Mladší dítě má neštovice, může starší do školky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Madel
Zasloužilá kecalka 742 příspěvků 15.01.17 19:41
Mladší dítě má neštovice, může starší do školky?

Ahoj,

zajímal by mě váš názor na to, zda poslat starší dítě do školky, když se mi v sobotu mladší dcera osypala neštovicemi? Starší nemá nic.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Reakce:
nozu
Extra třída :D 11755 příspěvků 15.01.17 19:44

Ja jsem drsna a dite bych do skolky dala. I kdyz ma nestovice mladsi, tak neni nikde psano, ze je bude mit i starsi. Ale pocitam, ze vetsina odpovedi bude, ze by si dite nechali doma…

ZuzaMi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 19:46

Ja bych poslala do skolky. Dostat je vubec nemusi a bude zbytecne doma..

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 15.01.17 19:46

Dala bych dítě do školky úplně normálně :)

Xiraxinek
Generální žvanilka 23039 příspěvků 15.01.17 19:47

Dala bych do školky určitě… Nemáš jistotu, že se taky vysype a nechat dítě jen tak ze srandy třeba 3 týdny doma, no to by mi mohlo…

fia80
Závislačka 2998 příspěvků 15.01.17 19:49

Starší už neštovice prodělal? Kdyby ne, tak bych jen vzala v potaz, že by mohl onemocnět ještě jinou nemocí, když by mu neštovice vypukly.

Já bych ho do školky dala, pokud máš možnost starší do školky dostat, tak aby s Vámi nemusela jít mladší dcera.

Pro mě jako matku je teď ideální doba, aby dítě mělo neštovice. Není horko a není doba dovolených :)

Kriss Tina
Kelišová 6065 příspěvků 15.01.17 19:52

Ja bych taky dala, I kdyby nakazili ostatni deti tak je lepsi kdyz si to vsichni odbudou ted kdyz sou maly a nejsou venku horka I kdyz ne vsichni rodice by ti asi podekovali :D

Madel
Zasloužilá kecalka 742 příspěvků 15.01.17 19:56

No starší dcera je právě taky ještě neměla. Já jsem pro, aby šla do školky. Mladší bych tam samozřejmě s sebou nevedla.
Popravdě, jsem ráda, že u nás teď vypukly, je zima, dovolená ted není v plánu a já na rodičáku, takže super načasování. Ale jestli budou takhle nadšený i ostatní maminky ve školce? :-)

A ještě jedna otázka - řekly byste to ráno učitelce, nebo to nechaly na dítěti, až to proflákne během dne? :-)

Kriss Tina
Kelišová 6065 příspěvků 15.01.17 19:58

@Madel a neuvazovalas spis o tom nechat ji doma ne z duvodu aby nenakazila ostatni deti, ale spis aby je chytla taky a odbily ste si to najednou? :)

fia80
Závislačka 2998 příspěvků 15.01.17 19:59

Mladší chodí do stejné školky?

Inge
Extra třída :D 10931 příspěvků 15.01.17 19:59

Když měl kdysi starší syn neštovice, tak jsem mladšího 5 dni po jeho vysevu (tj. predtim než začal být mladší infekční), ze školky stáhla. Nechtěla jsem být zodpovědná za nakažení jiných děti.

lucenka
Vesmírná mluvilka 32941 příspěvků 15.01.17 20:02

Jako rodič dítěte, kterému se teď před dovolenou bych ti fakt poděkovala. Stejně jsi doma, tak co řešíš? Trochu zodpovědnosti vůči jiným dětem a rodičům by to chtělo.

lecijasek
Závislačka 3908 příspěvků 15.01.17 20:04

Já bych nedala, protože u nás teď řádí chřipka, zápaly plic a spála. Vše pěkně najednou a do toho dostat neštovice, z toho by mohly být pěkné komplikace. Jinak bych ale dala, pokud by jí tam někdo odvedl a zase vyzvedl.
Pokud bych dala do školky, tak bych nic nehlásila, až ve chvíli, kdy by onemocněla starší dcera.

Madel
Zasloužilá kecalka 742 příspěvků 15.01.17 20:04

@Kriss Tina tak teoreticky by už nakažená být mohla, pokud jsou infekční 2-3dny před osypáním… nevim. Jako jasně, když už, tak obě najednou, ale jsou hodně spolu, takže pokud starší půjde na dopoledne do školky, mají spoustu času na nakžení pak doma. @fia80 ta mladší nechodí ještě do školky.

@Inge to je dobrý nápad, ted by pár dní jít mohla a pak stáhnout

Madel
Zasloužilá kecalka 742 příspěvků 15.01.17 20:08

@lucenka neřeším to kvůli své práci, ale protože ona do školky chce, mají tam zrovna akce, kvůli kterým mi tu dneska bulela, že nepujde :-) Jinak samozřejmě chápu, že ne všichni rodiče by z případné nákazy byli nadšení.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >