Mléčné zuby a rozpadlá zubní sklovina

154
20.4.17 19:31

mléčné zuby a rozpadlá zubní sklovina

Ahoj maminky prosím poraďte. Holčička 2roky má problémy se zoubky samozřejmě čistíme hned od prvního zoubku ale teď mi zubař řekl, že se jí rozleptala zubní sklovina tím jak v noci pila. Výsledkem je tedy rozleptaná zubní sklovina a náchylnost ke kazům. Máte někdo zkušenost co se s tím dá dělat?? Děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3258
20.4.17 19:48

Syn vyplachuje Xylitolem - březový cukr rozpuštěný s vodou a ještě jsem četla, že se doporučuje proti zubním kazům mazat kokosovým olejem, ale to neděláme.

On má zničené 4 vrchní zuby + 2 z toho jsou i pahýlky z toho jak si 1000× na ně spadl a spí v noci s otevřenou pusou a vždycky jsme u horních zubů bojvovali při čištění a v noci se taky dlouho kojil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3258
20.4.17 19:50

Jinak nám zubařka doporučila čistit zuby 1× týdně Elmex gelee, ale to jsem dělala chvilku. Vadí mi u toho, že je to drahé a má to po otevření krátkou dobu spotřeby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2740
20.4.17 20:22

Co vím, doporučuje se 1× týdně zmíněný Elmex gelee, asi s tím nic jiného dělat nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
30.4.17 22:43

Maminky, my jsme na tom stejně… už jsem bezradná…myslíte, že kojením se ty zoubky ještě víc ničí??Zubař nám řkl, že na to kojení v noci nemá vůbec vliv… zajímalo by mě co za tím tojí…já jako malá měla zuby uplně super a to jsem skoro nečistila a sladkého bylo dost..Malého se snažíme v curovinkách krotit… babička mu vždycky dá bonbon což se mi nelíbí…jsem z toho naprášky… Můžete poradit aby ty druhé měl v pořádku? Mám z toho strach…číštění zoubku provází řev a přemlouvání hrůza :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama