Mléčné zuby fluoroza x kaz

8281
6.5.20 20:45

Mléčné zuby fluoroza x kaz

Holky, jak vypadá fluoroza nebo začínající kaz? Syn, tři roky má divne jakoby čárky na zubech. Nejdou seškrábnout. Jsou zbarvené do hnědá, ale jde to vidět jen zblízka. A já nevím jestli jsme ho nepredavkovali fluorem a nebo naopak špatně čistíme. K zubaři jsem objednaná, ale nedá mi to spát. Pije vodu, kojeny byl do roku a půl, dudlík do roku. Sladké teda má, ale přiměřeně. Zuby čistíme pravidelně 2× denně pastou s fluorem. Na fotce asi nic vidět není, ale vyfotit to nejde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6.5.20 21:24

Zkus to vyfotit s bleskem, to by mělo být vidět lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8281
6.5.20 21:36

@Králičice okatá s bleskem je ta první fotka právě, tam to vidět nejde vůbec…a na té druhé to vypadá, jako fleky. Ale ve skutečnosti má tam spíše takové čárky, nikdy jsem to na internetu nenašla. Vůbec právě nevím, co by to mělo být. Napadl mě ten začínajicí kaz, ale vůbec netuším, jak takový kaz vypadá na jedničkách :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.5.20 21:45

@florenc zkus se podívat jestli je to podobné jako na foto tu:

https://www.emimino.cz/…bech-391469/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8281
6.5.20 21:52

@Králičice okatá díky, koukám, že řešíte něco podobného :hug: u nás to vypadá jinak. Čárky jsou svisle na zubu a jsou tenoučké a jdou vidět jen zblízka. A nejsou u krčku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.5.20 21:57
@florenc píše:
@Králičice okatá díky, koukám, že řešíte něco podobného :hug: u nás to vypadá jinak. Čárky jsou svisle na zubu a jsou tenoučké a jdou vidět jen zblízka. A nejsou u krčku :nevim:

Jj Jinak s timto neporadím, leda zkusit najít nějaké podobné foto na internetu :nevim: na těch fotkách to vidět není. Nebo tento popis dopsat do úvodního příspěvku, třeba taky někdo řeší :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8281
6.5.20 22:04

@Králičice okatá ano, fotky jsou na nic, syn se nevydrží nehýbat a tak to nejde pořádně vyfotit :roll: asi mi nezbude než vydržet k zubaři…ale moc děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
968
7.5.20 09:09

Syn měl taky na předních zubech svislé tmavé čárky (cca před půl rokem), ale samo to časem zmizelo. Budou mu 4 roky, pastu nepoužíváme, čistíme stále jen kartáčkem bez pasty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8281
7.5.20 10:31

@pet p no kéž by to byl i náš případ. Na vánoce měl atb, tak mě ještě napadlo, že by to mohlo být z toho :think: dnes jsem ho preobjednala k soukromému zubaři, víc jak týden nezvládnu cekat na info :oops: a naše zubařka má děsně dlouhé objednací lhuty :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
968
7.5.20 11:47

@florenc Tak pak prosím napiš, co to teda je. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8281
7.5.20 12:12

@pet p napíšu. Asi nás to řeší víc. Teď jsem ještě mluvila se svým soukromým chir. Stomatologem (zrovna jsem se chtěla objednat na vytržení osmičky)a říkal, ze kazy se netvoří v pravidelných carkach. Ospen netvoří na zubech nic a fluoroza tvoří bílé fleky a jen z polykání pasty taky nevzniká. Prý to vypadá jen na pigment. On malýho vzít nemůže, protože teď je bez sestřičky, ale jinam půjdem v úterý, tak napíšu, jsem napnutá, jak kšandy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8281
12.5.20 15:31

@pet p jsem šťastná. Byl to jen pigment, zubař ho speciální pastou rozlestil a nic tam nezbylo. Jupiiii :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.5.20 16:08

Dobry den chci se zeptat mam 5letou dcerku dneska ji spadl zbytek zoubku ale zustal ji tam celej koren mam zitra hned rani sni k zubarovi nebo se ji to streba ten koren dekuji za radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.5.20 16:08

Dobry den chci se zeptat mam 5letou dcerku dneska ji spadl zbytek zoubku ale zustal ji tam celej koren mam zitra hned rani sni k zubarovi nebo se ji to streba ten koren dekuji za radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
968
12.5.20 19:49

@florenc Tak to je fajn, díky za zprávu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama