Mladí tatínci - plusy a mínusy

3.4.17 10:56

mladí tatínci - plusy a mínusy

Ahoj maminky, zajímají mě Vaše názory, kdy je podle Vás muž připraven na mimi?
Nějaké zkušenosti, jak to zvládali mladí tatínci? (cca.20-25 let)?
Já si myslím, že u chlapů tolik nezáleží na věku.
Buď se narodí s tím, že bude dobrý táta, nebo ne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10375
3.4.17 10:59

Taky myslím, že o věku to není, nedá se to moc paušalizovat. Někteří lidé jsou na to připraveni ve dvaceti, jiní ani ve čtyřiceti ;) Osobně si myslím, a u mužů to platí dvojnásob, že člověk by si měl dítě pořídit až ve chvíli, kdy nebude mít pocit, že ho to nějak omezí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1118
3.4.17 11:01

Když se narodila dcera manželovi bylo 23. Je skvělým tátou :). Naopak znám 30 let a více a jako tátové stojí za prd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6082
3.4.17 11:03

Muj manzel se stal otcem poprve ve dvaceti a lepsiho tatu jsem svym detem vybrat nemohla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14061
3.4.17 11:05

Dle mého je lepší mladý tatínek, z praktických důvodů. Je méně unavený, nic ho nebolí, pokud se při dítěti nevyspí, rozhodí ho to mnohem méně a před čtyřicítkou má skoro dospělé děcka a může si konečně užívat života a krize středního věku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21878
3.4.17 11:06

Tak můj kamarád a současný partner byl otcem ne úplně plánovaně ve 22 letech, vztah nevyšel, ale bezvadným tátou je dodnes. Můj exmanžel si děti přál, narodily se když měl 31 a 33 a úplně propadl.
Přítel si brzké rodičovství dost pochvaluje, dítko už je velké, já mám ještě malé pořád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 11:06

@Kačka5991 Určitě záleží na konkrétním člověku, jistě může být dobrý tatínek i ve 20,ale ve 30 nejspíš ještě lepší :D Když si představím svoji 19letou dceru a jejího o 3roky staršího přítele, tak rodičoství je momentálně to poslední v čem by chtěli být dobrý :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 11:08

Je to stejne jako u matek… celkove u lidi. Nekdo ve 24 jako my bydli ve svem, dite nas bavi, pritel s ni ma spoustu aktivit a financne nas zaopatruje… pak kdyz se podivas kolem jsou lide 35+ chlap ma minimalku, pije, na dite kasle, bydli vsichni v najmu div ne s tchyni… to je proste individualni hrozne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 11:09

Každý mi říká, at na mimi pockam ze je muj pritel jeste moc mlady (ja letos 22 a on 23)
ale ja si myslim ze by byl skvely tata uz ted.
znama ma manzela 49, maji dve deti a je naprosto napouzitelny a deti neni schopen ani pohlidat,
nevim tedy kdy se bere ta hranice ze uz je muz „dost stary“ na to byt tatou.. nechapu to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 11:19

Tak v tom chlapovi to prostě je a nebo není. Někdy je Ale dvacetiletý kluk lepší a zodpovědnější táta než chlap před 40. Jak psaly holky výše je to ale hrozně individuální. Opravdu záleží na charakteru a povaze toho muže

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
3.4.17 11:21

@Kačka5991
Myslím si, že jste ještě docela mladí oba. Můj názor je ten, že více záleží na ženské, jí to ten život obrátí o něco více, jelikož ona je těhotná a ona zůstává s dítětem doma. Chlap chodí pořád do práce, ve většině případů mu zůstanou i koníčky a kamarádi. Jen holt si večer hraje s dětmi, třeba je i pomůže vykoupat, uspat… A pak samozřejmě větší tlak na to, aby vydělal, ale s někým, kdo toto nezvládne, by sis snad děti neplánovala. Za mě musí chtít dítě oba, ale spíš ta ženská by si to měla v tomto věku 21 let 5× rozmyslet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
305
3.4.17 11:21

Můj táta mě měl v 18ti a lepšího tátu jsem si nemohla přát, záleží na tom jak je ten chlap vyzrálej a jak se dokáže postarat :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14113
3.4.17 11:25
@zoidberg píše:
Dle mého je lepší mladý tatínek, z praktických důvodů. Je méně unavený, nic ho nebolí, pokud se při dítěti nevyspí, rozhodí ho to mnohem méně a před čtyřicítkou má skoro dospělé děcka a může si konečně užívat života a krize středního věku.

Tak tak, to je jednoznacne pravda. Ovsem take plati, ze mladi muzi se do rodicovstvi moc nezenou. Chteji si uzivat zivota, chodit s kamarady po mejdanech a mit nezavazny sex s kde kym. Samozrejme takovy nejsou vsichni, ale tak nejak vseobecne to plati. Do 30 jsou pro rodinu spis nepouzitelni.

Nicmene, vyjimky se najdou. Nam se pred vanoci narodilo miminko. manzelovi je cerstve 26 a rodicovstvi zvlada snad lepe nez ja. Nocni vstavani mu sice vadi, ale ani zdaleka ne tolik, jako mne (37 let). Anebo mozna vadi, ale zatne zuby a vstane. Neni to jen tak, ze ho miluju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 11:27

Manželovi bude letos 26, táta je to perfektní, zvládá v klidu 12 hodinové směny v práci a pak se ještě věnuje nám, nedělá mu problém, když přijde v 8 večer, že mu řeknu že si jdu hodit relax do vany a on hlídá malou, víkendové výlety, sám hlídá několik hodin vše zvládá s přehledem a energií. Když se nám narodilo první, měl necelých 24. Znám chlapi, kteří nejsou připraveni ve 35 letech. Taky máme v okolí kamaráda, který měl první ve 42 a je úplně skvělý. Je to o povaze toho člověka, stejně jako u matek, buď to tam je a nebo není..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18943
3.4.17 11:28

@Kačka5991 Ono to není až tak o věku, ale určité osobnostní vyspělosti a schopnosti zodpovědně fungovat v reálném světě.
Někdo to má v hlavě srovnané brzy, nepotřebuje se „vybuřovat“ či dobývat svět. Ví, že nic není nazadrmo a pokud něco chcě, musí si na to umět vydělat, umí kopat sám za sebe.
A někdo to neumí ani po třicítce.
Statisticky je asi větší šance, že ten třicátník bude už stát oběma nohama na zemi, mít nějaké životní zkušenosti a nadhled, které upotřebí ve výchově dětí. Oproto dvacetiletému uchu, které kolikrát sotva stačilo najít nějaké první zaměstnání a odstěhovat se od maminky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama