Reklama

Mleko a mlecne vyrobky ano nebo ne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Carmen6
Ukecaná baba ;) 1382 příspěvků 21.02.17 15:40
Mleko a mlecne vyrobky ano nebo ne

Ahoj vsem :mavam:

Moc by me zajimal vas nazor na piti mleka a pojidani mlecnych vyrobku u dospelych a deti. Pijete, jite to? Davate detem? Myslim kravske mleko a vyrobky z nej. Je to dobre pro deti a dospele? :think: Uz delsi dobu z ruznych zdroju vyzniva, ze lidem spise skodi nez pomaha. Ani vapnik se z neho nevstrebava zrovna nejlepe a silne snizuje imunitu. Co si o tom myslite, jaky na to mate nazor? Je pravda, ze ja mleko a vyrobky z nej jim docela dost a nemocna byvam pomerne casto :think:

Diky za nazory :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Litta
Extra třída :D 13430 příspěvků 21.02.17 15:48

@Carmen6 Tohle téma se tu těžko vyřeší… Já od mala (už ve školce jsem odmítala) nepiju mlíko, nechutná mi to. Na druhou stranu, když jsem zkusila zcela mléčné výrobky vysadit (jestli mi nezhoršuje pleť), děsně mi chybělo máslo, smetanové jogurty a sýr. Takže ty jím. A občas přítel dělá krupicovou kaši, tak tu taky s chutí sním. Obecně si ale taky myslím, že se mléko přeceňuje a normální dospělý ho nepotřebuje. U výrobků s prospěšnými bakteriemi si už tak jistá nejsem, ty jsou podle mě OK. Ale přirozené mi to nepřijde no. :think:

alena36
Ukecaná baba ;) 1440 příspěvků 21.02.17 15:48

Já bez mléka a mléčných výrobků být nemohu. Den bez jogurtu, sýra, mléka - nepředstavitelné. A mléko piju i na mastné a je to lepší než pivo…

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 10271 příspěvků 21.02.17 15:50

@Carmen6
Na jogurtu (ne ale Activii) nebo na kefíru či tvarohu nevidím nic nezdravého. Pokud člověk nemá alergii na laktózu. Dříve jsem vypila rozhodně více mléka a asi snědla víc jogurtů, ale na zdraví se to nijak neprojevilo.
Synovi mléčné výrobky neodpírám.

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 21.02.17 15:51
@Carmen6 píše:
Ahoj vsem :mavam:

Moc by me zajimal vas nazor na piti mleka a pojidani mlecnych vyrobku u dospelych a deti. Pijete, jite to? Davate detem? Myslim kravske mleko a vyrobky z nej. Je to dobre pro deti a dospele? :think: Uz delsi dobu z ruznych zdroju vyzniva, ze lidem spise skodi nez pomaha. Ani vapnik se z neho nevstrebava zrovna nejlepe a silne snizuje imunitu. Co si o tom myslite, jaky na to mate nazor? Je pravda, ze ja mleko a vyrobky z nej jim docela dost a nemocna byvam pomerne casto :think:

Diky za nazory :kytka:

Pokud věříš tomu co se kde píše, tak skončíš u talíře s největším svinstvem. Věděla jsi například, že rostliné oleje jsou zdravé, dokud se nezahřejí a nezmění chemické složení? ;)
Sýry tvrdé jsou zdravé (vápník aj), tavené zdravé nejsou (tavicí soli), mléko z krabice je bílá voda, chce to přímo od farmáře tepelně neošetřené, bílej jogurt je zdravej, ostatní jogurty moc ne (zaprvé v nich nejsou živé kultury, zadruhé obsahují barviva, škroby, cukr atd). Nic není černé nebo bílé a v dnešní době je dobré volit menší zlo.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9594 příspěvků 21.02.17 15:51

Mléko pijeme a jogurty jíme všichni ;)

lucenka
Vesmírná mluvilka 31667 příspěvků 21.02.17 16:02

Já ani kluk bez mléka a mléčných výrobků být nemůžeme. Kluk je občas nemocný, ale to dávám za vinu školce. Teď je tam třetí rok a už se to hodně zlepšilo. A já nemocná prakticky nejsem. Takže u mě mlíko na imunitu žádný vliv nemá.

Fazulina
Závislačka 3402 příspěvků 21.02.17 16:11

Já třeba mléčné výrobky jím celý život a nemocná nejsem. Mléko samotné moc nemusím, max. k bramborám na loupačku a ledové. Ale jogurty, sýry apod. ano. Můj muž je schopen vypít 2l mléka denně. Pije to třeba i ke guláši, řízkům, pizze, klobáskám, kuřeti apod. Mě to přijde už moc, ale pravda je, že nemocný nebývá nikdy. Má rád i jogurty, tvarohy apod. Tak nevím…

Carmen6
Ukecaná baba ;) 1382 příspěvků 21.02.17 16:17

Zajimavy clanek… http://www.magazinzdravi.cz/…natela-fakta

Luca82
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 21.02.17 16:18

Ja tedy na mlecnych vyrobcich ujizdim, nicmene: asi 3/4 roku jsem byla nucena kvuli kojeni dcerky drzet bezmlecnou dietu. Pro me to bylo ze zacatku peklo. Ale pak jsem si zvykla, co smim a co ne (mimochodem treba susenky oreo mlekem milovane jsou zcela bezmlecne :D ) a behem te doby jsem samovolne zhubla asi 6 kg a citila se skvele.
Bez jakychkoliv diet, napr. misto masla jsem presla na sadlo, nebo pod marmeladu na floru light (fuuuuj), na chleba jsem davala zrale avokado a i ten salam jsem jedla, mleka tedy rostlinna. Co taky jist porad dokola.
A opravdu to efekt melo. S nemocnosti nevim, ja moc nemarodim.
Chtela jsem to pak jeste zkusit, ale jak neni dost silna motivace, tak uz to nedam.

SussieS
Závislačka 3810 příspěvků 21.02.17 16:31

Mléko a mléčné výrobky nejde házet do jednoho pytle. Mléko jako takové pro lidský organismus kladný význam nemá. U spousty lidí naopak prokazatelně jeho vysazení zdravotní stav zlepšuje. Naopak, kvalitní jogurty a kysané mléčné výrobky vhodné rozhodně jsou.

kotyk
Echt Kelišová 7845 příspěvků 21.02.17 16:37

Mléko bez problémů trávím, takže ho piju. Děti jsou na tom stejně. Kdyby jim nechutnalo nebo jim nedělalo dobře, tak ho nedostanou.

Sevila
Povídálka 48 příspěvků 21.02.17 19:21

Já trpěla na celoroční alergie, chronickou rýmu, záněty různých druhů atd.Pila jsem mléko snad půl litru denně plus jedla výrobky z něj. Po vysazení mléka k pití (momentálně občas kysané ml. produkty a mléko do pečení či pudinku nahrazuji syrovátkou s vodou) se můj zdrav.stav otočil o 180°.Alergie po roce zmizela, po chronické rýmě ani památky, odezněla únava a zároveň už netrím na hleny. Druhá věc, která k tomu přispěla byla vysazení pšeničného pečiva. Pečivo si peču své z žit. a špald. mouky. Samozřejmě si jednou za čas rohlík či něco takového taky dám - nejsem extrémista. Takže na me to fungovalo a již 3 roky je můj zdrav.stav nesrovnatelně lep­ší.

Sevila
Povídálka 48 příspěvků 21.02.17 19:26

Mimochodem máslo je z 82%tuk. Většina lidí co má problém s mlékem tak jim vadí kasein či laktoza. Máslo je tedy z hlediska vysokého podílu tuku podle mě celkem neškodné jako mléčný výrobek. To si určitě neodpírám ani tučnou smetanu :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama