Mluveni u dvouleteho ditete

18075
20.9.05 20:22

Mluveni u dvouleteho ditete

Ahoj holky, vim, ze deti se nemaji srovnavat, ale proste mi to vrta hlavou - jak mluvi Vase zhruba dvoulete deticky?

Příspěvek upraven 22.07.15 v 12:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
20.9.05 20:29

Mému synovi je 26 měsíců a mluví v celku dobře a někdy až moc. Pochopitelně trošku komolí a občas mu někdo nerozumí, ale všichni veskrze tvrdí, že mluví moc dobře. Nicméně znám hodně stejně starých dětí, které nemluví skoro vůbec. Nemyslím si, že je to tím, jak se jim maminky věnují. Každý má prostě jiné schopnosti a nakonec se dobře naučí mluvit každý. Nenech se zdeptat.
Vrtule

• Nahlásit
  • Citovat
379
21.9.05 10:42

jezis,kazdy dite je jiny,jedno se stydi mluvit,druhy toho nakeca,ale neni mu rozumet…
nas synovec je starej skoro 2,5 roku a co od nej slysim je jenom-mama,tata,nene a toto.to je fakt vsechno.on proste mluvit nepotrebuje a to ma brachu,takze se na nej urcite mluvi.
taky bych se tim netrapila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.9.05 12:03

Ahoj Hanko,
ja bych to vubec neresila. Ale chci jen rict, co jsem slysela a co se mi i potvrdilo (treba to bude zajimat i dalsi holky) - ze ktere deti zacnou mluvit brzy (takovym tim zvatlanim a treba uz po roce se pokouseji o slova) tak pak mluvi delsi dobu tak, ze jim neni moc rozumet (= dele „zvatlaji“). A kdo zacne „pozde“, mluvi rovnou dobre.
Coz muzu potvrdit. Muj syn sel ve 2 letech do jesli a nemluvil skoro vubec (par slov + ruzne zvuky na odliseni veci kolem sebe - treba neco jinyho pokrikoval kdyz jela tramvaj a neco jinyho kdyz jel bus - no docela legrace :lol: ). Pak sel do jesli, a behem 3 mesicu zacal rikat krasne slova, i vety, proste mluvil rovnou jasne.
Tim chci rict, ze jsem si sice neuzila toho, ze mu ostatni nerozumeji, ale zase toho diveni, ze jeste vubec nemluvi.
Vsak ono to u kazdeho prijde. To je jako s chozenim, sedenim a pod.
Ahoj
Lenoska

• Nahlásit
  • Citovat
18
21.9.05 12:40

Ako to bolo u nas

Hani, nas syn nehovoril do 2,5 roka nic a dodnes je jeho rec pozadu… venovali sme sa mu vzdy maximalne. O nic menej ako starsiemu, ktory v 2 rokoch hovoril bezchybne.
Podobne „dristy“, ako mala mamicka, o ktorej pises, zboznujem aj ja… Kasli na to, tvoja dcerka ma svoje tempo. Kazde dieta je ine a kazde dostane „nadelene“ nieco ine.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
21.9.05 12:41

Ahoj Hanko,
každej človíček se vyvíjí jinou rychlostí a Tvoje princezna třeba zase umí něco jiného než její vrstevníci, kteří mluví srozumitelně. :D

Dcerka taky mluvila tak, že jsem musela „překládat“ a pak se to najednou nějak zvrtlo a začala mluvit hezky a rychle se učila nový slovíčka. Často jsme jí opravovali její výslovnost a několikrát jsme jí řekli správnou a ona se to prostě naučila…

Trpělivost..... :D . Brzy určitě uvidíš změny…
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
21.9.05 12:57

Ahoj holky,já bych se tímto vůbec nezabývala, každé dítě je jiné a některé mluví už ve 2 letech krásně a jiné začně mluvit třeba až ve 3 -4 letech a obojí je správné :lol:
Naše dcerka bude mít v říjnu 2 roky a patří k těm prvně jmenovaným. Skládá krásné věty, neustále vše komentuje a mě jde z toho někdy hlava kolem, protože pořád mluví, mluví, mluví :lol: . Ale jsem za to ráda :D samozřejmě.

pa Alusha+Sárinka 23m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
23.9.05 12:40

Ahoj holky, diky za reakce. Ja bych se tim v podstate netrapila, ale fakt me ta reakce maminky nastvala. Prece to jak dite mluvi a nemluvi neni o tom, jestli se mu venuji nebo ne…

Příspěvek upraven 22.07.15 v 12:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
23.9.05 12:53

Ahojky, nedá mi to a musím reagovat a přispět do mlýna…
Setkala jsem se s kolegyní z práce má asi o rok starší holčičku a já se ptala,už ti malá v tolika a v tolika měsících dělala to a to? A její odpověd?Ano už dávno,já se jí hodně věnuju!
Tak a mám i jiný známý,kteří mi tuhle větu vpálí a dost mě to mrzí,protože si nemyslím,že bych se svýmu dítku věnovala o něco méně než ona svému :-(.
Je to zkrátka o tom,že některé dětičky něco umí dříve a maminky,které ty dětičky mají chtějí trošku ostatní naštvat a proto používají tuhle větu.Aby se trošku přiživili na šikovnosti dítěte…
Spíš než trpělivost s dětma to chce kolikrát trpělivost s ostatníma maminkama…
A ještě si musím postěžovat,volala mi kamarádka jsem stejně staré a ona studuje vysokou školu,ptala se kdy se mi to hodí abychom se sšly na kávu…Navrhla jsem jeden den a pak jí říkám a nebyl by pro tebe lepší čtvrtek?Ten by se mi hodil úplně nejvíc?a ona na to :ne nehodil.Dopoledne jdu ke kadeřnici a odpoledne se musím učit.Víš já taky musím něco dělat,já studuju vysokou školu,já nejsem na mateřský.....:-(
Co by jste jí na to řekly?
A myslela jsem si, že jsme hodně dobrý kamarádky :-(
Ahoj
papka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
23.9.05 13:04

Vtipná kamarádka....... :D :D

Papko, netrap se odpověďmi typu: už dávno..... Já to taky občas pronesu, ale nechci naštvat, ale nějak mi to splývá dohromady..... :D Nějak nemám pojem o čase na mateřské a ani se tím netrápím..... :)

Už vůbec bych neřešila poznámky typu: „já se jí věnuju.....“ Ty víš, co děláš pro svoji dcerku a přece si nenecháš zkazit náladu hloupou poznámkou..

Chtěla bych vidět Tvoji kamarádku-vysokoškolačku za pár let na mateřské, jak si s Tebou (toho času chodící do práce) domlouvá schůzku..... :D
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1290
23.9.05 14:24

Haničko sluníčko :D
vůbec se netrap a raduj se, že máš tak šikovnou holčičku. Podstatné je, že se spolu dorozumíte, vždyť děti v tomhle věku jsou pilné jak včeličky a dělají každodenně velké pokroky.
Mám 25 měs. dceru, která mluví asi tak jak Tvá princezna, ale den ode dne se mi zdá, že je jí líp a líp rozumět. Dokonce se mi ta její mluva moc líbí :D

A věty typu „já se jí dost věnuju“ hoď za hlavu, každá z nás se svému dítku věnuje tak jak nejlíp umí a ty jsi určitě šikovná máma.

Máme v rodině holčičku, která do 3 let nemluvila a jak jí teď pusa jede, až mi sestřenice říkala, že občas ráda vzpomene na to její nemluvící období.

Pozdravujeme Tvou slečnu a přejeme mnoho krásných společných chvil.
Zuzka+Emily :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
23.9.05 14:50

Zurecku, diky. Ja uz se tim netrapim, akorat me to v tu situaci dost nastvalo - clovek chce pochvalit jeji sikovnou holcicku a… no pro dobrotu na zebrotu :)

Příspěvek upraven 22.07.15 v 12:51

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
24.9.05 10:14
papka píše:
A ještě si musím postěžovat,volala mi kamarádka jsem stejně staré a ona studuje vysokou školu,ptala se kdy se mi to hodí abychom se sšly na kávu…Navrhla jsem jeden den a pak jí říkám a nebyl by pro tebe lepší čtvrtek?Ten by se mi hodil úplně nejvíc?a ona na to :ne nehodil.Dopoledne jdu ke kadeřnici a odpoledne se musím učit.Víš já taky musím něco dělat,já studuju vysokou školu,já nejsem na mateřský.....:-(
papka

Hele Papko, víš co mě ještě napadlo… Co se teď, když ještě nezačal semestr, musí tak nutně Tvoje kamarádka učit???? :) Zřejmě má ještě nějaké průsery z června...... :D Kašli na to....... Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.9.05 10:27

Měla nějaký závěrečný zkoušky,takže ted už má titul.....
Přeju jí to,ale kdysi jsme si povídaly o svých plánech do budoucnosti,když jsem jí pověděla svoje,hnedle odpověděla: jéé, to já chci taky, tak to budem studovat spolu…ale já pak nastoupila do práce,protože jsem chtěla bydlet s přítelem a k tomu byli zapotřebí dva platy a školu odložila…a ona postupně jezdila na návštěvu..a skáká do stropu: už mám rok za sebou je to bezva,už jsem si udělala kurz znakový řeči…už mám masérský kurz a ted má titul…štve mě to,ale přeju jí to,Filípka bych neměnila ani za deset titulů,navíc mám možnost si to dodělat, ale ted mám jiný plány!Chceme druhý miminko :oops:
Psala mi ted na začátku září,mám to v kapse jsem Bc. Ani jsem jí neposlala gratulaci,jak mě naštvala svým jednáním.Já jsem na mateřský,tak nic nedělám a kopu se do zadku.A to furt říkala,že až bude Bc.porodní asistentka,že bude rodit moje mdruhý miminko.Ale já jí tam nechci,aby se povyšovala nademě ještě tam a dělala tam chytrou před mojim mužskym to ani náhodou!!!
Jéé to jsem se nějak rozhorlila,ale opravdu mě její chování hodně zamrzelo.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.9.05 10:29

Zapoměla jsem se podepsat :-).
papka
a omlouvám se za překlepy a dokonce jsem si tam našla hrubku :oops: ,tak jí přehlídněte pááá

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama