát jim ať si to užijou no :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 17:05

@ivya no nedockame, z rodiny by na svatbe tady v cr byla pouze rodina od snoubence(tri cleni) + ja s manzelem. Nemame sirokou rodinu uz bohuzel. A plus cca 30 pratel, spoluzaku nebo kolegu.
A prave prisla i s tim, ze zadna dalsi oslava tu nebude, ze si sedneme nekdy pri kave a podivame se na video a fotky

• Citovat
  • Nahlásit
7741
11.1.22 17:06
@Anonymní píše:
No, záleží jaké jsou celkové vztahy v rodině, a pak aby člověk upřednostnil buď to, že je to jeho den, nebo povinnosti k rodině…řeknu ti, že my se kvůli tomu nevzali. Zasnoubili jsme se, už kvůli tomu byla scéna u mě doma, že muž nepožádal rodiče předem. No, potom přišly výhrady k volbě partnera z obou stran, nakonec problémy rodičů mezi sebou vzájemně…věděli jsme, že kdyby jsme je nepozvali a udělali si to sami nebo s přáteli, tak nás budou do konce života nenávidět a dávat nám to sežrat. S oběma rodinami by to byly jen nervy, a na to je to docela drahá sranda, uspořádat něco, z čeho my žádnou radost mít nebudeme, oni vlastně taky ne, ale dejme tomu nám to nevyčtou. Tak se sice všude označujeme jako „můj muž“ a „moje žena“, někdy pro zjednodušení řeknu manžel, ale svoji nejsme. Asi mladí chtějí takovou nějakou party dovolenou a party svatbu, a do toho opravdu rodiče příliš nezapadají. Ale chápu, že tě to tedy mrzí, já bych to srdce na to neměla říct mámě, že na svatbě nebude, to radši není ta svatba, i když to je mi taky hodně líto. Asi nezbývá než přát jim ať si to užijou no :(

Teď máte vztahy výbornę?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9513
11.1.22 17:08

Můj šálek kávy svatby to neni, ale dokážu pochopit, že chtějí odlehčenou svatbu někde v zahraničí a možná, si i říkají, že ani o to nestojíte nějak někde cestovat..
Já jako dcera bych mámě narhla, až přijedeme, že pozveme rodiče partnera a uděláme menší oslavu doma..
Něco jako bližší seznamování.. Myslím, když budu upřímná, že si to možná víc užijete, jak s lidmi uplně mimo jak věkem, tak styl zabavy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4904
11.1.22 17:09

Představuji si dceru, jak si bere svého přítele v Řecku, kolem mají partu jejich fajn přátel, užívají si krásného počasí, dobrého jídla a párty….ta představa se mi líbí. Ať se vemou jak sami chtějí. Hlavně ať mají šťastné manželství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3573
11.1.22 17:09

Jak cpát se jim tam nebudeme? :D
Normálně zareaguj upřímně, řekni naplno, že je Ti to líto atd.
To téma už máš mít dávno zmáknuté :-), Tvoje děcka by už pár let mohli vědět, jaký názor máš na nepřítomnost rodičů na svatbě a na věci kolem toho.

Samozřejmě svatba v cizině je jedna věc, a pak třeba oslava doma s rodiči a prarodiči další věc. Proti tomu nic.

My jsme o tom teda doma s děckama mluvili a vědí, že je to důležitý životní krok mladých lidí, které rodiče přece vychovali, tak si snad zaslouží být u toho. U nás by to bylo považováno tak trošku za špatné vychování. A za vychování jsou s prominutím zodpovědni rodiče. ;)

Příspěvek upraven 11.01.22 v 17:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
478
11.1.22 17:10
@Anonymní píše:
@ivya no nedockame, z rodiny by na svatbe tady v cr byla pouze rodina od snoubence(tri cleni) + ja s manzelem. Nemame sirokou rodinu uz bohuzel. A plus cca 30 pratel, spoluzaku nebo kolegu.
A prave prisla i s tim, ze zadna dalsi oslava tu nebude, ze si sedneme nekdy pri kave a podivame se na video a fotky

Tak pokud vás vyšachovali až takhle, tak je to fakt ošklivé. Asi bych jim řekla, že tě to tedy dost mrzí, že vás úplně vynechali a rodinu odbydou fotkami. Zvlášť když vlastně žádnou širší rodinu nemáte. Tohle v sobě stejně nezvládneš dusit tak, aby to neovlivnilo vaše vztahy. Pokud jim to nedojde… tak jsou asi trošku zabednění. A asi bych se zamyslela nad tím, jestli jim budu dávat nějaký svatební dar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3572
11.1.22 17:11

Ze je ti to lito, to chapu. Ale ty musis zase pochopit, ze je to jejich svatba a ne tvoje, takze lito ti to byt muze, ale nejakyma vycitkama si nepomuzes. Evidentne to neni osobni, kdyz nejedou ani rodice z druhe strany, proste maji nejakou svoji predstavu a svoje duvody. To, ze nejste starici a diskoteku byste si s nimi uzili, jeste neznamena, ze oni by si to stejne uzili s vama. Ne kazdy se dokaze odvazat na party s rodicema, kor v zahranici, byli byste proste starost navic, jestli se bavite, jestli uz nechcete jit na hotel, jestli jste si schopni si na baru objednat, co chcete a jestli po tretim ouzu nehodite nekde tycku do kouta. :mrgreen: Proste to ber, jak to je a az se mladi vrati, tak to oslavte jeste jednou spolecne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
11.1.22 17:11
@Anonymní píše:
A prave prisla i s tim, ze zadna dalsi oslava tu nebude, ze si sedneme nekdy pri kave a podivame se na video a fotky

Asi bych se neudržela a řekla, že o něco takového nestojím. Bylo by to dětinské, ale ten celek je prostě au.

My jsme dělali svatbu hlavně pro rodinu, protože tou svatbou jsme rodina a bylo to dokonalé.

Asi jí řekni co cítíš, nehádej se, ale řeknu žes ji na svatbu jit chtěla že je tvé dítě a ty jsi za její svatební den šťastná a tohle ti ubližuje. Je to myslím lepší řešení než to v sobě dusit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat