Mlezivo - kdy, jak, proč?

Anonymní
13.12.19 09:13

Mlezivo - kdy, jak, proc?

Ahoj, chci se zeptat, od 18 tydne mi vyteka mlezivo z prs. Neni to moc brzy? Dale, ty prsa svedi, ze bych se z toho zblaznila, mazu je, ale svedi me okoli bradavek, skrabu si to i ve spanku - polospanku a rano mam pak sileny modriny z toho drbani, bohuzel se v teto dobe nekontroluji :lol: pomaha mi to obcas vymacknout, ono to vytece a za par minut je po svedeni. Cetla jsem, ze se to vsak nema delat, proc? Co je vubec to mlezivo? Ted jsem ve 20 tydnu, tece to cim dal vic. Skonci to nekdy nebo to bude trvat do porodu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
570
13.12.19 09:41

Tak mě se tvořilo zhruba od 20. týdne a platí, že čím víc to budete mačkat, tím víc se ho bude tvořit - já jsem tedy nemačkala, jen omývala takovou tu krustu, co z toho vznikala, když unikalo (čím více jsem byla porodu, tím víc unikalo, ale pořád to bylo trochu za den. Takže nemačkejte a raději dr požádejte o nějakou mast na svědění. Možná to máte už za tu dobu psychicky vsugerované a prostě to svědí jen proto, že to drbete. A také vás může svědit to, čím to mažete. Zkuste třeba obyčejné sádlo z prasete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7501
13.12.19 14:41

U prvního těhotenství mi taky teklo dost brzy. Nic nevymačkávej!!! Tím si můžeš přivodit kontrakce a porod, stimulace bradavek podporuje děložní činnost. Po porodu bude kojení vítané i proto, že se pak lépe zavinuje (stahuje) děloha. Mlezivo teče ještě před nastartováním samotné laktace. Mlezivo je pro miminko mnohem vydatnější a obsahuje hodně vitamínů a vše potřebné, je to prý „zázračná tekutina“. Řekla bych, že kůže na prsou svědí díky jejímu napnutí a zvětšení prsou. Dost možná se ti začínají dělat strie, svědění přichází dřív, než jsou strie viditelné. Co můžeš dělat, tak se mazat a mazat, stejně tak i bříško, stejně to není 100% ochrana před striemi. Už si kup vložky do podprsenky, ať nejsi nervózní, že tam máš vlhko. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat