Mluveni u dvouleteho ditete

18074
20.9.05 20:34

Mluveni u dvouleteho ditete

Ahoj holky, mam dva a ctvrt roku starou (mladou) :lol: holcicku. V podstate se s ni v pohode dorozumim, o vsechno si rekne a namluvi toho dost. Ale proste sisla a huhna. Pribuzni ji rozumi a co nerozumi prelozim :)
O dovolene jsme se „kamaradili“ s o ctvrt roku mladsi holcickou, ktera oproti nasi mluvila hezky zretelne. Jenze se bohuzel stydela, takze toho moc nenamluvila oproti nasi, ktera je s kazdym kamaradka :D
Ale co me nastvalo, ze jsem ted o vikendu potkala maminku s o mesic starsi holcickou, ktera mluvila krasne zretelne. Samozrejme jsem holcicku pochvalila jak hezky mluvi a jeji maminka ironicky opacila, ze se ji hodne venuje. Hrozne me to nastvalo, tak jsem opacila, ze ja se ji naopak nevenuji a v podstate ji nechavam rust jak drivi v lese :P Maminka sice muj pokus o vtip pochopila, usklibla se a uz se mnou nebatovala.
Ted mi to lezi v hlave, vim, ze deti se nemaji srovnavat, ale proste mi to vrta hlavou - jak mluvi Vase zhruba dvoulete deticky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2114
20.9.05 20:47

Ahoj, u nas se nemluvilo „dokonale“ ani v 5l tak sme skoncili na Logopedii kam sme dochazeli cca pul roku-a vse se spravilo. Takze vim ze dite by melo mluvit „hezky“(zretelne) nejpozdeji ve 3l-takze mate jeste cas. Kdyby se to nespravilo pravdepodobne byste po 3-lete preventivni prohlidce skoncili na Logopedii. My tam skoncili az v tech 5l proto ze dcera se narodila ve 27tt tak ji vyjimecne dali jeste cas. Sany+decka 6l,7m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
20.9.05 21:04

ahoj Hani,
shodou okolnosti jsem ten samy dotaz davala nekdy pred pul rokem. U nas byla situace asi takova, ze maly ve dvou letech mluvil vse, ale pouze prvni dve pismenka. Neumel spojovat a kloudnou vetu jsme od nej neslyseli. Ve dvou a ctvrt se „trochu“ rozmluvil, ale i presto jsem pozadala o zadanku na logopedii. Brzo, ja vim, doktorka me poslala po 5-ti min. domu s tim, ze ba naopak je velice sikovny na jeho vek. Hmmm! Ted bude mit za mesic dva a pul a da se rict, ze mluvi „docela“ dobre, ale…ne vsichni mu rozumi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama