Mléčný zub po úrazu zešedivěl

1037
17.5.20 10:11

Mléčný zub po úrazu zešedivěl

Ahoj holky, chtěla jsem se vás zeptat, zda nemáte některá zkušenost? :kytka: Dcera 3 roky spadla před měsícem na odrážedle na obličej a zřejmě se udeřila do zubu (horní jedničky), která jí pomalu začíná šedivět. Ostatní zuby má bílé. Nemáte některá podobnou zkušenost, jak se toto řeší nebo jaké to bude mít následky na druhé zuby? :( K zubaři je objednaná, ale až za měsíc. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

25691
17.5.20 10:14
@Yasmina21 píše:
Ahoj holky, chtěla jsem se vás zeptat, zda nemáte některá zkušenost? :kytka: Dcera 3 roky spadla před měsícem na odrážedle na obličej a zřejmě se udeřila do zubu (horní jedničky), která jí pomalu začíná šedivět. Ostatní zuby má bílé. Nemáte některá podobnou zkušenost, jak se toto řeší nebo jaké to bude mít následky na druhé zuby? :( K zubaři je objednaná, ale až za měsíc. :roll:

Mám podobnou zkušenost. Synovi nepatrně zešedivěl, nebolí ho (na jeho 3 letech, teď je mu 5 a půl). Zubařka mu na něj koukla a řekla, že dobré, počkáme na vypadnutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4263
17.5.20 10:19

Ahoj. Holka mi ve 2,5l přelítla přez sedačku rovnou na pusu na lino. Přetrhla si uzdičku nad předníma 1čkama. Zub se jí vyklal trochu, krve jak z vola. Zub ji začal trochu pak šedivet do půlky zubu. Doktorka říkala, že buď se chytne nebo vypadne (protože je zřejmě mrtví ten zub) naštěstí se chytl a pak byl zase bílý. Trvalo to cca 2-3mes. Takže zuby přežily. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
17.5.20 10:19

Ahoj, syn měl také úraz ve školce cca ve 4 letech. Zakopnul a spadl obličejem na hranu lavičky. Měl úplně otektý a krvavý horní ret a dásně. Pak začal být i zub (také jednička) taková jakoby šedá/až trochu krvavá. No po čase mu zub zčernal. Zubařka s tím nedělala nic, zub ho nebolel. Trochu se kýval a zubařka každou návštěvu řekla, že určitě brzy vypadne. No vypadl mu teď o Vánocích (má 7 let) :mrgreen:. Nikdy ho ale nebolel, jen to nevypadalo pěkně :nevim: Trhat mu ho nechtěla, ale ona celkově mléčné netrhá, pokud nebolí, aby prý ty další zuby měly místo… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13761
17.5.20 10:21

Tak když šediví, tak asi odumřel, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1037
17.5.20 10:26

Děkuji všem za odpovědi. :hug:
@Monchichik Ano, odumírá a není vyživovaný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
17.5.20 10:28

Zub odumrel. Nektere deti jsou nachylne na tvorbu vacku pod odumrelym zubem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20739
17.5.20 10:30

@Yasmina21 Zub proste odumrel. Nechate vypadnout. Naraz mohl poskodit i druhe zuby, co jsou jeste v dasni, k jejich odumreni muze pak dojit behem zivota.
U tech lze pak vybelit odvrtanim a vlozenim nejakeho beliciho preparatu. Sama to tak u jednoho zubu mam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9161
17.5.20 10:33

@Yasmina21 Mame u dcery od 2r, Dr. se priklonila k tomu nechat zub v dasni, mame pravidelne kontrolovat a kdybychom videli vacek, zarudnuti, dite si stezovalo, tak se rovnou objednat uz na nejake specializovane pracoviste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
260
17.5.20 10:40

Dcera má pět let a srazila se s bráchou na trampolíně. Zub začal šedivět, ale po cca měsíci zase začíná bělat :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15305
17.5.20 11:02

Zub nemusel odumřít. Obě moje děti si po úrazu prošly zešedivěním zubu a po čase jim opět zbělel. A zuby drží. Dodržovali jsme ale opatření a dítě na přední zuby tři týdny nekousalo. A zuby drží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9161
17.5.20 13:03

@maky 1993 @Janli Dr. nam take rikala, ze zazila uz i takove pripady, ze se zub „znovu zakoreni“. U nas teda bohuzel ne. My ani nevime, jak a kdy k tomu holka tehdy prisla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
260
17.5.20 16:24

@Hobitka Já jsem se na to právě ptala na preventivní prohlídce u dětské, když měla malá zub ještě úplně šedivý a doktorka říkala, že se diví, že ji ten zub nevypadl :nevim:. Od začátku na něho tedy kouše normálně, trošku ji to ale bolelo. Stejně ji za pár měsíců vypadne sám, tak aspoň ho bude mít zoubková víla bílý :D. A to když byla dcerka malá, spadla na přední zuby a urazila si špičky u obou těch předních zubů, takže je má nějaké odolné, když už je to podruhé a nic :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1037
17.5.20 21:36

Děkuji všem za odpovědi. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu