Mladý pár s miminkem, zvládneme to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.19 16:38
Mladý pár s miminkem, zvládneme to?

Dobrý den, omlouvám se za anonym, snad pochopíte. Mám 18 let (v srpnu 19) přítel 20 let. Chtěli jsme miminko, protože oba dva už pracujeme a už se na to cítíme, ale pořád mám obavy abychom to zvládli. Bydlíme v poměrně malém bytě v Brně ale zvládnout se dá vše. Dohromady příjem +- okolo 40 tis. nájemné 13 tis. Ráda uslyším maminky, které byly ve stejné situaci. I když na náš věk jsme oba dva vyspělý a jsme rodinné typy (mám i hodně sourozenců), tak se bojím jestli na dítě nejsem mladá vzhledem k dnešní společnosti, kdy mají ženy děti v pokročilejším věku. Bojím se jak se na mě bude dívat okolí, jak to vezmou v práci, když jsem teprve nastoupila. Pokud je někdo ve stejné situaci, můžeme si o tom popovídat. Moc děkuji :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
flicek18
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 27.06.19 16:47

Já nemám ráda spojení „mladá na dítě“, věk není důležitý ale vyspělost je důležitá ;) a co si bude myslet okolí ti může být jedno. ns konci prosince se nám narodilo miminko a je mi 22 (přítel starší). Jen málo lidí měli poznámky k němu věku a ještě míň z nich mi to řeklo do očí.
Pokud se na dítě cítíte oba tak si spočítejte finance. ideálně aby jste měli už něco našetřeno. Taky jak budete vycházet s rodičovský příspěvkem atd ;)

Hobitka
Kelišová 5743 příspěvků 27.06.19 16:47

Pockala bych minimalne ten rok, at mas neco odpracovano, neco bych si nasetrila. Ale jinak ja osobne si nemyslim, ze je to az tak blaznivy napad. Ja vzdycky chtela mit deti brzy, ale zaroven jsem byla studijni a cestovatelsky typ, takze to nakonec vyslo az po tricitce. Takze ja spis mladym maminkam fandim. A jinak my jeste se tremi detmi bydleli rok ve 2+kk a dalo se to v pohode. Kdyz se chce, jde vsechno ;).

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 11061 příspěvků 27.06.19 16:49

A už ho čekáš nebo jenom plánuješ? Ono to taky nemusí jít hned, ale určitě si odpracuj aspoň rok ať máš nárok na mateřskou.

Uživatel je onlineCizinka 999
Kecalka 485 příspěvků 27.06.19 16:50
@Hobitka píše:
Pockala bych minimalne ten rok, at mas neco odpracovano, neco bych si nasetrila. Ale jinak ja osobne si nemyslim, ze je to az tak blaznivy napad. Ja vzdycky chtela mit deti brzy, ale zaroven jsem byla studijni a cestovatelsky typ, takze to nakonec vyslo az po tricitce. Takze ja spis mladym maminkam fandim. A jinak my jeste se tremi detmi bydleli rok ve 2+kk a dalo se to v pohode. Kdyz se chce, jde vsechno ;).

Hobitko tak jak kdo, me by odvezli asi s trema detma v dvou pokojovem byte.
Jinak ja bych taky pockala tak rok dva, I tak budete porad mladi rodice, trochu vice praxe a nasetrit penize stranou

NinaU.
Kecalka 176 příspěvků 27.06.19 16:52

Spíš než nad věkem bych se zamyslela nad financemi a zázemím. Teď máte 40, s rodicakem je to o dost min. Takže spočítat nutné výdaje, něco bokem. Docela dost spolyka vybava pro miminko. Pak bych asi premyslela, jestli mám kde bydlet a jestli je to tak i do budoucna. Pokud vám toto vše v pohodě vychází, není o čem přemýšlet.

Hobitka
Kelišová 5743 příspěvků 27.06.19 16:53

@Cizinka 999 Ja Ti nevim, ted mame 4+1 a stejne mi vsechny tri visej na noze :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:, a jeste mam vic uklizeni a vic kramu, protoze se babicky zblaznily, ze mame velky byt a vsechno se nam tam vejde :mrgreen:. Takze mi to nakonec prijde prast jako uhod, ale vim, ze prostor do budoucna ocenime, az pujdou decka do puberty, ted jsou to jeste malosi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.19 16:54

Přesně, jde o to jak si vyspělá :) mě bude 21 a v říjnu budeme mít chlapečka. My jsme chtěli první svatbu a potom dítě. Takže v září minulý rok jsme se vzali a teď čekáme děťátko. Příjem máme taky menší. A jsme v bytě 2+1. A na okolí bych se vykašlala. Vždycky se jim něco nebude líbit :)

Mysticlipstick
Zasloužilá kecalka 759 příspěvků 27.06.19 17:09

Pokud máš něco odpracováno, tudíž nárok aspoň na mateřskou, něco málo našetřeno na výbavičku, protože když u toho člověk přemýšlí tak ani výbavička nemusí stát moc, jen se musí smířit s tím že nemá poslední vymoženosti nebo ty nejdražší značky, tak si myslím že úplně v pohodě :) S jedním to zvládnete a ona ta mateřská taky není na věky, za 3 roky na tom zase budete lépe když nastoupíš do práce. Pak budeš mít zase dost času třeba na druhé dítko a nebude tě tlačit čas a třeba pořídíte větší bydlení a tak no :) A na ostatní se vyprdni, společnost nikdy neuspokojíš. Ve 20 si moc mladá, ale v 25 už tě s tím každej buzeruje :lol: Když porodíš, tak sotva se dostaneš z nemocnice tak už jsou schopní někteří se ptát a kdy bude druhé a hlavně aby to byl páreček, protože když s manželem souložíš tak se to dá asi vybrat to pohlaví :lol: No ale nedej bože abys měl třetí a třeba po 30, to už jsi divná :lol:

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1513 příspěvků 27.06.19 17:13

Stokrát lepší ve 20 než ve 40 :)

Uživatel je onlineBubla Bůčková
Kelišová 7175 příspěvků 27.06.19 17:17

Dítě zvládnete v pohodě určitě ;) já bych měla akorát obavy, co pak s nemocným dítětem, rodiče ještě nejsou v důchodu. Druhá věc je chtít partnera od 18 na celý život. Ale dnešní mladí to prý už tak neberou. Prý je teď móda počítat s tím, že teď jsme šťastný a když půjdeme za pár let od sebe, tak nám to nevadí a pak třeba s dvěma, třema dětma malýma ve 30 sama, těch diskuzi je tu dost :think: ale tak za nás jsme měli rodiče rozvedený ve třídě dva, teď mají dvě děti rodiče spolu :nevim:

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 11061 příspěvků 27.06.19 17:22

@Bubla_Bučková jakože by každý měl čekat s detma až bude mít rodiče v důchodu jo? :D to bych je nemohla mít ani ve 30 :mrgreen: a rozejít se partneři můžou ve 20, 30 i 40 a upřímně lepší holka co je 25 a má dítě než ženská které je 40 a má stejně staré :lol:

Uživatel je onlinesediza
Závislačka 2596 příspěvků 27.06.19 17:24

A co nejdřív svatba?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.19 17:32

Ja prvni pocala ve 20ti, druhe ve 21, nosila jsem navic dredy :D to bylo teprve neco.. ale fajn, naopak super - dostatek energie, mame k sobe s detma blizko, dneska mam 4 a jsem stastna mama. :hug:

Evinka2
Ukecaná baba ;) 2333 příspěvků 27.06.19 17:32

Já bych se toho nebála :) Mě bylo 18 a manželovi 19,když se nám narodila první dcera :) Všichni nás za zády pomlouvali, že jsme mladí a že se do roka rozejdeme a bla bla bla…A hele, letos slaví dcera 13. narozeniny, děti máme celkem 3, nejmladší má rok a čtvrt, narodil se přesně 18 dní před mými třicátými narozeninami a už si říkám, že jsem na to asi stará :lol: V těch 18-ti to šlo všechno tak nějak lehčeji :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama