Mléko se tvoří i po 2 letech od odstavení

Sabe
12.1.10 06:17

Mléko se tvoří i po 2 letech od odstavení

Malého nekojím už téměř 2 roky (kojen do 2 let) a stále se mi tvoří mléko. Každý den mám pnutí v prsou, jako by se nalívaly mlékem, ale je to pouze jen pár kapek (naštěstí :-D ). Nevíte, čím to je způsobeno a co s tím?
Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12300
12.1.10 08:13

Zajdi si na gyndu a oni ti dají kdyžtak léky na zastavení laktace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
12.1.10 08:14

mě ještě napadlo zvýšeným prolaktinem, že by to mohlo být,ten se zjišťuje z hormonálního profilu z krve :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
12.1.10 10:35

Sabe ahoj :wink:

Tohle jsem taky měla, v pravém prsu, a to ještě i loni v létě a syna jsem přestala kojit v ukončeném 9.měsíci, tak si to spočítej. Sice jsem neměla pnutí, vůbec nic jsem necítila, ale po lehkém zmáčknutí bradavky mléko (no spíš asi už mlezivo) vyteklo. Nikam jsem s tím nešla, neřešila. Jenže pak někdy v srpnu jsem to také zmáčkla a vytekla rudohnědá tekutina. Oběhala jsem doktory, udělali mi několik utz, stěr na cytologii a vše vyšlo negativně. Závěrem bylo to, že mléko bylo špatně evidentně kvůli špatnému hormonálnímu profilu (nemohla jsem otěhotnět, ale profil jsme nestihli nabrat) a že se nějaký ten mlékovod mlékem ucpal, vznikla cysta (necítila jsem nic) a ta pak praskla. Teď už zase nevytéká nic jiného než mlezivo, už z obou prsů.
Asi zbytečně jsem se rozepsala, ale určitě jdi k dr. a nějak to vyřešte, ať pak nejsi (vpodstatě) zbytečně vyděšená jako já :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
stanicka2
28.1.10 14:11

Já jsem měla stejný problém 5 let po odstavení. Léky na pozastavení laktace zabrali tak na 14 dní, ale pak to začalo nanovo. Až s nasazením hormonální antikoncepce to přestalo.

• Nahlásit
  • Citovat
9454
28.1.10 14:15

existuji i homeopatika na zastaveni laktace…a to ricinus v redeni 30CH :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie