Mléčný píštěl, prasklý absces, konec laktace?

Anonymní
12.11.19 20:40

Mléčný píštěl, prasklý absces, konec laktace?

Ahoj maminky, nestalo se vam nektere, ze byste mely zanet, ktery se vam pri lecbe antibiotiky provalil? Mi se bohuzel stalo a s otevreneho mista mi krom hnisu vyteka zrejme i mleko (hlavne kdyz je plnejsi prso). U doktora mi rekli, ze je mozne, ze se jedna o pistel a v pripade, ze tomu tak je, bylo by nutne ukoncit laktaci. Ukonceni laktace je to poslední, co bych chtela. Mala ma necele 4 mesice a mela sem v planu kojit co nejdele. Nema nekdo podobnou zkusenost? Moc dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1217
12.11.19 21:04

Nezažila jsem, ale pokud máš píštěl, že kterého vytéká mléko, otevřenou ránu, se na mě nezlob, ale raději ukončím laktaci, než skončit na ARU s celkovou sepsi, kojeni je fajn ale odněkud poněkud…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3784
12.11.19 21:13

Tohle není legrace. Dala bych na doktory…Uvidíš, jestli se to bude hojit. ATB zabírají.?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.19 21:17

Vypada to, ze zabiraji. Z toho mista, kde se mi zanet „otevrel“ vyteka jak jeste nejaky ten hnis tak i mleko. Doktorka me nechava cekat do patku (to uz doberu antb) a uvidi se zda je to skutecne pistel…jeste porad doufam, ze se to nakonec vyresi :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
3784
12.11.19 21:23
@Anonymní píše:
Vypada to, ze zabiraji. Z toho mista, kde se mi zanet „otevrel“ vyteka jak jeste nejaky ten hnis tak i mleko. Doktorka me nechava cekat do patku (to uz doberu antb) a uvidi se zda je to skutecne pistel…jeste porad doufam, ze se to nakonec vyresi :nevim:

A jakou má dr. specializaci? A dren tam neni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.19 21:25
@sediza píše:
A jakou má dr. specializaci? A dren tam neni?

Byla.jsem primo na mamologii. Drenu jsem se puvodne obavala, ale dnes jsem tam prisla s tim, ze mi zanet sam praskl a hnis vytekl, tak mi to jen polila nejakou kapalinou pruhlednou jako cisteni a do patku mam davat betadinu a uvido se. Pokud to pry bude pistel, bude treba zastavit tu laktaci.

• Citovat
  • Nahlásit
3784
12.11.19 22:12
@Anonymní píše:
Byla.jsem primo na mamologii. Drenu jsem se puvodne obavala, ale dnes jsem tam prisla s tim, ze mi zanet sam praskl a hnis vytekl, tak mi to jen polila nejakou kapalinou pruhlednou jako cisteni a do patku mam davat betadinu a uvido se. Pokud to pry bude pistel, bude treba zastavit tu laktaci.

Tak to bych jim důvěřovala. Jsou to specislisti. Moc držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
20.11.19 21:30

Mužu se zeptat jak to dopadlo? Mám také mléčnou cystu. Tak me to zajímá. Atb vám dala gynekolozka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.19 10:24

Dobre rano :) Tak nakonec vse dobre dopadlo. Pistel to evidentne nebyl a nebo se proste sam zacelil. Chodila jsem s tim na mamologii a nakonec mi doktor do prsa riznul, vsechen hnis vytlacil a procistil to, vyplnil i nejakym gelem a mela jsem 4 dny dren. Ten mi pak vytahli a dva dny jsem mela na ramce sitku a dnes jsem byla na prevaz, to uz mam jen kryti a zalepeno. Kojila jsem celou dobu pouze ze zdraveho prsu, dnes dobiram druhe antibiotika a od zitra uz zacinam kojit z obou prsou. Prvni antibiotika mi napsala gynekolozka, ale rekla mi, at se poradim na mamologii a ridim se podle nich. Konecne uz se z toho po dvou tydnech dostavam a dam si dobry pozor, aby se to jiz neopakovalo. Priste bych mozna pozadala o nariznuti a dren drive, to dost pomohlo a bylo to jen trochu neprijemne a stipalo to, na druhou stranu jsem mela vyhodu, ze me ten zanet od zacatku vubec nebolel - coz je i duvod, proc jsem to nechala zajit i prilis daleko no…

• Citovat
  • Nahlásit
3
23.11.19 07:59

Me se udělala taky velikanska boule, které praskla. Pani doktorka říkala, ze to byla ta cysta, kde bylo nahromadene mléko a nemělo kam vytekat. Cele to taky vymačkala. Napřed jsem si myslela, že je to taky zánět, uvidím, ale prý by zánět hrozne smrdel a tohle bylo uplne bez zápachu. výsledky budu mit asi v pondělí. Každopádně atb nemam. Ale ta mléčná cysta nevymizela a porad se trošku doplňuje znovu, těžko říct, kdybych dostala taky dren, jeslí je mozne aby se to zacelilo a zmizelo. Vy už teda cystu nemate vůbec? A jak jste to dělala, odstrikavala mlíčko?
To jsou starosti a kojenim, to je mazec. Ale máme asi zhruba stejné stare holčičky, tak se mi taky nechce prestavat s kojením. Napsala byh sz, ale nejde mi to protoze pisete an.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat