Reklama

Mladší přítel a jeho rodiče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

fernweh
Povídálka 28 příspěvků 16.02.18 12:06
Mladší přítel a jeho rodiče

Ahoj všem :)
Obracím se na Vás opět s dotazem a prosbou o zkušenosti a rady. S přítelem jsme spolu rok a půl. Můj vztah s jeho rodiči byl na začátku celkem fajn, snažili jsme se spolu vycházet. S postupem času se vztahy ale horšily až dospěly k určité averzi a nesympatiím. Rodice si mysli, ze nejsem vhodnou partnerkou pro jeho syna. Přítel je o tři roky mladší a bydlí u rodičů. Já jsem samostatná a i při studiu pracuji. S rodiči nebydlim již od 19ti. Rada cestuji a proto pro nás neustále vymýšlím různé cesty a výlety. Dalším problém je to, ze máme vztah na dálku a vídáme se tak jednou za 14 dni. Teď jsme se měli vidět 3 víkendy po sobě a v plánu byla Vídeň a Athény. Přišla scéna od rodičů, ze nikam nepojede. Ať si vybere jen jeden víkend, ze se vídáme dost. A ten můj muž na to přistoupil. Proste opět se stala ta věc, že aby byl doma klid, poslechne a opravdu se vzdá našeho víkendu ve Vídni, na které máme lístky. Nestalo se to poprvé a já už proste nemůžu. Chápu, ze bydlí doma a nějaká pravidla mít musí, ale tohle nám zasahuje do vztahu a každý náš plán musí být doma prokontultovan. Máme vztah ve třech. Já, přítel a jeho matka. Přítel vždy slibuje, jak se to změní a dupne si. A já furt čekám a čekám až se to stane. Nejsem zvyklá si nechat cizi osobou kecat do mého vztahu a života. Už fakt nevím jak dal.

Má nekdo podobnou zkušenost? Nechci to vzdát ale už mi opravdu dochází síly. Moc díky za reakce a rady!

Dodám, ze přítelovi je 21 a mě 24. Cestování milujeme oba.

Příspěvek upraven 16.02.18 v 12:23

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Martina84
Ukecaná baba ;) 1997 příspěvků 16.02.18 12:10

A kolik je příteli?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 12:12

Ano, mám, s jedinou změnou a to tou, že mě přítelovi rodiče zbožňovali. A já měla ráda je. Po 4 letech jsem to konečně vzdala, v tom věku je ten věkový rozdíl totiž strašlivě vidět. Jemu rodiče vytýkali, že nepřinesl ze školy jedničku, já nastupovala na VŠ. Přítel kňoural, že máma nenapekla oblíbenou buchtu, já řešila atestace. Já jela někam na stáž a přítel měl zabavené PC, protože měl blbé známky. V tomhle věku si přítel nedupne a ani nemůže, je na rodičích zcela závislý a určitě mama hotel neopustí, když si nedokáže ani prosadit dovolenou. Ty jsi navíc na svůj věk poměrně samostatná, více než tví vrstevníci. Když k tomu přidám ještě to, že tě jeho rodiče nemusí…Podle mě asi jen oddaluješ nevyhnutelné. Anonym, osobní info.

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1449 příspěvků 16.02.18 12:13

Stejná otázka? Kolik mu je? Tři víkendy po sobě jsou opravdu dost, pokud by např. ještě studoval střední. A matka má i něakého manžela, nebo je sólo?

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 16.02.18 12:13

Kolik je přítelovi? A proč se neodstěhuje k tobě?

fernweh
Povídálka 28 příspěvků 16.02.18 12:17

Příteli je 21 a mě 24. Studuje medicínu, teď ale semestr začal, takže zatím žádný stres. Ještě dodám, ze jsem teď byla na 5ti měsíční stáži a viděli jsme se jednou za 6 týdnů. Takže si myslím, ze si ty tři víkendy po sobě zasloužime. Jeho rodina je úplná, otec se ale nevyjadřuje. Křičí jen matka.

Amys
Generální žvanilka 20728 příspěvků 16.02.18 12:19
@fernweh píše:
Ahoj všem :)
Obracím se na Vás opět s dotazem a prosbou o zkušenosti a rady. S přítelem jsme spolu rok a půl. Můj vztah s jeho rodiči byl na začátku celkem fajn, snažili jsme se spolu vycházet. S postupem času se vztahy ale horšily až dospěly k určité averzi a nesympatiím. Rodice si mysli, ze nejsem vhodnou partnerkou pro jeho syna. Přítel je o tři roky mladší a bydlí u rodičů. Já jsem samostatná a i při studiu pracuji. S rodiči nebydlim již od 19ti. Rada cestuji a proto pro nás neustále vymýšlím různé cesty a výlety. Dalším problém je to, ze máme vztah na dálku a vídáme se tak jednou za 14 dni. Teď jsme se měli vidět 3 víkendy po sobě a v plánu byla Vídeň a Athény. Přišla scéna od rodičů, ze nikam nepojede. Ať si vybere jen jeden víkend, ze se vídáme dost. A ten můj muž na to přistoupil. Proste opět se stala ta věc, že aby byl doma klid, poslechne a opravdu se vzdá našeho víkendu ve Vídni, na které máme lístky. Nestalo se to poprvé a já už proste nemůžu. Chápu, ze bydlí doma a nějaká pravidla mít musí, ale tohle nám zasahuje do vztahu a každý náš plán musí být doma prokontultovan. Máme vztah ve třech. Já, přítel a jeho matka. Přítel vždy slibuje, jak se to změní a dupne si. A já furt čekám a čekám až se to stane. Nejsem zvyklá si nechat cizi osobou kecat do mého vztahu a života. Už fakt nevím jak dal.Má nekdo podobnou zkušenost? Nechci to vzdát ale už mi opravdu dochází síly. Moc díky za reakce a rady!

Nepíšeš, kolik vám je. Na jednu stranu mi přijde dost neohleduplné, že propadnou již koupené lístky, ale otázkou je, zda přítel skutečně chtěl jet a nejsou rodiče jen zástěrka. Kažodpádně pokud mu není 18, kdy by to poslouchání rodičů nebylo ještě tak úplně bezpředmětné (a mezi námi pokud ho maminka živí, tak mu nezbývá, než se nějak přizpůsobit), tak se obávám, že bude maminku poslouchat až do smrti a to bys asi fakt doma mít nechtěla, věř mi. A jinak každý fakt není na cestování, takže bych s ním hodně dobře probrala, jestli skutečně stojí o to pořád někam jezdit.

marin
Echt Kelišová 9108 příspěvků 16.02.18 12:24
@fernweh píše:
Příteli je 21 a mě 24. Studuje medicínu, teď ale semestr začal, takže zatím žádný stres. Ještě dodám, ze jsem teď byla na 5ti měsíční stáži a viděli jsme se jednou za 6 týdnů. Takže si myslím, ze si ty tři víkendy po sobě zasloužime. Jeho rodina je úplná, otec se ale nevyjadřuje. Křičí jen matka.

Matka asi chce, aby přítel studoval a dostudoval, když to platí. Medicína, co jsem viděla u příbuzných doktorů, je velmi náročná a chce to se plně věnovat studiu. Nedá se to moc srovnávat s ostatními VŠ, kde na začátku semestru je pohoda a učí se někde třeba jen o zkouškovém. To u doktorů neplatí.

Martina84
Ukecaná baba ;) 1997 příspěvků 16.02.18 12:24

Tak v 21ti zakazovat program na vikend o něčem už svědčí. Lituju tyhle kluky pod vlivem matky, těžko se staví na vlastní nohy.

fernweh
Povídálka 28 příspěvků 16.02.18 12:28

@marin
Tak jasný, taky chci, aby to dostudoval. Proto jsme chtěli využit relativně volna teď, kdy se můžeme vidět a zatím žádné testy nejsou. Už ma jeden semestr velmi úspěšně zasebou a září/říjen měl pohodu. Vše začalo až potom. O zkouskovem se necháváme v klidu a třeba se 3 týdny nevidíme.

fernweh
Povídálka 28 příspěvků 16.02.18 12:29

@Martina84
No a co s tím mám dělat já? :( spolu bydlet nemůžeme, studujeme v jiných městech. Jednají s nim jakoby mu bylo 16.

ivašot.
Kelišová 6419 příspěvků 16.02.18 12:33

A ty víkendy mu platíš Ty nebo přítel má taky brigádu?

cecetka
Kelišová 7236 příspěvků 16.02.18 12:35

@fernweh No tak rodice ho zivi, plati studium a vse s tim souvisejici, coz neni zrovna malo. A zrejme jim zalezi na tom, aby dobre studoval a dostudoval.
Ty vase vylety po Evrope platis ty za oba dva? Pokud ne, neni to treba tak, ze mu rodice rekli, ze mu daji penize jen na jeden vylet namisto tri??? :nevim:

markyj
Závislačka 4043 příspěvků 16.02.18 12:37

@Martina84 no možná až budeš svému synovi platit velmi nákladné studium medicíny, tak změníš názor :nevim: studium je náročné a pro rodiče velmi drahé. Taky nemám ráda mamánky, ale každá mince má dvě strany ;)

Russet
Extra třída :D 11066 příspěvků 16.02.18 12:38

@fernweh
Chceš-li mít mamánka, co neví, co chce, tak s ním buď. Jsi samostatná šikovná holka. Máš určitě na víc.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejnechutnější Prostřeno všech dob? Tady opravdu jíst nechcete!

Pokud jste si mysleli, že vás již nic nepřekvapí, nenechte si ujít aktuální... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >